V satirickej komédii Len tak prišli sa autor Stanislav Štepka venuje háklivej téme dedičstva. V provinčnom meste zomrel pri dopravnej nehode primátor a bohatí pozostalí, teda rodina všeobecne známeho gubernátora a takisto aj miestneho manipulátora, netrpezlivo čaká na závet, ktorý prečíta notárka. Od tej chvíle sa na smútočnom zhromaždení začínajú diať samé neuveriteľné príhody. Medzi pozostalými sa zároveň ocitnú aj dvaja nečakaní a zvláštni návštevníci, ktorí svojou prítomnosťou začnú radikálne meniť tok prekvapujúcich udalostí. (RTVS)

nascendi

Zapovedal som sa, že nebudem hodnotiť a komentovať dokumentárne filmy a divadelné záznamy. Už som to porušil a nerobí mi najmenší problém porušiť to aj v prípade divadelného záznamu z predstavenia Radošinského naivného divadla. Videl som ich hru Len tak prišli na ich domovskej scéne v Istropolise a dobre mi padlo pozrieť sa na ňu s odstupom času i zo záznamu. Radošinci sa s postupom rokov stále menia a pokiaľ tie zmeny nesmerujú k muzikálu nemám najmenší problém s hviezdičkami, pretože dlhé roky nemám najmenší problém ani s týmto skvelým divadelným súborom, a so Stanislavom Štepkom osobitne. ()

rivah

Radošinské divadlo sleduji už desítky let naživo i ze záznamu, někdy bylo výborné, někdy slabší, ale tak tematicky a myšlenkově chudé a nedůvtipné jako tato inscenace nebylo ještě nikdy. Štěpka by potřeboval nějakého dalšího spoluautora anebo dramaturga, který by mu nepodarky korigoval a vracel, Jen z nostalgie hodnotím výše, než si to zaslouží. ()

Autogram

Táto satira na dnešných papalášov a zvlášť Slotu po rokoch už trochu vyprchala, pretože išlo o figúrku hodnú zabudnutia. Vyše dve hodiny mi pripadali na divadelný záznam priveľa, a pár výborných vtipov bolo rozriedených trochu rozvláčnymi scénami. Za mňa musím pochváliť Kubovčíka s jeho priblblým výrazom a hudbu Vivaldiho. ()

slunicko2

Prvoplánová chvílemi vtipná až veselá, chvílemi smutná podívaná s lehkým cimrmanovským nádechem. 1) Zaujali mě 33letý Michal Kubovčík (syn), Martin Škoda (mladší mimozemšťan z planety BX7, který prošel již devět galaxií) a 39letý René Štúr (Dodo Demák)._____ 2) Malé poučení pro každodenní život: Šéf nemusí, ostatní musia... ()

majo25

Začiatok mal pomalý rozjazd, ale potom to bolo už pravé orechové "Radošínske...". Miestami som sa fakt smiechom šúľaľ, ale zase nie všetci herci na to majú (že? Kubovčík). Hodnotenie: 80% ()