Steven Universe

USA, (2013–2020), 34 h 58 min (Minutáž: 7–44 min)

Tvůrci:

Rebecca Sugar

Matthew Moy, Kate Micucci, Tom Scharpling, Dee Bradley Baker, Atticus Shaffer, Estelle, Kevin Michael Richardson, Godfrey, Eric Bauza, Toks Olagundoye (více)

Série(6) / Epizody(175)

Steven je tím příslovečným "mladším bráškou" strážkyň lidstva, Křišťálových drahokamů! Steven zatím nedokáže pořádně ovládat své kouzelné schopnosti, ale to mu nebrání, aby se nepřidal ke Garnet, Amethyst a Pearl na jejich kouzelných dobrodružstvích, kde se Stevenovi vždy nějakým nečekaným způsobem podaří vše zachránit. Za starých časů byla Země domovem jak lidí, tak celé řady různých Drahokamů – kouzelných bytostí s úžasnými schopnostmi, dalece přesahujícími ty lidské. Dnes už na Zemi zbyly jen Křišťálové drahokamy a jejich nejnovější člen, Steven! Křišťálové drahokamy jako ochránkyně lidstva putují do dalekých koutů světa a skrytých míst, která tu zbyla z Kouzelné éry. Prozkoumávají chrámy a podzemní chodby, hledají kouzelné artefakty a bojují s tajuplnými příšerami. (HBO Max)

Recenze uživatele Tambry1231 k tomuto seriálu (1)

Steven Universe (2013)

Po zhliadnutí viacerých epizódach som sa rozhodla zvýšiť hodnotenie. Síce stále niesom fanynka, ale seriál sa mi strašne zapáčil a určite si ho rada pozriem ak dostanem šancu. Čo sa mi na seriáli najviac páči sú štyri hlavné postavy, hoci moja naj je zatial Garnet. Všetky sú zaujímavé, milé a je fakt sranda ich sledovať. Potom sa mi páči všeobecne kludná, privítavá atmosféra - hudba, animácia, postavy... tento seriál sa vážne neponáhla a to je na ňom skvelé. A napriek tomu dokáže spraviť velmi silné a emocionálne momenty pri ktorých som neudržala slzy. A podla mňa je super že konečne existuje detský seriál, kde existujú otvorene homosexuálne postavy. Ale sú tu chyby - seriál má velmi pomalé začiatky ( čo je dôvod prečo som mu pôvodne dala iba 4* ) a to že každá epizóda má len 11 minút občas znamená, že niektoré epizódy sú podla mňa trochu poponáhlané. Ale inak skvelý seriál, odporúčam pre tých, čo majú radi kludnejšie, pomalšie seriály. ()