poster

Pozůstalí - Série 1 (série)

Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 2014, 9 h 14 min (Minutáž: 51–69 min)

Komentáře uživatelů k sérii (13)

 • Superpero
  ****

  Správně divné, ale rozhodně si to umí získat pozornost. Dva díly byly fakt perfektně vypointované (to s tim kostelem, a pak jako Nora jela na tu konferenci). Hodně pomáhají skvělí herci. Justin Theroux zvládá archetyp drsnýho poldy, kterýmu se kurví rodinnej život až s willisovskou grácií. A hodně mě taky baví Ann Dowd. Vyvrcholení s master plánem Guilty Remnants byl správně over the top.(14.10.2018)

 • Spiker01
  ****

  Od prvního dílu jsem absolutně netušil, o co vlastně v těch Pozůstalích jde a vlastně mi ještě pár kousků do té propracované skládačky chybí. Nejdříve to ve mně probublávalo násilné sklony k jisté minoritě obyvatelstva, s cca 4-5. dílem se mi ale seroš pomalu začal dostávat pod kůžii a opatrně nahlodávat moje smýšlení o věcech, které se v první sérii dějí. Teď asi budu potřeboval lehkou pauzu. Postačí geniální soundtrack a Nora to zatim bude muset dobojovat beze mě.(10.8.2017)

 • swamp
  ***

  Velké podivné něco... snad od Twin Peaks jsem neviděl seriál, který by byl tak jiný. The Leftovers z toho však netěží tak, jak by mohl. Neříkám, že je to sračka, ale často to diváka - i přes výborné herecké výkony všech - nudí.(22.2.2016)

 • Anderton
  ****

  Veľmi netradične uchopený sci-fi seriál, z ktorého sa môže stať niečo oveľa mystickejšieho, alebo prípadne prízemnejšieho (myslím tým nejaké racio-vysvetlenie). Postavy a ich chovanie na nás môžu pôsobiť trochu neprirodzeným dojmom, ale čím ďalej, tým viac divák začne premýšľať nad tým, ako by on sám, rodina a širšia komunita reagovala na takúto wtf udalosť, ktorá len tak mimochodom prebehla v zlomku sekundy. Herecky to ovláda skôr staršia, skúsenejšia generácia (Dowd, Eccleston, Glenn), Theoruxov výraz je občas tak neprítomný, až sa človek pobaví. Ale obľúbite si ho. Postavy sú nejednoznačné, ambivalentné, inými slovami uveriteľné.(12.10.2018)

 • c.tucker
  ****

  Rozjezd by zamotaný, že jsem z toho vlaku chtěl rychle vystoupit, ale zatnul jsem zuby a centrifugu přečkal. Po několika dílech se to začalo uklidňovat a já si hýkal spokojeností, na co to vlastně koukám.(20.7.2017)

 • Zagi20
  *****

  Pro mě jeden z mála seriálů, který mě svým pilotem donutil zkouknout celou sérii během dvou dní. Autoři pracují se zajímavým námětem a nutno říct, pracují s ním velmi dobře a celá myšlenka vývoje světa po událostech 14. října mají svou logiku. Je pravda, že celý příběh by se dal shrnout do tří epizod, zbytek je jen vata plná střípků, které se na konci poskládají do více méně jasné, jednoduché a silné pointy. Někomu může vadit skutečnost, že drtivá většina otázek zůstane nezodpovězená. Věci se prostě dějí, postavy se objevují a zase mizí, všechno je složité a na první pohled nesmyslné. Tvůrcům to ale odpouštím, celou řadu táhne skvělý Justin Theroux a příběh okolo sektařů. Tahle kombinace, plus závěrečná pointa mi ke štěstí stačí. 90%(15.6.2016)

 • Qitek
  ****

  Více než Velmi slibný a neodiskutovatelně silný start série (Startem já nepovažuji pilot, ale celou sérii-vzhledem k tomu, jakým způsobem jsou ukončovýny). Rozhodně jedna z nejsilnějších show, jakou jsem viděl. Pomalejší přicházení na chuť seriálu neodradila. To že nedávám zatím plnou palbu, je pouze důsledek klasicky hluchých míst, na které první série velmi trpí. Těch podprahových sdělení, tolik smutku a tolik marnosti a podivností, které v důsledku dávají smysl a každému jinak. Nádhera. NA druhou sérii jsem nadrženej. Třetí finální, se blíží. End is near. Bravo za tohle.(11.4.2017)

 • Forsberg11
  ****

  Prvá séria pôsobí na diváka zo začiatku pomerne komplikovane a neprehľadne. Ale pribúdajúcim časťami sa v tom dá už ako tak orientovať. Príbeh aj keď zložitý, má svoju logiku, zvraty sú dobre zakomponované a divák si obľubuje hlavné postavy. Tie sú napísané skutočne fantasticky. Od hlavných hrdinov, cez členov GR, až po vedľajšie postavy. Dobre sa na to pozeralo, dej odsýpal a nenudil, to je dôležité. U mňa mierny nadpriemer a 75 %!!(17.4.2017)

 • Disease
  ****

  Celá první série je vlastně jen rozjezd a seznámení s postavami. Ale jako důvod pro zkouknutí druhé to funguje výborně.(19.10.2016)

 • VanTom
  ****

  Je fakt, že zprvu mi přišlo rozvrácení společnosti kvůli "pouhým" dvěma procentům zmizelých značně přehnané, ale rychle jsem připustil, že naprostá nevědoucnost, proč a jak se to vlastně stalo (a zda se to nebude opakovat), by dokázala s lidstvem pořádně zacloumat. Proto seriál vůbec není o hledání nějakých vědeckých / náboženských / fantastických vysvětlení, ale o přebývání ve světě, který se změnil, nikoliv viditelně na povrchu, ale o to citelněji je rozežírán zevnitř. Poznáváme to na několika obyčejných postavách z fiktivního amerického městečka Mapleton, které se s tím vyrovnávají. A celá ta tíživá atmosféra sklíčenosti a vykolejenosti mne válcovala podobně jako je. Jen (zatím) nepobírám, kam to celé vlastně směřuje.(18.7.2017)

 • orgia
  *****

  Season 1 - serialova dokonalost!(17.5.2017)

 • Mr.Ward
  ****

  Velmi podivný, občas až utahaný, přesto zajímavý. Kdo ze zvědavosti vydrží až do konce, rozhodně nebude litovat.(22.3.2016)

 • Ronkar
  *****

  Pozůstalí mě překvapili tím nejkrásnějším a současně nejděsivějším způsobem. Aby si je divák užil, musí si uvědomit, že nejde o dobrodružnou story, kde postavy pátrají po tajemných odpovědích (ala Lost). Je to sonda do nejtemnějších zákoutí lidské mysli na pozadí mysteriózní zápletky, kde je výhrou nezešílet, neztratit naději a nezničit to, co milujeme. Řemeslný skvost a námět, který působí v TV trochu jako zjevení. Richterova hudba je tu naprosto dokonolá a síla emocí tak tíživá a beznadějná, že mi seriál několikrát nekompromisní zadupal srdce do země... Uf. Tvrdá emocionální jízda, kde jsem si přes zprvu nevyjasněné motivy postav nakonec oblíbil všechny aktéry. Mazec!(15.1.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace