Tři roky poté, co miliony lidí - zhruba dvě procenta lidské populace - z čista jasna zmizí, obyvatelé městečka Mapleton ve státě New York zvažují pro a proti konání akce Den hrdinů na počest místních "zesnulých". Policejní náčelník Kevin Garvey, který se snaží v nervózní komunitě udržet pocit normálnosti, se doma potýká s dalšími problémy způsobenými dcerou Jill, jež se se svou kamarádkou Aimee ztratila do oblaku apatie, i syn Tom, který se přidal ke kultu vedenému charismatickým "svatým" Waynem. Obavy vzbuzuje také tichý spolek mužů a žen oděných do bílých šatů, kteří kouří jednu cigaretu za druhou a říkají si Provinilý zbytek. Jeho členové se spojují do dvojic, jež pozorují vybrané obyvatele a místa ve městě. Zatímco napětí v Mapletonu vzrůstá, osudy Laurie, nové členky Provinilého zbytku a Meg, nedávno zasnoubené mladé ženy, se protnou. (HBO Europe)

Anderton

Tak zatiaľ prevládajú rozpaky. Ale verím Damonovi Lindelofovi, že to má poriadne premyslené a na základe ohlasov po konci seriálu, teda aspoň tretej série, skutočne aj má. Peter Berg si strihol malé cameo, čím na seba upozornil, že ak vás to nebavilo, aspon viete, koho obviniť. Nevidím to na televízny maratón, skôr buem seriál sledovať prebežne, ale podľa reakcií na tretiu sériu sa teším najmä na ňu. Zatiaľ je to celé akosi bez atmosféry a vlastnej tváre, ale to chce aj postupné zžitie sa s postavami a jedndoducho iba zvyk. ()

Sidonka

Hodnotím pilotní díl. Upřímně a na rovinu přiznávám, že ne vše mi dávalo smysl, i když nejsem fanda pouze polopatických sdělení a nevyhýbám se některým experimentům. Prvních zhruba deset minut bezvadná podívaná, kdy se po ztrátě 2% lidské populace snaží žít pozůstalí dál a smířit se s nevysvětlitelnou ztrátou lidí dobrých i špatných, starých i mladých, kteří zmizeli patrně bez výběru kdo ví koho kdo ví kam, kdo ví na jak dlouho a kdo ví proč. K problému se samozřejmě staví i média a politici. Aby těch záhad a nedořčeností nebylo málo, celou epizodou se pohybuje nějaká prapodivná sekta v bílém, která kdo ví proč nemluví a komunikuje s ostatními i mezi sebou jen psaným slovem, pronásleduje nějaké lidi (zejména jednu z žen), která se do jejich společenství SPOILER: nakonec kdo ví proč přidává a jiná chce kdo ví proč kdo ví na jak dlouho odejít. V příběhu je hrozně moc postav, některé mají strašně malej prostor v krátkém časovém úseku, někteří se chovají podivně, ale pozadí jejich činů přesto ještě chápu. Zjevuje se nám i kongresman, který jede na nějakou uzavřenou farmu?-nebo ranč- kdo ví proč se zavázaným šátkem přes oči a po rozhovoru s kdo ví s kým, kdo ví o čem, chce zase spokojeně odejít kdo ví kam. Že by další sekta se samozvaným mesiášem, tentokrát usídlená v roubených chatách za ostnatým plotem? Nebo vedená černým gangsterem? Tak tuhle příhodu už mi hlava příliš nebere a zápletka už je tak zamotaná, že jí skoro přestávám brát vážně . Podle mého úsudku všeho moc škodí a epizoda se z bezvadné filmové záhady, která se bude pravděpodobně postupně rozplétat a dovysvětlovat, mění v chaos postav a různých tajemných činů, někdy dokonce i pochopitelných! motivů, zapletená ovšem do množství různých přebytečných odboček. Původně slibný záhadný příběh se mi postupně změnil v mišmaš. I kvůli mé chybě, a to sice častému odbíhání od obrazovky, takže jsem měla tzv.přetrhaný děj i obraz. Pořád mě něco nutilo odcházet pryč a pozastavovat obraz, třeba abych mohla zapnout pračku nebo udělat večeři, což je neklamný znak toho, že mi to i přes jisté zaujetí zas tolik netáhlo a hlava mi po chvilce nechtěla brát kdo ke komu patří do rodiny, kdo je čí přítel apod., protože epizoda neměla mou plnou pozornost:) Ne že bych se tady zase chtěla mermomocí ohánět literárním kurzem, kterým jsem prošla, ale při sledování epizody se mi najednou úplně zjevila učitelka kreativního psaní a volala na mě: „Když chceš v příběhu sdělit příliš mnoho, nesdělíš nakonec pořádně vůbec nic. Vyber si téma a hlavní postavy, ale hlavních postav nemůžou být desítky, nebo to čtenáři nepoberou a zláme to příběhu vaz.“ Někteří uživatelé píšou: „o co v seriálu sakra vůbec jde?“ Ono v seriálu nemusí být sděleno, kam se ztracení lidé poděli, ale udržet nás v napětí jak se se ztrátou vyrovnávají přeživší. A já nemám správnou chuť tuhle změť dlouho rozplétat, přesto zkusím ještě jeden díl. Neodpustím si jednu citaci přímo ze seriálu: „…Lidé hledají smysl ve věcech, které je nemají.“ Jestli má smysl sledovat tento seriál, to si ještě nejsem zdaleka jistá. Každopádně do průměru zatím Pozůstalé nehážu, nějaký potenciál to má. A základní námět je bezesporu přes všechny zmatečnosti zajímavej. () (méně) (více)

honajz2

Zajímavý úvod a pak několik dalších scén, ale jinak mě pilot moc nevzal. Ten námět je hodně dobrý, ale v tomhle podivném a s největší pravděpodobností nepromyšleném podání mě to jedině tak dost nudilo a ničím nezaujalo - ani postavami, ani všemožnými záhadami, dokonce ani ta sekta moji pozornost tolik neupoutala a to už je teda co říct, protože téma sekt mě bere vždy a všude. Dám tomu asi ještě jednu epizodu a když mě nezaujme ani ta, tak s tím seknu, protože pilot mě zatím dost minul... Lepší 2* ()