Pozůstalí (TV seriál)

The Leftovers

Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 2014–2017, 26 h 58 min (Minutáž: 51–73 min)

Předloha:

Patrick Somerville (kniha)

Max Richter

Justin Theroux, Amy Brenneman, Ann Dowd, Christopher Eccleston, Michael Gaston, Natalie Gold, Marceline Hugot, Emily Meade, Liv Tyler, Max Carver, Charlie Carver, Chris Zylka, Scott Glenn, Paterson Joseph, Carrie Coon, Margaret Qualley, Annie Q., Tom Noonan, Sebastian Arcelus, Noah Unger, C.L. Simpson, Katt Masterson, Nadia Gan, Wayne Duvall, Remy Bennett, Fred Keel, Danny Flaherty, Regina King, Christy Choi, Kevin Carroll, Pernell Walker, Janel Moloney, Brett Butler, Sabbath Obot, Christina Saragaglia, Peter Berg, Lola Kirke, Adam LeFevre, Andrea Navedo, George Aloi, Travis Hammer, Dan Bittner, Peter Scanavino, Olga Sosnovska, Samrat Chakrabarti, Antonio Ortiz, Billy Magnussen, David Aaron Baker, Max Baker, Curtiss Cook, Ellen Parker, Wass Stevens, Johnny Hopkins, Scott William Winters, Darius McCrary, Steven Williams, Mark Linn-Baker, Brad Greenquist, Charlayne Woodard, Kenneth Wayne Bradley, Tony Mitchell, Bill Camp, Samuel Austin, Betty Buckley, Adina Porter, Richard Jackson, Jason Newman, Samuel Stinson, Jamie Tisdale, Gary Basaraba, Larry Jack Dotson, Joel Murray, Sonya Walger, Holt Boggs, Diego Wallraff, Katherine Willis, Sam Littlefield, Dustan Costine, Scott Jefferies, David Stokey, Jimmy Gonzales, Heather Kafka, Mark Harelik, Alon Aboutboul, Brad Leland, Sara Tomko, Violett Beane, Jennifer Griffin, Julian Gamble, David Hickey, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Brendan Burke, Mike Houston, Briana Marin, Bill Heck, Brenda Isaacs Booth, Anthony A. Kung, Ray Wiederhold, Ben Taylor, Amanda Warren, Jovan Adepo, Frank Harts, Damien Garvey, Katja Herbers, James Mackay, Lawrence Varnado, Kathy Rose Center, Craig Nigh, Lindsay Duncan, David Gulpilil, Jason Douglas, Jasmin Savoy Brown, Stephanie Kurtzuba, Liza J. Bennett, Anthony Cieslak, Ella Taylor, Lynn Blackburn, Victor Williams, Turk Pipkin, Faith Kelly, Marissa Woolf, Marco Perella, Stephanie Drapeau, Josephine McAdam, Jake Robinson, Calvin Dutton, Bill Kirchenbauer, Jenna Stern, Christina Parrish, Dominic Burgess, Lee Stringer, Maude Davey, Alberto Vazquez, Darby Camp (herec, a.z.), Henny Russell, Helen Coxe, Harold Fisch, Carter Sand, Nicholas Coghlan, Jon Michael Davis, Lynn Andrews III, Charles Wiedman, Katy Harris, Adriane Shown, Alan Trong, Danny Mastrogiorgio, John Mainieri, Christina Childress, Lorrie Odom, Iba Thiam, Richard Jackson, Alison Bell, Les Best, Edward James Hyland, Helmar Augustus Cooper, Steven Randazzo, Kyle Myhre, Bill Wise, Anthony DiMaria, Ammie Masterson, Abel Becerra, Alexandra Schepisi, CC Castillo, Shaka Cook, Victoria Haralabidou, Michael Rabe, Tatiana Chekhova, David DeLao, Stephen Phillips

Prvú sériu som dal v postate na jedno pozretie za 3 večery a po skončení maximálna spokojnosť. Takže ma to riadne chytilo a čo sa týka remeselného spracovania tak by som ho tiež zaradil medzi top seriály takže nechápem sprvu to zlé hodnotenie aké mal tento seriál v začiatku. Takto s odstupom času som na tento seriál skoro zabudol a neviem či je ideálny ma sledovanie v týždňových odstupoch. Rozhodne sa na ďalšiu sériu teším a nenechám si ju ujsť.(17.2.2015)

Jeden z nejlepších seriálů posledních let. Studie deprese a smutku. Finále poslední řady je jedna z emocionálně nejsilnějších věcí, co jsem v televizi za poslední dobu viděla. Justin Theroux a Carrie Noon si zaslouží Emmy jako málokdo. Jsou bechybní a emocionalně zničující stejně jako každý aspekt této seriálové události. 1. řada - 100%. 2. řada - 100%.(10.9.2014)

Smícháš 20 naběraček bolesti s 10 menšími miskami bezmoci, zředíš pár kapkami šílenství, okořeníš pořádnou dávkou emocí v té nejčistší formě, zahustíš kravskou dávkou deprese (pro ty, co by skutečně chtěli vyzkoušet, tak kravská dávka je něco, s čím nepomohou antidepresanty ani antiperspiranty) a okořeníš nádhernou hudbou, jejíž noty museli psát sami andělé (Max Richter je pánboh https://www.youtube.com/watch?v=2n8bIBspMLY ). S Leftovers projdete očistcem, na jehož konci budete na život a svět kolem vás pohlížet zcela jinak. POZOR - doporučeno pouze pro lidi schopné projevit empatii a pro lidi, kteří s hrdiny filmů a seriálů dokáží naplno sdílet veškeré radosti i strasti (aka pokud vždy hrdě brečíš na konci Titanicu, udělej si laskavost a čekni tuto extraordinary Tv Show. EDIT after SERIES FINALE spoiler free - Je to tam! Poslední série této jedinečné show byla .....no...jsem beze slov. Tohle je prostě vrchol televize. Hra o trůny může mít pojebané draky a drahé triky, henkaj nějaké Narcos může mít drogy a Pablíta Escobarko, ale to je všecko k piči, když tam nemáš život! A tento seriál je asi největší život, co jsem viděl. Je to poezie. Je to skvost. Je to skrytý diamant televizní tvorby (a já jsem ho viděl before it was cool, heč)! Děkuju všem, co vytvořili tohle bezkonkurenční dílo. JEDNA Z NEJLEPŠÍCH VĚCÍ, CO JSEM V ŽIVOTĚ VIDĚL!!! PeS: Max Richter je prostě bratko a ujebal na konec další dělovičku - jdu plakat a vzpomínat. DĚKUJU. DĚKUJU STRAŠNĚ MOC! https://www.youtube.com/watch?v=aS0fGS6D_JI(13.2.2016)

Dokonalá dramatická událost. Málokterý seriál mě rozložil, tak jako tenhle. Nemám k němu žádných výtek, herecký ansábl v čele s Justinem Therouxem nám společně se scénářem poskytli emoční koncert depresivní atmosféry. Bude vám na nic, budete brečet a jen mlčky přihlížet neovlivnitelným situacím. Na postavách vám bude záležet a budete se sami divit, jak moc dobře jsou napsané a rozvedené k dokonalosti. Mysteriózno tu slouží pouze k vykreslení světa, seriál se jím dále nezabývá a nerozvádí ho, protože ani nemůže, když nikdo neví proč a co se to vlastně stalo se dvěma procenty populace, a tak hlavní věcí na pořadu dne je vykreslení postav, jejich pocitů a vyrovnávání se s nastalou situací. Díky tomu seriál také působí mnohem vyjímečnějším dojmem, který by si měl každý pro ten neskutečný pocit mimořádnosti vychutnat. 9.5/10(6.9.2014)

Co byste dělali, kdyby z vašeho okolí nečekaně zmizela část populace a v tom horším případě někdo blízký nebo rovnou těch blízkých několik? Budete mít spoustu otázek bez odpovědí, budete truchlit a snad chtít na vše po nějaké době zapomenout. Co když vám ale něco nebo někdo zapomenout nedovolí? Výborný dramatický seriál plný emocí, který vás vtáhne svou depresivní atmosférou a hudbou.(9.9.2014)

• - Spoiler: V epizodě cituje „Bůh“ Niccola Machiavelliho a říká Kevinovi (Justin Theroux), že: „Všichni neozbrojení proroci zvítězili a ti ozbrojení podlehli.“ Ve skutečnosti však citát zní přesně naopak a „Bůh“ se tím snaží Kevina zmást. (Pfff)

• - V roce 2015, po skončení 2. série se velké množství fanoušků nedokázalo smířit s faktem, že seriál končí. Inspirováni „Guilty Remnants“ (fiktivní sekta zobrazená v seriálu) se oblečení v bílém vydali k sídlu HBO v New Yorku. Zde tiše protestovali pro obnovení seriálu, vybaveni pouze cigaretami a trasparenty s nápisem „renew this show“. HBO jim očividně vyšlo vstříc, jelikož vznikla 3. série (2017). (Pfff)