Pozůstalí (TV seriál)

The Leftovers

Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 2014 - 2017, 26 h 58 min (Minutáž: 28x60 min)

Max Richter

Justin Theroux, Amy Brenneman, Ann Dowd, Christopher Eccleston, Michael Gaston, Natalie Gold, Marceline Hugot, Emily Meade, Liv Tyler, Max Carver, Charlie Carver, Chris Zylka, Scott Glenn, Paterson Joseph, Carrie Coon, Margaret Qualley, Annie Q., Tom Noonan, Sebastian Arcelus, Noah Unger, C.L. Simpson, Katt Masterson, Nadia Gan, Wayne Duvall, Remy Bennett, Fred Keel, Danny Flaherty, Regina King, Christy Choi, Kevin Carroll, Pernell Walker, Janel Moloney, Brett Butler, Sabbath Obot, Christina Saragaglia, Peter Berg, Lola Kirke, Adam LeFevre, Andrea Navedo, George Aloi, Travis Hammer, Dan Bittner, Peter Scanavino, Olga Sosnovska, Samrat Chakrabarti, Antonio Ortiz, Billy Magnussen, David Aaron Baker, Max Baker, Curtiss Cook, Ellen Parker, Wass Stevens, Johnny Hopkins, Scott William Winters, Darius McCrary, Steven Williams, Mark Linn-Baker, Brad Greenquist, Charlayne Woodard, Kenneth Wayne Bradley, Tony Mitchell, Bill Camp, Samuel Austin, Betty Buckley, Adina Porter, Richard Jackson, Jason Newman, Samuel Stinson, Jamie Tisdale, Gary Basaraba, Larry Jack Dotson, Joel Murray, Sonya Walger, Holt Boggs, Diego Wallraff, Katherine Willis, Sam Littlefield, Dustan Costine, Scott Jefferies, David Stokey, Jimmy Gonzales, Heather Kafka, Mark Harelik, Alon Aboutboul, Brad Leland, Sara Tomko, Violett Beane, Jennifer Griffin, Julian Gamble, David Hickey, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Brendan Burke, Mike Houston, Briana Marin, Bill Heck, Brenda Isaacs Booth, Anthony A. Kung, Ray Wiederhold, Ben Taylor, Amanda Warren, Jovan Adepo, Frank Harts, Damien Garvey, Katja Herbers, James Mackay, Lawrence Varnado, Kathy Rose Center, Craig Nigh, Lindsay Duncan, David Gulpilil, Jason Douglas, Jasmin Savoy Brown, Stephanie Kurtzuba, Liza J. Bennett, Anthony Cieslak, Ella Taylor, Lynn Blackburn, Victor Williams, Turk Pipkin, Faith Kelly, Marissa Woolf, Marco Perella, Stephanie Drapeau, Josephine McAdam, Jake Robinson

Mimoriadne zvlastny serial, o ktorom divak z prvych epizod nemoze mat vytvoreny ziadny nazor, pretoze akoby ani tvorcovia nevedeli, kam ho chcu smerovat, no nasledne zistime, že oni velmi dobre vedia, co, kedy a preco divakovi predsunu (obrovska odvaha HBO, pretoze inde by takyto postup bol len ztazka mozny). Postupnym pribudanim dielov sa nam tak zacina kristalizovat aj mozaika vztahov, ich podhubi a tak samotna otazka "Preco?" (doslo k zmiznutiam), uz nie je popri otazke "A co teraz?", taka dolezita. Pociatocna zmatenost bola tak postupne nahradena obrovskou zvedavostou z toho, kam to vnutorne utrpenie postav bude smerovat a mozno povedat, ze posledne styri diely (z 10tich) som pozeral s otvorenou hubou. V dosledku slabsieho rozbehu, preto davam 1.serii "len" 4* s obrovskymi ocakavaniami pre tu druhu. 2.seria nadvazuje na to najlepsie z tej prvej a ja jej nevaham udelit plnych 5*.(25.11.2014)

"Nic není zodpovězeno. Všechno je zodpovězeno. A tak to končí". ______ 1. série: Mělo se jednat o novodobé nástupce Lost(u), ovšem výsledek je ve skutečnosti úplně jiný. Krom scénáristy a klamné propagace se spíše jedná o psychologickou studii rodin, vztahů po události hromadného zmizení 2% světové populace. Hrátky s biblickým podtextem, spoustou mysteriózních vsuvek (smečky divokých psů, srnky ve městě, tajemná "sekta") a především famózní obsazení, (z nějž je paradoxně nejslabší "profláklá" Liv "LOTR" Tyler) z Leftovers dělá letní jednohubku. Nenáviděný scénárista, jež poslal ke dnu "legendární" Lost a vetřelčího Promethea se po zpackaném pilotu vzpamatoval. Tohle je extrémní podívaná pro pevný nervy! 100%(22.7.2014)

• honajz

Nelze tomu upřít skutečně dovedně vystavěnou a občas až surrealistickou atmosféru. A velmi dobré herce. Jinak mi ale přijde, že jde o depresivní výlev, kde hlavní slovo dostali všichni psychopati světa různých stupňů a různých úrovní, a teď je na nás tvůrci hrnou, ať si divák taky užije své depky a psychopatických sklonů. Neříkejte mi, kdyby zmizela dvě procenta populace, že se všichni budou chovat jako tihle pitomci ze seriálu, že by se na ta dvě procenta rychle nezapomnělo a život jel dál. Myslím, že jess20 trefila hřebík na hlavičku.(22.10.2014)

Viděl jsem prvních pár dílů a dál se dívat nebudu a kdybych se díval moje hodnocení by se nejspíš jen sniživola. Je faktem že tento seriál má kvalitně zpracované postavy a jejich dějové lidnky, jenomže to je všechno. Žádný vedlejší produkt. Pustil jsem si to s tím že je to Fantasy nebo Mysteriozní seriál. Jak je uváděno, ale kde to je? Jedna věc tu byla, ale to jsme se dočkali jen prvních minut prvního dílu, ale evidentně to své publikum má. ( 28.8.16 až.../Dále sledovat nebudu/MAC )(21.11.2016)

1. SÉRIE Velké podivné něco... snad od Twin Peaks jsem neviděl seriál, který by byl tak jiný. The Leftovers z toho však netěží tak, jak by mohl. Neříkám, že je to sračka, ale často to diváka - i přes výborné herecké výkony všech - nudí. 2. SÉRIE Od podivné první série jsme se dostali do městečka Jarden v Texasu, kde nám k některým původním postavám přibyly další - nové. Mnohem vyváženější, příjemně "weird" a musím zmínit skvělou hudební složku - ať už tu orchestrální či soundtrackovou.(23.9.2014)

• - Spoiler: V epizodě cituje „Bůh“ Niccola Machiavelliho a říká Kevinovi (Justin Theroux), že: „Všichni neozbrojení proroci zvítězili a ti ozbrojení podlehli.“ Ve skutečnosti však citát zní přesně naopak a „Bůh“ se tím snaží Kevina zmást. (Pfff)

• - V roce 2015, po skončení 2. série se velké množství fanoušků nedokázalo smířit s faktem, že seriál končí. Inspirováni „Guilty Remnants“ (fiktivní sekta zobrazená v seriálu) se oblečení v bílém vydali k sídlu HBO v New Yorku. Zde tiše protestovali pro obnovení seriálu, vybaveni pouze cigaretami a trasparenty s nápisem „renew this show“. HBO jim očividně vyšlo vstříc, jelikož vznikla 3. série (2017). (Pfff)