Pozůstalí (TV seriál)

The Leftovers

Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 2014 - 2017, 27 h 31 min (Minutáž: 28x60 min)

Max Richter

Justin Theroux, Amy Brenneman, Ann Dowd, Christopher Eccleston, Michael Gaston, Natalie Gold, Marceline Hugot, Emily Meade, Liv Tyler, Max Carver, Charlie Carver, Chris Zylka, Scott Glenn, Paterson Joseph, Carrie Coon, Margaret Qualley, Annie Q., Tom Noonan, Sebastian Arcelus, Noah Unger, C.L. Simpson, Katt Masterson, Nadia Gan, Wayne Duvall, Remy Bennett, Fred Keel, Danny Flaherty, Regina King, Christy Choi, Kevin Carroll, Pernell Walker, Janel Moloney, Brett Butler, Sabbath Obot, Christina Saragaglia, Peter Berg, Lola Kirke, Adam LeFevre, Andrea Navedo, George Aloi, Travis Hammer, Dan Bittner, Peter Scanavino, Olga Sosnovska, Samrat Chakrabarti, Antonio Ortiz, Billy Magnussen, David Aaron Baker, Max Baker, Curtiss Cook, Ellen Parker, Wass Stevens, Johnny Hopkins, Scott William Winters, Darius McCrary, Steven Williams, Mark Linn-Baker, Brad Greenquist, Charlayne Woodard, Kenneth Wayne Bradley, Tony Mitchell, Bill Camp, Samuel Austin, Betty Buckley, Adina Porter, Richard Jackson, Jason Newman, Samuel Stinson, Jamie Tisdale, Gary Basaraba, Larry Jack Dotson, Joel Murray, Sonya Walger, Holt Boggs, Diego Wallraff, Katherine Willis, Sam Littlefield, Dustan Costine, Scott Jefferies, David Stokey, Jimmy Gonzales, Heather Kafka, Mark Harelik, Alon Aboutboul, Brad Leland, Sara Tomko, Violett Beane, Jennifer Griffin, Julian Gamble, David Hickey, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Brendan Burke, Mike Houston, Briana Marin, Bill Heck, Brenda Isaacs Booth, Anthony A. Kung, Ray Wiederhold, Ben Taylor, Amanda Warren, Jovan Adepo, Frank Harts, Damien Garvey, Katja Herbers, James Mackay, Lawrence Varnado, Kathy Rose Center, Craig Nigh, Lindsay Duncan, David Gulpilil, Jason Douglas, Jasmin Savoy Brown, Stephanie Kurtzuba, Liza J. Bennett, Anthony Cieslak, Ella Taylor, Lynn Blackburn

Typický Lindelof. Štrnásťtisícdvestošesť otázok a ani jedna odpoveď. Vo svojej podstate veľmi snaživé, ale veľmi domotané. Postavy sú síce rozumne rozvrhnuté, ale chýba ústredná dejová línia, ucelenejší koncept a príbeh si potrebuje vytýčiť smer, ktorým sa budem uberať. Zatiaľ to je totiž zmes dvadsiatich odlišných postáv, o ktorých sa divák nič nedozvie. Tajomná atmosféra funguje a v jadre ma to neuveriteľne navnadilo tento svet detailnejšie preskúmať a zápletku rozlúsknuť, ale obavy do budúcna sú viac ako oprávnené. Leftovers by chvíľu chcelo byť ako kultové Twin peak, chvíľu ako Lost a ja to vidím zatiaľ tak, že Lindelof sa z toho znova „vyzuje“ rovnako ako v prípade Lostu a bude divákov len ťahať za nos a nezmyselne sa ukájať nad tým ako sú z jeho scenára všetci úžasne zmätení, až to dopadne ...veď všetci vieme ako. Hlavne po tom, čo aj samotný Lindelof na každej promo akcii k Leftovers hlása, že odpoveď nie je potrebné vedieť, dôležité sú iba postavy. To sú, ale najprv by nám musel bližšie predstaviť aspoň jednu z nich. Zatiaľ sa to prezentuje ako niečo super premyslené, super záhadné, ale či sa to aj zvládne rozumne vysvetliť? Toť otázka! Blud bez zmyslu totiž dokáže napísať takmer každý. Dať tomu opodstatnenie už však chce talent. Sám som zvedavý, čo napíšem po celej sezóne. Zatiaľ vôbec neviem, veľmi rozporuplné, zároveň však záhadne pútavé. Aj keď od Berga na režisérskej stoličke by som čakal „akčnejšie“ poňatie. Toto by sa skôr hodilo takému Villeneuveovi. Zatiaľ volím z hodnotenia zlatý stred. CELKOVO: Season 1 = 3* (6/10)(10.7.2014)

Po čtyřech částech bych to shrnul asi tak, že se seriál jeví jako sebestředná, rádoby-záhadná a velechytře se tvářící kokotina prošpikovaná typicky lindelofskýma pseudo-náboženskýma nesmyslama, která dost kulhavým krokem směřuje k naprosto debilnímu a nicnevysvětlujícímu, ale rozhodně vysoce patetickýmu závěru. Ale třeba se pletu....tak dokoukáno všech seset částí a uznávám, že jsem se trošku spletl. Sice si pořád stojím za tím, že to nikdy nebude dávat větší smysl, ale ta atmosféra světa s posunutou morální hranicí a nádechem beznaděje je hodně výživná. Hvězdu přidávám.(5.8.2014)

Prvú sériu som dal v postate na jedno pozretie za 3 večery a po skončení maximálna spokojnosť. Takže ma to riadne chytilo a čo sa týka remeselného spracovania tak by som ho tiež zaradil medzi top seriály takže nechápem sprvu to zlé hodnotenie aké mal tento seriál v začiatku. Takto s odstupom času som na tento seriál skoro zabudol a neviem či je ideálny ma sledovanie v týždňových odstupoch. Rozhodne sa na ďalšiu sériu teším a nenechám si ju ujsť.(17.2.2015)

100%. Po první sérii: Mimořádně nepředvídatelné a surrealistické s výjimečně inteligentním scénářem, přesně, jak to mám rád. Musím říct, že The Leftovers je jeden z mých velkých objevů posledních let a podle mě silně (i když trochu pochopitelně) nedoceněná excelentní umělecká deprese, která z nábožensky-psychologického potenciálu vyždímává maximum energie a nechce (a ani nemůže) se tvářit, že je pro všechny, protože je to seriál hoden tomu, aby u něj diváci nejen přemýšleli hluboko do sebe, ale aby u něj taky trochu zešíleli a upadali do stavů vnitřních změn, a to svou tvorbou umí málokdo (pocta Davidu Lynchovi). Závěr první řady bych navíc s klidem zařadil mezi nejepičtější seriálová finále. Unikát, který je potřeba vidět.(3.2.2016)

Pre niekoho nudné, pre iného zmätené a pre ďalšieho len ďalšia verzia seriálu The Lost. Hneď na začiatok teda musím podotknúť, že nepatrím ani k jednej z uvedených skupín. The Lost som v živote nevidela (ani neplánujem), zmätené sa to môže zdať len veľmi netrpezlivému a nepozornému divákovi a nudné tak to už vôbec nie...Mňa to zaujalo okamžite, už od toľko diskutovanej úvodnej časti. Neviem prečo všetci túžia riešiť príčinu, veď na koľko otázok nepoznáme odpoveď tisícročia a je nám to fuk. A v seriály myslím od začiatku ide práve o to. Ako reagujeme na nevysvetliteľné javy...pred storočiami sme si vytvorili božstvá, dnes keď už sú nejaké "udomácnené" reagujeme znova rovnako len v ich kontexte...vytvárame si vlastné vysvetlenia ako obranný mechanizmus toho čo si jednoducho vysvetliť nedokážeme. Sú tu kulty, sekty, fanatici a niekde medzi tým sú uväznený obyčajný ľudia, ktorí sa to snažia nejako zvládať a prežiť.(8.5.2015)