Pozůstalí (TV seriál)

The Leftovers

Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 2014 - 2017, 27 h 31 min (Minutáž: 28x60 min)

Max Richter

Justin Theroux, Amy Brenneman, Ann Dowd, Christopher Eccleston, Michael Gaston, Natalie Gold, Marceline Hugot, Emily Meade, Liv Tyler, Max Carver, Charlie Carver, Chris Zylka, Scott Glenn, Paterson Joseph, Carrie Coon, Margaret Qualley, Annie Q., Tom Noonan, Sebastian Arcelus, Noah Unger, C.L. Simpson, Katt Masterson, Nadia Gan, Wayne Duvall, Remy Bennett, Fred Keel, Danny Flaherty, Regina King, Christy Choi, Kevin Carroll, Pernell Walker, Janel Moloney, Brett Butler, Sabbath Obot, Christina Saragaglia, Peter Berg, Lola Kirke, Adam LeFevre, Andrea Navedo, George Aloi, Travis Hammer, Dan Bittner, Peter Scanavino, Olga Sosnovska, Samrat Chakrabarti, Antonio Ortiz, Billy Magnussen, David Aaron Baker, Max Baker, Curtiss Cook, Ellen Parker, Wass Stevens, Johnny Hopkins, Scott William Winters, Darius McCrary, Steven Williams, Mark Linn-Baker, Brad Greenquist, Charlayne Woodard, Kenneth Wayne Bradley, Tony Mitchell, Bill Camp, Samuel Austin, Betty Buckley, Adina Porter, Richard Jackson, Jason Newman, Samuel Stinson, Jamie Tisdale, Gary Basaraba, Larry Jack Dotson, Joel Murray, Sonya Walger, Holt Boggs, Diego Wallraff, Katherine Willis, Sam Littlefield, Dustan Costine, Scott Jefferies, David Stokey, Jimmy Gonzales, Heather Kafka, Mark Harelik, Alon Aboutboul, Brad Leland, Sara Tomko, Violett Beane, Jennifer Griffin, Julian Gamble, David Hickey, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Brendan Burke, Mike Houston, Briana Marin, Bill Heck, Brenda Isaacs Booth, Anthony A. Kung, Ray Wiederhold, Ben Taylor, Amanda Warren, Jovan Adepo, Frank Harts, Damien Garvey, Katja Herbers, James Mackay, Lawrence Varnado, Kathy Rose Center, Craig Nigh, Lindsay Duncan, David Gulpilil, Jason Douglas, Jasmin Savoy Brown, Stephanie Kurtzuba, Liza J. Bennett, Anthony Cieslak, Ella Taylor, Lynn Blackburn, Victor Williams, Turk Pipkin, Faith Kelly, Marissa Woolf

Mám z toho rozpolcené pocity. Díky senzační hudbě Maxe Richtera dávám 5*, ale bylo to na hraně. Nicméně se jedná o velice zajímavý a originální seriál s velkým potenciálem. Možná bych potřeboval lepší postavy na vžití se do jejich rolí (moje favoritka je definitivně Carrie Coon). Seriál si pohrává s psychologií lidí, ale asi bych tam chtěl vidět více "co by jste v dané situaci dělali" momentů. Těším se na druhou řadu a doufám, že bude o něco lepší.▐ 1. řada 85%▐ Druhá řada začala opravdu nečekaně novým intrem s novou písní, což jsem opravdu nečekal a ihned jsem si musel hledat, jestli se opravdu dívám na správný seriál. Následující scéna z pravěku mne ještě více znejistila. Nakonec se ukázalo, že se opravdu dívám na ten správný a dost ujetý seriál. Zaujala mě změněná forma, kterou se tvůrci tentokrát rozhodli vydat. Každý díl o jiné postavě, který tak ještě více rozvíjel jejich charakter, postupně navyšoval očekávání a prohluboval skrytá tajemství, která vyvrcholila v posledních dvou dílech. Jedná se o jeden z nejlepších seriálů poslední doby a zároveň kompletně lišícím se od ostatních. Nejvíce mě zaujaly díly 5 (Matt a Mary Jamisonovi), 7 (Patti's disorder), a 8 (Hotel room), na které asi jen tak nezapomenu. P.S. Po této řadě konečně dokážu více docenit tu první.▐ 2. řada 90%▐(3.1.2015)

Depresivní sonda do duší těch, kteří zažili světovou „katastrofu“. Ale oproti třeba takovému The Flashforwardu jdou The Leftovers opačným směrem – v seriálu nejde o příčinu, ale o důsledek. Nečekejte proto žádné konspirace, žádné vyšetřování tajných agentur, žádnou globální špionáž.... ale spoustu osobních příběhů, točících se okolo jedné rodiny. Příběh se hutně rozvíjí a postupně vše začne všechno hezky do sebe zapadat, ale počátky pro mě byly trochu horší. Hlavně mě odrazovala celá ta myšlenka sekty v bílém, která je ukázkovou reklamou pro rakovinu – jakožto zatvrzelý nekuřák mě nijak nebaví sledovat feťáky nikotinu, jak nehorázně znečišťují ovzduší. Ale postupně jsem chápala jejich motivaci, jejich rezignaci na život – a vlastně tím demonstrovali to, že se chtějí pasivně zabít, jakožto „provinilí přeživší“..... Seriál je to hodný zamyšlení, ale zas tak hluboce mě nezasáhl, abych si po něm dala hodinku filozofování – protože mi několik postav lezlo krkem (v podstatě skoro všichni členové ústřední rodinky), ale jak se příběh blížil k finále, chápala jsem jejich motivy a chování, takže jsem své antipatie překonala a i přes to ustavičné kouření jsem si to užila. Jen by mě fakt zajímaly ony příčiny (zmizení), a nejen samé dramatické důsledky...(15.11.2014)

Viděl jsem prvních pár dílů a dál se dívat nebudu a kdybych se díval moje hodnocení by se nejspíš jen sniživola. Je faktem že tento seriál má kvalitně zpracované postavy a jejich dějové lidnky, jenomže to je všechno. Žádný vedlejší produkt. Pustil jsem si to s tím že je to Fantasy nebo Mysteriozní seriál. Jak je uváděno, ale kde to je? Jedna věc tu byla, ale to jsme se dočkali jen prvních minut prvního dílu, ale evidentně to své publikum má. ( 28.8.16 až.../Dále sledovat nebudu/MAC )(21.11.2016)

Pre niekoho nudné, pre iného zmätené a pre ďalšieho len ďalšia verzia seriálu The Lost. Hneď na začiatok teda musím podotknúť, že nepatrím ani k jednej z uvedených skupín. The Lost som v živote nevidela (ani neplánujem), zmätené sa to môže zdať len veľmi netrpezlivému a nepozornému divákovi a nudné tak to už vôbec nie...Mňa to zaujalo okamžite, už od toľko diskutovanej úvodnej časti. Neviem prečo všetci túžia riešiť príčinu, veď na koľko otázok nepoznáme odpoveď tisícročia a je nám to fuk. A v seriály myslím od začiatku ide práve o to. Ako reagujeme na nevysvetliteľné javy...pred storočiami sme si vytvorili božstvá, dnes keď už sú nejaké "udomácnené" reagujeme znova rovnako len v ich kontexte...vytvárame si vlastné vysvetlenia ako obranný mechanizmus toho čo si jednoducho vysvetliť nedokážeme. Sú tu kulty, sekty, fanatici a niekde medzi tým sú uväznený obyčajný ľudia, ktorí sa to snažia nejako zvládať a prežiť.(8.5.2015)

S01: Celkem zajímavý seroš, i když patří k těm slabším z dílny HBO.. Kladná kritika mě nabudila a přes úvodního strašáka - biblické Nanebevzetí, jsem do pilotu ze zvědavosti šla.. A ono se vyplatilo.. Technikálie "nanebevzetí" se nijak více neřeší, jde spíš o to, jak se "pozůstalí" snaží vypořádat s tím, že naráz nevysvětlitelně zmizí zlomek populace.. Hlavní hrdinové jsou celkem uvěřitelné a většinou sympatické postavy.. Žádná není čistá jako lilie ani prohnilá až do morku kosti.. Trošku mě mrzí, že je to celé tak trošku vytržené z kontextu - nijak série nezačne a v podstatě nijak neskončí.. Většinou tohle mysteriózní fantasy plyne poklidně, odkrývá minulost obyvatel líného městečka a sem tam nám tvůrci frknou nějakou boom zápletku.. Chtěla bych více vysvětlení, ale tak se jistě cítí i hlavní postavy.. Trošinku připomíná Kingovo "Under the Dome", ale to se pohybuje ještě o několik řádu níže..(8.10.2015)