Pozůstalí (TV seriál)

The Leftovers

Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 2014 - 2017, 26 h 58 min (Minutáž: 51–73 min)

Předloha:

Patrick Somerville (kniha)

Max Richter

Justin Theroux, Amy Brenneman, Ann Dowd, Christopher Eccleston, Michael Gaston, Natalie Gold, Marceline Hugot, Emily Meade, Liv Tyler, Max Carver, Charlie Carver, Chris Zylka, Scott Glenn, Paterson Joseph, Carrie Coon, Margaret Qualley, Annie Q., Tom Noonan, Sebastian Arcelus, Noah Unger, C.L. Simpson, Katt Masterson, Nadia Gan, Wayne Duvall, Remy Bennett, Fred Keel, Danny Flaherty, Regina King, Christy Choi, Kevin Carroll, Pernell Walker, Janel Moloney, Brett Butler, Sabbath Obot, Christina Saragaglia, Peter Berg, Lola Kirke, Adam LeFevre, Andrea Navedo, George Aloi, Travis Hammer, Dan Bittner, Peter Scanavino, Olga Sosnovska, Samrat Chakrabarti, Antonio Ortiz, Billy Magnussen, David Aaron Baker, Max Baker, Curtiss Cook, Ellen Parker, Wass Stevens, Johnny Hopkins, Scott William Winters, Darius McCrary, Steven Williams, Mark Linn-Baker, Brad Greenquist, Charlayne Woodard, Kenneth Wayne Bradley, Tony Mitchell, Bill Camp, Samuel Austin, Betty Buckley, Adina Porter, Richard Jackson, Jason Newman, Samuel Stinson, Jamie Tisdale, Gary Basaraba, Larry Jack Dotson, Joel Murray, Sonya Walger, Holt Boggs, Diego Wallraff, Katherine Willis, Sam Littlefield, Dustan Costine, Scott Jefferies, David Stokey, Jimmy Gonzales, Heather Kafka, Mark Harelik, Alon Aboutboul, Brad Leland, Sara Tomko, Violett Beane, Jennifer Griffin, Julian Gamble, David Hickey, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Brendan Burke, Mike Houston, Briana Marin, Bill Heck, Brenda Isaacs Booth, Anthony A. Kung, Ray Wiederhold, Ben Taylor, Amanda Warren, Jovan Adepo, Frank Harts, Damien Garvey, Katja Herbers, James Mackay, Lawrence Varnado, Kathy Rose Center, Craig Nigh, Lindsay Duncan, David Gulpilil, Jason Douglas, Jasmin Savoy Brown, Stephanie Kurtzuba, Liza J. Bennett, Anthony Cieslak, Ella Taylor, Lynn Blackburn, Victor Williams, Turk Pipkin, Faith Kelly, Marissa Woolf, Marco Perella, Stephanie Drapeau, Josephine McAdam, Jake Robinson, Calvin Dutton, Bill Kirchenbauer, Jenna Stern, Christina Parrish, Dominic Burgess, Lee Stringer, Maude Davey, Alberto Vazquez, Darby Camp (herec, a.z.), Henny Russell, Helen Coxe, Harold Fisch

100%. Jeden z nejsurrealističtějších, nejepičtějších a nejnedoceněnějších seriálů historie. Grandiózní intelektuálně-psychologická jízda od prvního dílu až po dechberoucí závěrečné finále. Fascinující, nepředvídatelné, šokující, emocionálně zdrcující, herecky bezchybné a scenáristicky úchvatné. Nepřeháním. Pravda, The Leftovers nejsou pro všechny. A většina vašich známých o něm pravděpodobně nikdy neslyšela. A to je dobře. Dělá je to ještě výjimečnějšími.(3.2.2016)

Opravdu skvělý seriál, na který často zíráte s otevřenou hubou, protože prostě absolutně netušíte, co se sakra děje. Ačkoli má seriál jen tři sezóny, odvyprávělo se toho skutečně mnoho. Líbí se mi, jak se různě proplétají zdánlivě nesouvisející dějové linie, jak se postavy dokáží měnit. Jediné, co se mi na celém seriálu nelíbilo, byla poslední epizoda, od které jsem čekala asi trochu více, než jen vyprávění. Poslední díl je jediným důvodem, proč jsem nakonec seriálu jako takovému strhla jednu hvězdičku dolů, protože navzdory tomu, že všechno ostatní bylo vynikající, konce jsou (alespoň pro mě) důležité a tento konec je pro takový skvělý seriál prostě málo.(19.7.2017)

• sir-dave

Jeden z očekávaných seriálu letní sezóny a TAKOVÝ průser. NUDA a schází mi jaksi pointa! Na začátku seriálu zmízí 2% populace - nejzajímavější část, bohužel se prý tomuto seriál nebude věnovat. Poté se bezcílně sledují osudy několika lidí. "Nejzábavnější" a možná hlavní postava bude policajt (Theroux), který bude asi trochu mimo. Dále je tady banda mlčících jebloňů v bílém, kult, který Vám akorát pije krev a zabírá čas. Dvě holky, co si žijou svůj průměrný americký život. Liv Tyler víceméně úplně zbytečná, prozatím. A ještě je tady vedlejší linie zatím neznámých a opět nečekaně tajemných postav. Více než nějaké sci-fi, mysteriózní, fantasy to bude psychodrama zaměřené na chování postav. Pilot 20%. Po dvou dílech možná o krapet horší, 15%. Žádné zlepšení, plno nejasností, táhne se to, vůbec to neutíká.(30.6.2014)

Další Lindelofova hra s divákem, která jde ovšem tentokrát naprosto mimo mě. Řemeslně je sice všechno v naprostém pořádku a potenciál tento dramatický kousek rozhodně má. Specifická a hoooodně pomalá atmosféra mi ale vůbec nesedí, příběhově se toho ve většině epizod zrovna moc nestane a emociálně mě to nechává, i přes řadu vyhrocených scén, zcela chladným. Postavy jsou navíc po většinou nesympatické a je mi dost jedno, jestli se z hlavního hrdiny vyklube pošahanej magor, nebo začne řešit všechny ty záhady okolo. Díky bohu za Maxe Richtera a jeden z nejlepších seriálových soundtracků posledních let. I přes mírně stoupající kvalitu je to ale zatím dosti promrhanou šancí na mysteriózní pecku. P.S.: Vážně si vy naivky myslíte, že vám Lindelof dá ke všem těm záhadám nějakou odpověď?(29.8.2014)

Viděl jsem prvních pár dílů a dál se dívat nebudu a kdybych se díval moje hodnocení by se nejspíš jen sniživola. Je faktem že tento seriál má kvalitně zpracované postavy a jejich dějové lidnky, jenomže to je všechno. Žádný vedlejší produkt. Pustil jsem si to s tím že je to Fantasy nebo Mysteriozní seriál. Jak je uváděno, ale kde to je? Jedna věc tu byla, ale to jsme se dočkali jen prvních minut prvního dílu, ale evidentně to své publikum má. ( 28.8.16 až.../Dále sledovat nebudu/MAC )(21.11.2016)

• - Spoiler: V epizodě cituje „Bůh“ Niccola Machiavelliho a říká Kevinovi (Justin Theroux), že: „Všichni neozbrojení proroci zvítězili a ti ozbrojení podlehli.“ Ve skutečnosti však citát zní přesně naopak a „Bůh“ se tím snaží Kevina zmást. (Pfff)

• - V roce 2015, po skončení 2. série se velké množství fanoušků nedokázalo smířit s faktem, že seriál končí. Inspirováni „Guilty Remnants“ (fiktivní sekta zobrazená v seriálu) se oblečení v bílém vydali k sídlu HBO v New Yorku. Zde tiše protestovali pro obnovení seriálu, vybaveni pouze cigaretami a trasparenty s nápisem „renew this show“. HBO jim očividně vyšlo vstříc, jelikož vznikla 3. série (2017). (Pfff)