Reklama

Reklama

Divoká země

Dobrodružný / Drama
Austrálie, 1999, 115 min

Obsahy(1)

Byla to doba plná pokrytectví. Ženy měly minimální práva a jejich názor byl považován za podřadný. A právě v této době vzplanula na akademické půdě láska mezi studentkou Evelyn a jejím profesorem antropologie dr. Phillipem Spencerem. Pár týdnů po svatbě bylo novomanželům Spencerovým umožněno vydat se na badatelskou cestu do srdce ostrova Tronerandy, zvaného pro zvyky zdejších obyvatel Ostrov lásky. Ve střetu s jinou kulturou se však chování dr. Spencera radikálně mění. Z milujícího manžela se stane závistivý a žárlivý tyran, pošlapávající všechny úspěchy své choti. Nakonec dožene Evelyn k útěku. Ujme se jí dobrodruh Mick Carpenter, s nímž žena prožije opravdovou lásku. V milostné romanci Billa Benneta, zasazené do exteriérů malebných ostrovů Papui Nové Guinei, sehráli hlavní úlohy Meta Stangeová, Rufus Sewel a Martin Donovan. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

igi B. 

všechny recenze uživatele

Výsostné drama! Skvělý film o lidech, poznávajících >divokou zemi< i sebe sama ve fatálním živoucím příběhu, odehrávajícím se ve třicátých a čtyřicátých letech převážně na papuánském ostrově Troneranda, v době, kdy >civilizace< teprve objevuje tyhle světy. Postoje, vztahy, láska a střety kultur zasazené do rámce divoké přírody s přírodními lidmi... Ó ten velký bílý sáhib, vůdce civilizace, vládce světa a všehomíra, arogantní a - ač s >dobrými úmysly< přicházející - k obrazu svému všeho ničitel... A >dobyvatelé< tohoto rajského světa, který tak snadno může život změnit ve fyzické i psychické peklo, ztrácejí ve víru událostí nakonec téměř vše. A vlastně je vše jen dílem Osudu, který přinese rozuzlení... "Když se podíváš zpět do svých vzpomínek, co máš? Co si vezmeš do svého hrobu? Vůni perlových škeblí, čerstvě otevřených. Ano, to je to, co si vezmeš ssebou do temnot..." Jak pravíš Evelyn... - - - Čtyři hvězdičky za film a jedna nahoru - za to navýsost citlivé ztvárnění života původních obyvatel tohoto kdysi snad ráje na zemi... ()

sulimo 

všechny recenze uživatele

Manželský pár antropologů poznávající primitivní ostrovní civilizaci v neklidu 1. poloviny 20. století. Prostředí, ve kterém mají spojit svoji práci je však brzy začne rozdělovat tím, jak se odkrývají jejich povahy. Nekompromisní a tak trochu feministická (dobře myšleno) Evelyn a šovinistický a egocentrický Phillip brzy zjistí, že společný život neude takový, jak si jej představovali. Evelyn nakonec nachází lásku u někoho jiného. Jenže neklid období se přibližuje i na tak odlehlý ráj, jako je jejich ostrov, kde nic už nikdy nebude takové, jako před tím, kde jedna civilizace brzy ztratí svoji jedinečnou ,,primitivnost'', kde Evely možná ztratí i svého milovaného Micka.......Dle mého názoru dosti nevídaný film, kde si prostě Mayu Stange musíte zamilovat..... ()

Reklama

Reklama