poster

Háčkovaná dečka (festivalový název)

 • Rakousko

  Spitzendeckchen

 • anglický

  Vienna Waits for You

Krátkometrážní / Horor / Komedie / Mysteriózní

Rakousko / Chile, 2012, 26 min

Režie:

Dominik Hartl

Scénář:

Sarah Wassermair
 • J*A*S*M
  ****

  Super věc. Ve své podstatě strašlivě děsivý námět, přitom se film nese v příjemném, odlehčeném duchu. Ústřední byt vizuálně retrokrásný, povedené atmosféra. Taková děsivá vídeňská pohádka. Ke zhlédnutí na vimeu.(1.2.2016)

 • corpsy
  ****

  Hypotéka na vlastné, alebo podnájom? Čo je lepšie? Na to vám dá odpoveď tento skvelý kraťas. A nemyslite si, že to bude odpoveď jednoznačná.(9.3.2018)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Odchod novej podnájomníčky zo staršieho apartmánu bude náročnejší ako si myslela. Dostatočne nápadité, miestami dokonca vtipné. Z hororových prvkov je zachovaná iba myšlienka. Divák očakávajúci mimoriadne strašidelnú atmosféru či gore strieľa mimo terč - 65%.(21.7.2015)

 • SOLOM.
  ***

  Začátek tohoto rakouského snímku je více než povedený a hlavně vtipný. Kombinace mysteriozní atmosféry a černého humoru mi nikdy nevadilo. Tvůrčí myšlenka o zákeřném bytě a jeho teroru se mi líbila. Jen škoda, že to nedotáhli do zdárného konce. Přece jenom s přibývajícími minutami jsem se začal lehce nudit. Pořád jsem ve skrytu duše doufal, že se to pořádně rozjede, ale bohužel. Někdo z toho byl asi unešený, ale já přece jenom očekával trochu více. Když už to tady je v červených číslech. Každopádně nápad i první polovinu oceňuji nadprůměrnými 60%.(29.7.2016)

 • kaylin
  *****

  Rakušané mě tímhle hodně překvapili, a to jak po stránce atmosféry, hereckých výkonů, kvality obrazu, tak i po stránce trikové. Tady funguje všechno, jak má, všechno je na svém místě. Hororová atmosféra výborná a závěr má naprosto skvělou trikovou sekvenci, na níž jsem jenom zíral. A také výborné masky. Tenhle kraťas se opravdu povedl.(14.5.2014)