Háčkovaná dečka (festivalový název)

• Rakousko

Spitzendeckchen

Vienna Waits for You

Krátkometrážní / Horor / Komedie / Mysteriózní

Rakousko / Chile, 2012, 26 min

Dominik Hartl

Sarah Wassermair

Super věc. Ve své podstatě strašlivě děsivý námět, přitom se film nese v příjemném, odlehčeném duchu. Ústřední byt vizuálně retrokrásný, povedené atmosféra. Taková děsivá vídeňská pohádka. Ke zhlédnutí na vimeu.(1.2.2016)

Hypotéka na vlastné, alebo podnájom? Čo je lepšie? Na to vám dá odpoveď tento skvelý kraťas. A nemyslite si, že to bude odpoveď jednoznačná.(9.3.2018)

Odchod novej podnájomníčky zo staršieho apartmánu bude náročnejší ako si myslela. Dostatočne nápadité, miestami dokonca vtipné. Z hororových prvkov je zachovaná iba myšlienka. Divák očakávajúci mimoriadne strašidelnú atmosféru či gore strieľa mimo terč - 65%.(21.7.2015)

Začátek tohoto rakouského snímku je více než povedený a hlavně vtipný. Kombinace mysteriozní atmosféry a černého humoru mi nikdy nevadilo. Tvůrčí myšlenka o zákeřném bytě a jeho teroru se mi líbila. Jen škoda, že to nedotáhli do zdárného konce. Přece jenom s přibývajícími minutami jsem se začal lehce nudit. Pořád jsem ve skrytu duše doufal, že se to pořádně rozjede, ale bohužel. Někdo z toho byl asi unešený, ale já přece jenom očekával trochu více. Když už to tady je v červených číslech. Každopádně nápad i první polovinu oceňuji nadprůměrnými 60%.(29.7.2016)

Rakušané mě tímhle hodně překvapili, a to jak po stránce atmosféry, hereckých výkonů, kvality obrazu, tak i po stránce trikové. Tady funguje všechno, jak má, všechno je na svém místě. Hororová atmosféra výborná a závěr má naprosto skvělou trikovou sekvenci, na níž jsem jenom zíral. A také výborné masky. Tenhle kraťas se opravdu povedl.(14.5.2014)