Bady

(amatérský film)
Krátkometrážní
Česko, 2013, 22 min

Bady je člověk. Člověk s malým „č". Jeho bývalý Páníček jej tloukl a vyhodil na ulici. Bady se ale prostřednictvím tv pořadu dostane k novým Páníčkům a dostává druhou šanci začít nový život. Takový, jaký jen lidé u Lidí můžou mít... (Brněnská 16)

Tom_Lachtan

Zábavná myšlenka, dobré řemeslné zpracování (a to ve většině možných ohledech, magnusku uč se), snad jen ději schází nějaká řádná katarze, nebo vyvrcholení. Na každý pád (a dokonce i na každé skloňování) je to povedená práce a tvůrci moc dobře ví, co dělají a hlavně mají jasno v tom jak. Čuju pokračování s gargantuovskou porcí absurdna, plné mimozemšťanů, chapadel, klonů novofundlandských ohařů, nedorozumění a výstavních fenek, howgh. /slabší čtyří/ ()

Borrtex odpad!

A toto mělo být co? Asi mi ještě hodně dlouho potrvá vzpamatovat se z tohoto snímku, který byl podle mě zcela ve všem kompletně na hlavu. 15%. Viděno v kině na 40. LFŠ. ()

Cal El

Dlouhodobě sleduji tvorbu Jana Haluzy a ten člověk jednoduše umí. Má partu spolupracovníků, kamarádů, kteří s ním točí a po technické stránce jsou ty díla špičková. Stejně tak Budy. Sice mi ten samotný námět moc nesedí, ale zpracováno je to nádherně, a že v tom účinkují samí neherci ani není poznat. V záplavě dnešních šíleně špatných českých filmů jako Kameňák, Donšajni, Babovřesky, ale i těch docela povedených, se filmy Jana Haluzy blýskají jako drahokamy! Nezbývá, než smeknout klobouk a přát mu a jeho štábu, aby se dostali k vytouženému celovečernímu filmu a konečně oživili uvadající český film. Neboť se může stát, že za pár let, už nebude co oživovat. ()