Krátká historie rozkladu

A Short History of Decay

Komedie / Drama

USA, 2014, 94 min

Jeden z důvodů, že jsem se na film podíval, byla i skutečnost, že Miloš Forman mu dělal výkonného producenta. Jinak jsem počítal s klasickým maličkým nezávislým americkým filmem. A ten jsem nakonec také dostal. Co ale musím uznat, tak je fakt, že se jedná o dialogově výborný kousek, stejně tak, jako prostředí Floridy je naprosto parádně zvolené. Také nevím, jak to režisér Michael Maren dělal, ale do filmu si vybral jednu kočičku (herečku) vedle druhé, což mu určitě Miloš Forman musel poradit. Sám se neustále některými obklopoval. Takže dialogy, prostředí a fakt, že jedna herečka je zde hezčí, jak druhá, mi z tohoto filmu učinilo velice příjemný počin na sobotní odpoledne, který jsem si s radostí užil.(3.5.2015)

Zachycení momentů, které přináší život. A vyprávěno lidským způsobem. Příjemné optimistické písničky. Není nic co by bylo na filmu špatně, ale celkově to není nic hezkého. Film se věnuje spíše životu syna než otce a má příjemný druh humoru.(20.11.2017)

scenář 2 režie 2 herci 3 výprava 2 celkem 9 hodnocení 45 % Film nejen o Alzheimeru, nakonec Alzheimer není tak špatný, máš vše, na co si vzpomeneš, blbá je kombinace s průjmem, běžíš a nevíš kam.(3.1.2016)

Na tohle se nedá dívat s nadhledem, do toho se musí divák vcítit, pak to pochopí a možná i ocení. A ten obraz bych potřebovala mít u sebe doma v obýváku na stěně přesně takový. Vyzařovala z něj naděje........alespoň tak na mě působil s tím vycházejícím a pro mě symbolickým sluncem......každý den.......(22.4.2016)

Dobry filmecek s pobycajnymi dialogmi ... chlap zije v Bruklyne, zenska mu dala kopacky, este ze ma rodicov ale i tam sa to sere .... ze je to aj v realnom zivote tak, netreba zvlast zdoraznovat : 75 %(19.2.2019)