Ladíme 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Hudební

USA, 2015, 115 min

Nenáročná dámská týmovka, která si nejen udržela svěžest prvního dílu, ale navíc je coby ženská variace gross-out komedie konzistentnější. Chvílemi nemá svou ostrostí a sebe-uvědomělostí daleko k Vybíjené Bena Stillera, aniž by tím byla otupena její „ženská“ síla. Hledání osobitého „soundu“ představuje leitmotiv filmu. Dívky jsou naučené přejímat cizí slova (a hudbu), ale teprve když dají průchod vlastnímu hlasu, mohou pokročit dál (v osobním životě, v kariéře, v soutěži). Je to jejich vlastní talent a spolupráce, nikoli podřízení se pravidlům, ale jejich porušení, co vede k úspěchu. Nedopustí, aby za ně rozhodovali muži (proto Amy na romantické večeři, připravené tak, aby podlehla emocím a řekla ano, řekne ne). Stejně jako hrdinky, ani film se neřídí patriarchálními schématy. Heterosexuální romantiku nepředkládá jako hlavní nebo jediný zdroj štěstí, ale naopak zlehčuje nebo odsouvá bokem (Benji a Emily), objekty sexistických vtipů jsou častěji muži, ústřední dějová linie tentokrát nesleduje souboj (různých) pohlaví, nýbrž souboj ženy dokonalé (Birgitte Hjort Sørensen) se ženami, které mají své chyby a slabosti, ale nestydí se za ně. Přes všechny mé sympatie, které film získal svou lehkou pop feministickou podvratností, mu nemohu odpustit nesoustředěnost (skoro celá první polovina se nese v duchu „let’s have a fun“, aniž by došlo k výraznějšímu vývoji zápletky) a zbytečné natahování některých scén (pěvecký souboj v domě výstředního milionáře). Našlapaná hudební čísla, bezvadně sehrané herečky (Rebel Wilson dobře načasovanou replikou zabíjí skoro každou scénu i díky reakcím ostatních) a nepřetržitá hra se stereotypy mi ale brání odbýt Ladíme 2 průměrným hodnocením. 75%(15.5.2015)

Rozpočet $29miliónovTržby USA $184,296,230Tržby Celosvetovo $287,506,194Tržby za predaj Blu-ray v USA $19,289,255Tržby za predaj DVD v USA $23,458,230║ v overenej schéme plynúce, sprostými vtípkami na každom kroku obohatené, hudobné čísla bavili /videl v kine: 55%/(19.5.2015)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,473 // Otvárací Víkend v USA: $70,300,000 //(18.5.2015)

„PORAZIT „DSM“ JE PRO TENTO TÝM NADLIDSKÝ ÚKOL. I BĚŽNÉ PUBLIKUM VIDÍ, ŽE BARDENSKÉ PĚNICE NEMAJÍ ŠANCI NA REHABILITACI. DĚLAJÍ VŠEM VOKÁLNÍM KAPELÁM A CELÉ NAŠÍ BRANŽI OSTUDU…“ /// Na to, že nejsu náctiletá popíková Nanynka, tak musím uznat, že to má svý světlý kouty. Třeba ten úvod. Nebo, jak si celej film dělaj prdel sami ze sebe (skoro všichni). Jinak bych to kvalifikoval jako holčičí film, kterej se snaží bejt i pro kluky, když při pěveckejch číslech útočí na naše nejnižší pudy. Jo, ty čísla – fakt solidní. Sice žádnej hardcór, ale tahle parta etnicky rozmanitech holek dostává plus za solidního choreografa. Body však patřej potomkům Lindemanna. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žral jsem jedničku. 2.) Zjistím, že poslední dobrej německej zpěvák nebyl David Hasselhoff. 3.) Thx za titule „K4rm4d0n“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(31.8.2015)

Zmizely vynucené scény s prapodivným humorem, přibyla jistá režijní ruka Elizabeth Banks a v první řadě i jasněji rozpoznatelná tvář celé ladící značky. Tam, kde se první díl o pohodovou žánrovku teprve trochu toporně snažil, cílí dvojka mnohem přesněji a po všech očividných klišé soutěžních filmů míří ladně o třídu výš. A nezabrání jí v tom ani zbytečná linka s Beccou na praxi, protože Anna Kendrick očividně uhraje všechno. Pravou výhrou je ale Rebel Wilson a její nevybíravý slovník. Tahle holka může zahlásit doslova cokoli a stejně z toho vypadne zapamatování hodná pecka. Pokračovat dalším filmem mi teď přijde zbytečné, protože vykrádání sebe sama bude nutností, ale klidně to s Bellas risknu ještě jednou.(20.9.2015)

Pokračování, které si udrželo úroveň a místo školní soutěže, je soutěž globální, kde německá skupina Das Sound Machine byla šíleně dobrá. Bavil jsem se. 75%(21.9.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Poslední dobrej německej zpěvák byl David Hasslehoff." Tak to je odvážné tvrzení, protože na scénu nastupují árijsky přesní Das Sound Machine a ti mě baví mnohem víc než titulní Bellas. Ty jsou totiž na můj vkus příliš multikulti - bílá, žlutá, hnědá, černá, štíhlá, tlustá, chytrá, hloupá, Australanka, hetero, lesba a kdo ví co ještě. Mne problémy tohoto nesourodého spolku napodruhé už nebavily, ale to závěrečné vystoupení bylo fajn. Avšak nejlepší byli komentátoři, protože ti si své role evidentně užívali.(4.1.2016)

Jednička na docela hubené kostře odvyprávěla nikterak přínosný příběh, kterak banda mladých touží po úspěchu, uznání nebo hledá sama sebe. Nudou jsem ale nezíval, ba se mi to vlastně docela dost líbilo. Dvojka pokračuje ve stejném hereckém složení (plus samozřejmě pár tváří navíc – obecně je ovšem těch holek moc a nedostávají patřičný prostor), přičemž jedné člence úspěšné dívčí vokální skupiny, samozřejmě té nejkypřejší, prasknou před zraky prvního muže Spojených států gatě a na průšvih je zaděláno. Trest ze strany vedení univerzity přijde záhy, strach z německých vokálních králů jakbysmet. A tuhle oblast půjde producentsky dojit ještě dost dlouho. Tu a tam slušný fór, solidní hudební čísla (jen jsem nechápal to podivné hudební intermezzo u plešatého magora před polovinou filmu), vzájemné špičkování, spousta nevkusných momentů a mdlé plácání o životě po studiích. Nic víc, nic míň. Naštěstí se tu nikdo nebere příliš vážně, škoda ale, že i někteří herci si svoji účast chtějí jen odpracovat (pro mě bohužel Anna Kendrick, navíc těch individuálních charakterových podivností je až příliš). Potěší naopak herečka a producentka prvního filmu, Elizabeth Banks, která si tentokrát zkusila i režii a s celovečerním debutem se vyrovnala s noblesou. Ve výsledku se mi nicméně jednička líbila tak o půl hvězdy víc!!(10.6.2015)

Srovnám-li to s prvním dílem, tak se mi toto zamlouvalo o něco víc. Anna už nebyla tak prkenná a dokázala, že hrát umí. To mi na ní v prvním díle vadilo, tam jsem měl s ní problém. Každopádně trojku už prosím ne.(1.12.2015)

Lepší než jednička, uvolněnější i stejně pohodové, skoro se mi chtělo napálit čvrtou hvězdu, ale to by se tu v tanečních číslech holkám nesměly vyměnit sukně za kalhoty. Ten americkej konec byl očekávatelnej už od pohledu na plakát, nebo od znalosti prvního dílu, ale stejně stojím zatím že Něm*ůráci váleli jednoznačně ze všech acapell nejvíc a to i v samotném závěru. Na jejich představení bych se ochotně jela někam podívat živě a věřím, že bych z toho měla vaječníky rvoucí zážitek. A možná i podobně nahlodanou sexualitu jako Anna Kendrick při jakémkoli střetu s tou jejich fräulein. 70%(24.7.2015)

Houpačka jak vyšitá. Cestou nahoru se člověk upřímně zasměje, ale cestou dolu přijde se štěstím jen nuda. Oproti jedničce se nezkouší vlastně nic nového, jen přibude nějaká nová postava a jede se úplně stejně. Což vůbec nevadí, holky jsou poměrně sympatické, takže už jenom z principu se jim snadno fandí, ale bohužel zhruba polovina jejich hlášek, či vtipů stojí dost za hovno a to nejvíce ubírá feel good atmosféru. I tak se vlastně rád podívám na trojku, která určitě přijde. 50%(15.7.2015)

Trošku tomu chybělo kouzlo prvního dílu, ale pořád šlo o docela dobrý film. Námět byl celkem neoriginální, ale to mi tu vůbec nevadilo. Písničky se mi vesměs líbily snad i víc než v prvním díle, vtipů tam bylo o něco méně, ale i přesto jsem se místama dost nasmála (Amy na loďce a celý ten kempovací výlet). Přišlo mi teda trošku zvláštní, že všichni v týmu odmaturovali a zbyla tam jen jedna, takže mi není úplně jasný jak sama zvládne utáhnout nábor a pak je secvičit dohromady (a upřímně doufám, že je nenapadne o tom točit trojku, protože bez původního castu Anna Kendrick, Brittany Snow a Rebel Wilson by to už nebylo ono), ale to je maličkost. 4* a potěšilo mě, že si zazpívali Cups. :)(30.8.2015)

Jednička bola o niečo lepšia ale stále je to roztomilé, blbučké a chytľavé guilty pleasure. Aj keď kvôli prepálenej dĺžke občas už viac guilty než pleasure 6/10(21.10.2017)

Ani pokračování se nesnaží nikoho přesvědčit o své originalitě a přestože je složeno z obvyklých žánrových prefabrikátů, nabízí sice nenáročnou, přesto poměrně zábavnou oddechovku, která o prsa předstihne jedničku. Je svižnější, nabídne řadu solidních hudebních čísel i fungujících vtípků, které překvapivě často míří do vlastních řad. Navíc se mu více méně daří vyhýbat různým trapnostem a to aniž by vypustilo ostřejší vtípky a repliky. Navíc jsem se díky Ladíme 1 a 2 začal trochu víc rozhlížet po světe a capella coby osobitého hudebního žánru.(21.3.2019)

Nadšení, jaké jsem měla z jedničky, se sice úplně neopakovalo, ale v kině to pobavilo. Tenhle film podle mě hodně sází na vtipné hlášky, které sice nebyly špatné, ale možná by to chtělo se spíš o něco víc soustředit na to, co má být ve filmu ústřední, totiž hudba. Hudebně mi tam oproti jedničce něco chybělo. Čísla sice byla parádní, ale z nějakého důvodu mě tam ani jedna písnička nenadchla maximálně, což se naopak u prvního dílu stalo. Přesto ještě hezký průměr. ~(2,9)~(20.6.2015)

Fakt znesiteľná komédia. Otravné scény sú pomerne rýchlo eliminované, zahrané je to dobre, vizuál a choreografie vystúpení fajn. Elizabeth Banks nemá chybu... Dám 4, lebo ide o jeden z najlepších spevácko-tanečných filmov posledných rokov...(12.9.2016)

Už ani Rebel, a ani Hana Mae nemali také hlášky ako v jednotke, ale čo ma veľmi sklamalo boli aranžmány songov ... veľká bieda. V poslednom vystúpení bola ale Hailee vskutku nádherná.(21.7.2015)

Pro mě osobně rozhodně lepší podívaná než v případě jedničky. Zmizelo zvracení, přibylo hlášek, které naráží na hloupost američanů a vůbec celkově se lehce naváží do USA, což mi přišlo super. Navíc hudebně je to zas o level výš. No myslím, že ještě zvážím 4 hvězdy, fakt se mi to líbilo. Zatím za 69%, ale možná přidám...(30.12.2015)

I přes změnu režiséra prakticky totožné, jako předchozí díl. Což ve výsledku není zas tak úplně na škodu.(14.6.2016)

Dokonce i pokračování je skvělé. Fat Amy mě baví ze všech asi nejvíce a můžu říct, že kdyby tam nebyla ona, tak by to byl obyčejný průměrný hudební film, ale s ní to má šťávu. Opět jsem se pobavila a při neděli odpočinula.(21.6.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9