Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku. (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $514,755▐ jednoznačne pekná pocta, dokument v rámci výpovede zaujme, ponúkne silné hokejové a súkromné momentky, má to zimomriavkovú atmosféru, veru emóciám sa nedá vyhnúť, samozrejme že u každého záleží aj na uhle pohľadu filmového fanúšika ako moc obdivoval tohto človeka - hokejistu, podľa toho mu aj niečo môže dokument ponúknuť, minimálne krásne spomienky na legendu nášho hokeja, u mňa veľká spokojnosť /videl v kine: 100%/ ()

angloumene

Ačkoliv ke slovenskému hokeji nemám v podstatě žádný vztah, musím říct, že tohle dílko má určitě něco do sebe. Trochu jsem se bála přehnaných emocí spojených s pádem letadla, ale vše bylo podáno až nad očekávání pěkně, bez jakékoliv hysterie. 38 představuje film, kterým Slováci skutečně vzdali čest jednomu ze svých nejlepších hokejistů. ()

Frajer42

Solidní dokument o sympatické legendě slovenského hokeje, který zachycuje jednak profesní a jednak osobní život. Pavola zřejmě nešlo nemít rád. Rozhodně je to hokejista, který si podobný památeční film zasloužil. 87 minut mapuje celou jeho cestu nahoru a i nešťastný a doslova strmý pád dolů na sklonku kariéry. Requiescat in pace! Nějaké nadšení se u mě však neobjevilo. To bych se musel zřejmě narodit trošku více na východě. ()

nascendi

Nie som fanúšikom žiadneho športu a teda ani hokeja a preto sa nebudem zapájať do bratovražedných bojov hokejových "odborníkov", ktorí nekriticky obdivujú alebo opovrhujú športové legendy. Mňa zaujal film o Paľovi Demitrovi ako človeku s vyhranenými povahovými vlastnosťami, film o človeku, ktorý ako vrcholový športovec zanechal výraznú stopu v hokejovej histórii. Rozumne vystavaná štruktúra a vyjadrenia ľudí, ktorí s ním boli v styku, mu vtlačili pečať autentickosti. ()

Melios

Film 38 je vážny dokument o najúspešnejšiom Slovenskom hokejistovi menom Pavol Demitra. Ukazuje jeho úspechy ,neúspehy ,nezabudnuteľné momenty ,vtipné zážitky ,ktoré sa ľahko pamätajú a bohužiaľ aj jeho tragickú smrť. Pre Slovákov je to určite dôležitý film. Vďaka odľahčenému štýlu rozprávania sa film berie trochu odviazanejším štýlom a tak to nie je len tragické rozprávanie o smrti legendy. Je pravda ,že koniec a začiatok sú neskutočne smutné (plakal som) ,ale počas zbytku filmu budú u vás slzy striedať smiech a ak ste starší určite si radi na niektoré momenty radi zaspomínate (ako keď Slováci porazili Čechov v hokeji). Na tento dokument bude mať každý subjektívny názor ,ale Slováci a hokejoví fandovia si to užijú najviac. Filmoví fajnšmekry budú len úctivo prikyvovať. 5* Odpočívaj v pokoji Pali ,tvoja dôstojnosť bola zachovaná aj vďaka tomuto filmu....divím sa ,ze tak vysmiaty hlap ako Dano Dangl bol schopný natočiť tak vážny film. Kúpu filmu fakt neľutujem. ()

• Manželka Paľa Demitru, Majka, sa až pri natáčaní tohto dokumentu odvážila ísť na miesto osudnej nehody. (kacer4)
  • Dano Dangl začal projekt financovať najskôr z vlastných zdrojov a sponzori sa začali pridávať až keď bol projekt už rozbehnutý. (TeddyBearik)
  • Hudobný podklad filmu pozostával hlavne zo slovenskej tvorby, ktorú mal Paľo veľmi rád, čo často dokazoval aj svojmu okoliu. (TeddyBearik)

PF 2015

PF 2015