Vynikající dokument který dělá výjimečným osa příběhu v podobě dlouhé cesty manželky na místo neštěstí prokládané vzpomínkami přátel z dětství i dospělosti, rodinou, samotnými hokejisty a spoustou skvělých hokejových akcí. Hodně se u toho člověk zasměje, ale na konci má co dělat aby udržel tvář tvrdáka i když není Slovák. Taky jsem už zapomněl jak moc dobře pod vedením Pavola hráli na OH ve Vancouveru a že nebyli moc daleko od toho aby prožili i své vlastní "Nagano". Silný příběh jednoho obyčejně neobyčejného sportovce s velkým srdcem, který si takovou poctu v podobě skvělého dokumentu plně zasloužil.(11.5.2018)

Výborný dokument, který shrnuje hokejový i osobní život slovenské legendy Pavola Demitry. Osobně se mi ale nelíbí, že takový typ dokumentu, který už z principu bude mít vysoké hodnocení, zabírá místo v TOPCE. Asi by měly být dokumenty postaveny do zvláštního žebříčku, ale toť jen můj názor. Jinak ale všem doporučuju, tohle by měl vidět každý fanoušek nejen slovenského hokeje. :)(28.2.2015)

Pre každého slovenského hokejového fanúšika povinnosť. Najviac pobavili Demitrove ukrivdené reči po vyradení Dukly Trenčín bratislavským Slovanom v semifinále slovenskej extraligy počas výluky NHL. Medzi zimomriavkové momenty zas patria časti o olympiáde vo Vancouvri a jeho rozlúčka po zápase s Dánskom po nevydarených majstrovstvách v Bratislave 2011. Hodnotenie je možno nadhodnotené, ale ako veľký fanúšik hokeja nemôžem inak :) 9/10(14.11.2014)

To, co je pro Čechy Jaromír Jágr, to pro Slováky znamenal Pavol Demitra. ____ Vyprávění je klasické (např. Gretzky - Wayne Gretzky: Above and Beyond, Jágr - Jaromír Jágr: stále na vrcholu, Hašek - Dominik Hašek - Zrozen k chytání, atd.). To, co-kdo dokument táhne, je jeho sympatická a výmluvná manželka Mária, ale i otevřené výpovědi kamarádů a kamarádů-spoluhráčů, kteří mluví jako jedna ústa, jež se shodnou na tom, že Pavol byl nejen skvělý hokejista, charismatická vůdčí osobnost, ale i zarputilý hokejový bojovník a milující rodič. Bohužel tento výjimečný hokejista opustil tento svět příliš brzy. Nebýt oné letecké tragédie, tak se obávám, že takovýto dokument by postrádal svoji výjimečnost, díky nostalgickému povzdechu nad zmarem mladého života. ____ Nicméně natočený dokument je velice kvalitní, citlivě pojatý, není příliš sentimentální, plný nefalšovaných emocí a otevřených výpovědí. Nezbývá, než pogratulovat Danu Danglovi k jeho filmové prvotině, ve které uctil a zvěčnil památku tohoto hokejisty. který byl neodmyslitelně spjat s Duklou Trenčín a číslem #38. RIP(12.1.2015)

Paľo byl velmi inteligentni hrac, sympatak a hokejovy gentleman. S jeho generace vynikajicich slovenskych hokejistu jsem ho mel nejradsi. Pamatuji si, jak to naplno rozbalil v St. Louis po pocatecnim trapeni v Ottawe - okamzite se zaradil mezi nejlepsi hrace cele NHL. Nikdy jsem nepochopil rozhodnuti Canucks (meho oblibeneho tymu), kteri mu po dvou sezonach neprodlouzili smlouvu. Kdyby se tak stalo, byl by tady dodnes. Velka skoda Pana Hrace. Vyborny dokument, ktery jsem v zaveru obrecel. P.S. Keith Tkatchuk je teda pekne vyzranej :-) Byval to jinej stramak.(7.12.2014)

• - V stredu 30. júla 2014 uskutočnila Majka Demitrová súkromne premietanie dokumentu v dome, kde dlhé roky s Paľom šťastne žila. Na premietanie boli pozvaní slovenskí hokejisti, ktorí vo filme účinkujú. Dôvodom boli ich ďalšie plány, kedže koncom prázdnin odchádzali naspäť do miest, v ktorých pôsobili, a tak by sa už väčšina z nich nemohla zúčastniť na premiére. (Brano)

• - Prvá klapka padla v auguste 2012 s Ľubomírom Višňovským. Natáčanie sa ukončilo druhý decembrový týždeň 2013 s Petrom Šťastným. Film sa nakrúcal v Spojených štátoch amerických, Česku, Rusku - Jaroslavľ a na Slovensku. (kacer4)

• - V deň premiéry si prišlo film do slovenských kín pozrieť 10 815 divákov, za prvý víkend naň zavítalo celkovo 49 314 ľudí. Ide tak o najnavštevovanejší otvárací víkend slovenského filmu v jeho novodobej histórii. Rebríček miest v návštevnosti viedlo suverénne mesto Trenčín, odkiaľ Demitra vyštartoval do veľkého hokeja. (Lebensmittel)