Jak to vidím já tady z poza Řípu směrem k bratrovským Tatrám ? Pavol Demitra byl srdce slovenského hokeje. Kdo se koukal na zápasy NHL, tak musel žasnout, slovenský útok Demitra-Handzuš-Bartečko, totiž amíky přehráli chytrým evropským způsobem raz-raz gol, to byla oslava hokeje. To jak Demi vymíchal našeho Vokouna v boji o třetí místo už taková oslava pro nás Čechy nebyla, ale že to byl pan hokejista a přirozený lídr, charismtický chlap s velkým slovenským srdcem za kterým šel celý slovenský nároďák o tom nikdo nepochybuje. Pokud ti jméno Pavol Demitra nic neříká, ale zajímá tě čím a proč si získal člověk z malé země respekt a uznání celého světa, tak tenhle dokument ti na vše odpoví. Jen škoda, že tvůrci ignorují domácí publikum a výpovědi zahraničních osobností nechávají bez překladu. Ta smutná tečka, kterou napsal sám posranej osud a o který my češi víme rovněž svý byla velmi silná a emotivní. Demi, jsou sportovní soupeři na který pět minut po zápase zapomeneš a pak jsou soupeři na který nezapomeneš nikdy a pro mě navždy zůstaneš tou druhou variantou..... odpočívej v pokoji, Pavol.(4.6.2016)

Dokument o zivote, diele a smrti P. Demitru, znamej to osobnosti na hokejovom poli. No ale ako ja uz dlhodobo tvrdim - a nevyhol sa tomu Demitra, a nevyhne sa tomu nik - "Neco/Nekdo musi zahynout -to je odveky zakon - aby ostatni zilo. To je zivot". Jo a vecne tu nebudem ani ja, ani nejaky Zid a ani Hinduista. 60 %(8.9.2015)

Ještěže se pravidelně dívám na žebříček nejlepších filmů,jinak bych o tomhle dokumentu asi ani nevěděl.A to by byla obrovská škoda.Jako velký fanoušek ledního hokeje jsem se hodně těšil a dostal jsem víc než jsem vůbec čekal.O tom,že byl P.Demitra vynikající hokejista jsem nikdy nepochyboval,ale až teď jsem mohl vidět,že to byl i skvělý člověk a velká osobnost.Nevzpomínám si kdy naposledy mi u dokumentu tekly slzy tolik,jako teď.Už dlouho čekám na podobný snímek,který by vzdal hold českému triu Marek,Rachůnek,Vašíček,které potkal stejný osud jako Demitru a ono nic.Je to asi poprvé,kdy jsem viděl Čechy prohrát zápas o medaili a přitom jsem z toho měl radost.(I když v den,kdy jsme bronz na MS nezískali jsem si myslel něco jiného).Člověka i mrazí v zádech,když slyší slova o tom,jak se Demitra a Rachůnek na poslední chvíli domluví,že ještě společně chtějí vyhrát KHL a zůstávají v Jaroslavli.Ani Jan Marek už nechtěl v Rusku hrát a přesto zůstal.A teď už se na nás tihle borci dívají z hokejového nebe,přesto že ještě mohli dál hrát a bavit hokejový svět svým uměním!(23.1.2015)

Jasné, niekto si môže povedať, že o každom športovcovi, ktorý "predčasne odišiel" by sa dal zbúchať nejaký dokument, ale toto má fakt emócie a Paľo si to rozhodne zaslúži. Samozrejme ide predovšetkým o to, kto má rád tento šport a hlavne umenie legendárnej 38-smičky. Jeho celoživotné úsilie nebolo zbytočné ... Díky Ti. Requiescat in pace. 100% - 5* (1.10.2014)

Předem semusím přiznat, že mi tohle jméno až tak moc neříkalo (před skouknutím), takže všem SR hokejovým fanouškům sorry. Výživnej dokument, jen co je pravda. Je vidět, že tohodle velikána zbožňovalo celý Slovensko. Hezky seskládaný průřez jeho životem, který sice nebyl až tak moc zajímavý (pořád samej hokej a hokej), ale dobře se na to dívalo. Při smutečním obřadu sem si kousek pobreknul, takže mě dokument opravdu chytil za srdce. Je hezký mít spousty známejch, který tě maj rádi a který o tobě můžou s klidným srdcem říct, že seš dobrej člověk. Škoda, že podobný vzpomínkový dokument nikdo nenatočil třeba o Ivanu Hlinkovi. RIP 38!(11.2.2015)

• - Prvá klapka padla v auguste 2012 s Ľubomírom Višňovským. Natáčanie sa ukončilo druhý decembrový týždeň 2013 s Petrom Šťastným. Film sa nakrúcal v Spojených štátoch amerických, Česku, Rusku - Jaroslavľ a na Slovensku. (kacer4)

• - V deň premiéry si prišlo film do slovenských kín pozrieť 10 815 divákov, za prvý víkend naň zavítalo celkovo 49 314 ľudí. Ide tak o najnavštevovanejší otvárací víkend slovenského filmu v jeho novodobej histórii. Rebríček miest v návštevnosti viedlo suverénne mesto Trenčín, odkiaľ Demitra vyštartoval do veľkého hokeja. (Lebensmittel)

• - V stredu 30. júla 2014 uskutočnila Majka Demitrová súkromne premietanie dokumentu v dome, kde dlhé roky s Paľom šťastne žila. Na premietanie boli pozvaní slovenskí hokejisti, ktorí vo filme účinkujú. Dôvodom boli ich ďalšie plány, kedže koncom prázdnin odchádzali naspäť do miest, v ktorých pôsobili, a tak by sa už väčšina z nich nemohla zúčastniť na premiére. (Brano)