Únos Freddy Heinekena

Únos Freddyho Heinekena

Kidnapping Mr. Heineken

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie / Belgie / Nizozemsko, 2015, 95 min

Musíš si vybrat: "Buď budeš mít hodně peněz nebo hodně přátel. Obojí mít nelze"! Slova vyřčená panem Heinekenem se stoprocentně potvrzují v tomto dobrém krimi dramatu. Musím uznat, že na amatéry měli vše velmi dobře do detailů promyšlené, ale rozkol mezi přáteli a několik chyb rozhodly o jejich neradostném osudu. Spokojenost na 75%!(26.10.2015)

Film podle skutečné události. Bylo to dobré, divák se dozví, jak se plánoval a jak probíhal únos nejbohatšího muže v Holandsku. Já jsem ani nevěděl, že se něco takového stalo, takže jsem si tímhle filmem rozšířil obzory. Ale přeci jen tomu něco chybělo, možná to mohl být více napínavé, a tak dávám průměrné 3*.(8.6.2017)

Někteří zde v komentářích psali, že báječný Anthony táhne celý film, a tak jsem neváhal film zkouknout, i přes jeho celkem nízké hodnocení (v porovnání s obsazením). Anthony byl super ( o tom žádná), ale jelikož má ve filmu cca 30 (holých) vět, tak se o žádném táhnutí filmu nemůže mluvit. Film lze brát spíš jen tak, že člověk podívá do zákulisí příprav a samotného únosu, nic víc, nic miň - bohužel.(10.8.2015)

• Radiq

No, něco tomu tak nějak chybělo. Jo, asi je zajímavý sledovat, jak to tenkrát vlastně přibližně bylo a jakej byl Heineken kliďas. Ale spíš by mi stačilo prečíst si o tom nějakej článek, než sledovat tenhle film. Dost mě totiž nudil. Tak nějak jsem měl pocit, že jsem Jima Sturgesse viděl už jednou, ve skoro úplně stejné roli (asi jsem myslel film Štvanec IRA). Ani ostatní herci v obsazení tam vůbec nemuseli být a třeba takovej Hopkins byl až ostudně nevyužitej. Nevím, co víc k tomu napsat, protože i to by byla ztráta času.(25.3.2017)

Film podle skutečné události, který je dle mého názoru dostatečně poutavě zpracován a ukazuje, že i relativně dobří lidé mohou páchat zločiny a také to, že peníze jsou častou příčinou krachu mezilidských vztahů. Jim Sturgess potvrdil, že dokáže zahrát i něco jiného než roztomilé zamilované hošíky, což je osvěžující. 75 %(11.3.2015)

• - Film založený podľa skutočnej udalosti, poskytuje detailný pohľad do únosu, pri ktorom bolo vyplatené vôbec najvyššie výkupné za jednotlivca v histórii a to 35 miliónov holandských guldenov, čo je približne 16 miliónov libier. (robo7773)

• - Anthony Hopkins si vo filme zahral postavu Alfreda Heinekena, ktorá má rovnaké iniciály ako skutočné meno herca. Tie mala aj postava menom Alfred Hitchcock, ktorú stvárnil v snímke Hitchcock (2012). V oboch prípadoch ide o postavy, ktoré majú reálny základ. (GAZ789)