Únos Freddy Heinekena

Kidnapping Mr. Heineken

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie / Belgie / Nizozemsko, 2015, 95 min

• kaylin

Ten příběh je sám o sobě dobrý a bude takový dobrý, i když si o něm přečtete na Wikipedii a ne, když se budete dívat na film. Bohužel v tomhle případě se všechno minulo účinkem, až na Anthonyho Hopkinse, který opět dokáže pár minut své přítomnosti proměnit v něco, co vás nadchne. Tohle je pan herec. Bohužel film se jako celek nepovedl, není napínavý a není dobře gradovaný.(16.4.2015)

Určite lepšie ako verzia z 2011. Živšie, viac zamerané na samotný únos, vyšetrovacie metódy polície žiadne. Na hercoch vidíte, ako zvažujú každý krok, akú prípravu robia a čo všetko museli obetovať, aby im to vyšlo. No hold, môžte byť bohatý dvoma spôsobmi. Buď budete mať veľa peňazí alebo kamarátov. Nikdy nie oboje. 3 z 5(31.12.2016)

• charge

Heinekenovo pivo stojí totálně za hovno, navíc skupováním a částečnou likvidací pivovarů a tím i konkurence po Evropě sice ponechá původní nálepku, ale to co se potom prodá v půllitru, nebo láhvi, má ve výsledku podobnou kvalitu, jako jejich produkt z ústředí, někdy i horší. Jinak film samotnej ničím nepřekvapí a akorát se snaží poučovat o tom, že krást je špatný a život zloděje únosce už nikdy nebude takovej jako předtím. 30%(28.10.2018)

Bohužel dost velká nuda. Obvykle tady ty filmy s únosama, výkupným, bankovníma loupežema atd. jsou aspoň napínavý, že divák neustále očekává, co se může stát, jestli to je tak nebo není. Ale tady prostě nic zvláštního, ani zajímavýho není. Celý by se to víceméně dalo shrnout do jedné věty, ale nechci zase spoilerovat. A. Hopkins je velkoformátovej herec a trochu se divím, že si šel do něčeho takovýho zahrát, byť relativně malou roli. Jako oddechovka bokem, proč ne, ale znovu to fakt vidět nemusím.(31.5.2015)

Tak nám unesli Heinekena, paní Millerová. Opäť jeden z "nočných filmov", keď ponuka televízie je neuveriteľne plytká, spánok ešte neprichádza a ja namiesto knihy siahnem po ovládači. Nechal som sa zlákať Hopkinsom, príjemne ma prekvapil Jim Sturgess, ale inak je to podľa mňa film bez pridanej hodnoty. Tú faktografiu som si mohol niekde prečítať. Jej vizualizácia iba pospájala nejaké mená s nejakými tvárami a nejakým príbehom.(31.5.2016)

• - Film založený podľa skutočnej udalosti, poskytuje detailný pohľad do únosu, pri ktorom bolo vyplatené vôbec najvyššie výkupné za jednotlivca v histórii a to 35 miliónov holandských guldenov, čo je približne 16 miliónov libier. (robo7773)

• - Anthony Hopkins si vo filme zahral postavu Alfreda Heinekena, ktorá má rovnaké iniciály ako skutočné meno herca. Tie mala aj postava menom Alfred Hitchcock, ktorú stvárnil v snímke Hitchcock (2012). V oboch prípadoch ide o postavy, ktoré majú reálny základ. (GAZ789)