Únos Freddy Heinekena

Únos Freddyho Heinekena

Kidnapping Mr. Heineken

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie / Belgie / Nizozemsko, 2015, 95 min

Zajímavý a lákavý námět stavěný na reálných základech. Film samotný však je pouze nevýrazným zástupcem řady thrillerů o únosech, přestože se režisér Alfredson snaží, nedokázal patřičně vygradovat patřičné drama, napětí či emoce, nabízí nevýrazné obsazení, snad výjimkou Hopkinse, na němž však tento film až tolik nestojí. Naštěstí je stopáž střízlivá, přesto mě náznaků nudy film neušetřil. Ve výsledku jen velmi průměrný kidnapping thriller, snažící se na Heinekenově únosu pouze svézt.(13.7.2015)

• Radiq

No, něco tomu tak nějak chybělo. Jo, asi je zajímavý sledovat, jak to tenkrát vlastně přibližně bylo a jakej byl Heineken kliďas. Ale spíš by mi stačilo prečíst si o tom nějakej článek, než sledovat tenhle film. Dost mě totiž nudil. Tak nějak jsem měl pocit, že jsem Jima Sturgesse viděl už jednou, ve skoro úplně stejné roli (asi jsem myslel film Štvanec IRA). Ani ostatní herci v obsazení tam vůbec nemuseli být a třeba takovej Hopkins byl až ostudně nevyužitej. Nevím, co víc k tomu napsat, protože i to by byla ztráta času.(25.3.2017)

Pozor. Zpracováno ještě jednou (2011) v Nizozemské provenienci. Film je zajímavý především tím, jak se chovali únosci, kteří se snažili být jako zkušení zločinci a přitom dělali únos poprvé. Vše bravurně zvládli, až ne ten konec, kdy je všechny chytili. Avšak peníze ukryli dobře a nikdy se všechny nenašly.(1.1.2018)

Hrozně nenápadnej film, kterej i přes to ulovil velice zajímavý herce. Ten největší je samozřejmě Hopkins v roli samotnýho Heinekena a díky němu to bylo o stupeň lepší... Docela mě překvapilo, že jde o skutečnou story, což mě vydrápalo na čtvrtou hvězdu. Krásná hodina a půl bez hluchých míst vyplněná napětím a jemným pachem pivních výparů. 70%(29.8.2019)

Nemastnej neslanej thriller, kterej nejspíš dojel na snahu o co největší realističnost dle skutečnýho příběhu. Prostě chybí víc napětí, vyhrocenejch situací i akce. Anthony Hopkins pořvává ve zvukotěsný místnosti a parta únosců se rádoby hádá. Třetí slabší hvězda za závěr mapující osudy hlavních hrdinů se zajímavym "nábojem", kterej bohužel chyběl drtivý většině snímku.(18.4.2015)

• - Anthony Hopkins si vo filme zahral postavu Alfreda Heinekena, ktorá má rovnaké iniciály ako skutočné meno herca. Tie mala aj postava menom Alfred Hitchcock, ktorú stvárnil v snímke Hitchcock (2012). V oboch prípadoch ide o postavy, ktoré majú reálny základ. (GAZ789)

• - Film založený podľa skutočnej udalosti, poskytuje detailný pohľad do únosu, pri ktorom bolo vyplatené vôbec najvyššie výkupné za jednotlivca v histórii a to 35 miliónov holandských guldenov, čo je približne 16 miliónov libier. (robo7773)