Únos Freddy Heinekena

Únos Freddyho Heinekena

Kidnapping Mr. Heineken

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie / Belgie / Nizozemsko, 2015, 95 min

Tak to dopadá, když se ve vánočních časech zrodí na loďce nápad unést pivaře Heinekena. Ano toho, kdo má na svědomí tu známou značku, která mimochodem není mojí oblíbenou. Jako thriller celkem překvapující počin, který v sobě skrývá napětí i dobré herecké výkony. Pro spoustu lidí film o ničem, mě ale zaujmout dokázal. 70%.(8.11.2015)

• sedm.1

Příjemná retro kriminálka, které škodí především styl televizního zpracování a prakticky nulové seznámení se s postavami, což se pak ve výsledku odrazilo na naprosto nefunkčních emocích a lhostejnosti vůči všemu a všem. Snímek je tak vlastně jen chladnou rekonstrukcí jednoho únosu, který vzešel v známost snad jen kvůli jménu uneseného pana Heinekena, jinak si ale myslím, že by zapadl mezi tisíci a tisíci dalšími, nebo alespoň mi to tak díky tomuto snímku vyznělo, protože tvůrci zde zkrátka nedokázali ten únos nijak ozvláštnit, udělat z něj ojedinělý, či zapamatování hodný případ, prostě klasický, tuctový, nezajímavý zločin. Únosci ale jinak byli také pořádní packalové první třídy a překvapilo mě, že se drželi tak dlouho, na druhou stranu mě nepřekvapilo, že na ně poldové přišli tak, jak na ně přišli, takový jsou už zkrátka lidi. Aby to ale nevypadalo, že chci jen kritizovat, celý film si drží skutečně vysokou úroveň napětí, stoupající nervozita únosců je zde vykreslená též velice působivě a postupná destrukce jejich vztahů je vážně poutavá, až krutě realistická a opravdu přesvědčivá. Za zmínku stojí i poměrně výrazný počet známých hereckých jmen, kdy sice nikdo z nich nikterak vyloženě nevyčnívá, nicméně i tak jejich herecký um ke kvalitě snímku určitě velmi kladně přispívá. A jelikož se celý film nese v opravdu dynamickém tempu, bez nějakých úplně hluchých míst, tak zde nuda jistě nehrozí, takže ikdyž mě osobně Únos Freddy Heinekena zrovna dvakrát nepřesvědčil, tak ho určitě nebudu ani nikomu vymlouvat, neboť svá pozitiva jistě má.(28.7.2017)

Film podle skutečné události. Bylo to dobré, divák se dozví, jak se plánoval a jak probíhal únos nejbohatšího muže v Holandsku. Já jsem ani nevěděl, že se něco takového stalo, takže jsem si tímhle filmem rozšířil obzory. Ale přeci jen tomu něco chybělo, možná to mohl být více napínavé, a tak dávám průměrné 3*.(8.6.2017)

Nemastnej neslanej thriller, kterej nejspíš dojel na snahu o co největší realističnost dle skutečnýho příběhu. Prostě chybí víc napětí, vyhrocenejch situací i akce. Anthony Hopkins pořvává ve zvukotěsný místnosti a parta únosců se rádoby hádá. Třetí slabší hvězda za závěr mapující osudy hlavních hrdinů se zajímavym "nábojem", kterej bohužel chyběl drtivý většině snímku.(18.4.2015)

Citace z obsahu : Dny plné ponižování skončili a Heineken je rozhodnutý své věznitele najít a pomstít se.. Kterej vocas tohle psal ? Od té doby, co se zaplatilo výkupný, není Heineken ani v jednom záběru a o nějáké pomstě nemůže bejt ani řeč. Únosci byli dopadení jenom kvůli své demenci a naivitě. Dost průměrná krimi, kterou drží svým výkonem Hopkins - 50%.(7.4.2016)

• - Anthony Hopkins si vo filme zahral postavu Alfreda Heinekena, ktorá má rovnaké iniciály ako skutočné meno herca. Tie mala aj postava menom Alfred Hitchcock, ktorú stvárnil v snímke Hitchcock (2012). V oboch prípadoch ide o postavy, ktoré majú reálny základ. (GAZ789)

• - Film založený podľa skutočnej udalosti, poskytuje detailný pohľad do únosu, pri ktorom bolo vyplatené vôbec najvyššie výkupné za jednotlivca v histórii a to 35 miliónov holandských guldenov, čo je približne 16 miliónov libier. (robo7773)