
Režie:
Robert AsherScénář:
Jack DaviesKamera:
Jack AsherHudba:
Philip GreenHrají:
Norman Wisdom, Ian Hunter, Robert Urquhart, Edward Chapman, Peter Jones, John Le Mesurier, Brian Oulton, Sheila Hancock, Joe Robinson (více)Obsahy(1)
Nešťastná láska se dá řešit všelijak, jedním z nejznámějších a nejsnadnějších způsobů je pochopitelně sebevražda. Tedy nejsnadnějších... jak pro koho, že. Norman Puckle, hodlající se zabít z nešťastné lásky ke krásné Marlene, nesvede zřejmě ani to. Ještě že jsou na světě lidé, kteří nejen že dokážou být v pravý okamžik na tom správném místě, ale umějí také poskytnout neocenitelnou radu. Proč páchat sebevraždu, když se člověk může dát k námořnictvu?! Kdyby ovšem důstojník Filkins věděl, koho že to právě ke královskému loďstvu zlanařil, a co všechno dokáže tenhle nenápadný chlápek na palubě admirálské lodi za pouhých pár dní napáchat, asi by se tak spokojeně netvářil... (oficiální text distributora)
(více)Recenze (10)
Treti film v poradi od neznameho rezisera Roberta Ashera a pozeram, velmi dobra komedia. Suhlasim s dopitakom, ze najprv to vyzeralo dobre : nestastna laska, on sa chce zabit kvoli nej ale ani to nedoakze, namornici. Postupne vsak moje nadsenie chladlo, hlavne kvoli nefungujucim gagom a castej spatnej projekcii : 70 % ()
Takový celkem standardní Norman Wisdom, který nepřináší nic až tak zásadně nového, i když se musí uznat, že oproti předchozím filmům je zde více trikově náročnějších scén, které musely vypadat směšně už v době natáčení, ale dnes v sobě mají takové zvláštní, nostalgické a groteskní kouzlo, které na mě dolehlo. ()
Kdepak Gagarin, Norman Puckle to byl! První člověk na orbitu. Královské námořnictvo tím nepředběhlo jen Spojené státy a Sovětský svaz, co víc, oni předčili dokonce i armádu! :o)____Přečetl jsem si komentáře, prohlédl hodnocení a pustil si film. A dost dlouho jsem se divil, o čem to tu všichni píšou. U mě to bylo odzačátku a pak ještě dlouho po něm na pěti. Jenomže vedle super gagů (zejména cvičení v tělocvičně nebo natírání lodi pod vodou, jakože i mnohých dalších) přišly i scény jako potápění a nafukování kombinézy nebo laviny na horách.___Vůbec by přitom nevadila zpětná projekce, to je něco co tehdejší filmový průmysl běžně používal, je to dobové a byla by blbost to posuzovat dnešními měřítky. Nicméně některé "triky netriky" byly až moc laciné a hlavně naprosto nehodící se.___Takže mi hodnocení spadlo o pár procent dolů. I tak jsem ale pořád zůstal dost vysoko, protože já se u téhle komedie opravdu bavil. Jo a skvělá angličtina, btw. Man overboard! Aye aye. ()
Taková průměrná britská komedie stojící rozkročena nad dvěma filmovými světy - tím právě přicházejícím světem bláznivé crazy komedie a před nedávnem odešlým světem staré němé éry - americké grotesky. Z obou čerpá něco, bohužel ne to nejlepší, hrdina je správně potrhlý, několik gagů je skutečně povedených, ale takovýchhle filmů byly a jsou tucty... Zajímavý je černobílý obraz, úsměvné naivní vypodobnění šikany u britského námořnictva, hodně ruší dobově příznačné zpětné projekce... Prostě průměrná film s průměrnou porcí zábavy - ani dieta, ani vepřové hody... ()
Norman Wisdom bol v tých dobách populárnym komikom na britských ostrovoch, niektoré filmy ( Zásah v pravú chvílu ) boli veľmi úspešné. Nie som si istý, či tento patrí medzi ne, lebo je rozdrobený zbytočnou "epizódkovitosťou ". Niektoré gagy boli dobré, ale poväčšinou príbeh plynul len s ľahkým úškrnkom na tvári. ()
Galerie (11)
Photo © The Rank Organisation

Reklama