Buldočí plémě

• slovenský

Buldočie plemeno

Komedie

Velká Británie, 1960, 97 min

Hezké, ale slabší.. :-)(9.11.2017)

Kdepak Gagarin, Norman Puckle to byl! První člověk na orbitu. Královské námořnictvo tím nepředběhlo jen Spojené státy a Sovětský svaz, co víc, oni předčili dokonce i armádu! :o)____Přečetl jsem si komentáře, prohlédl hodnocení a pustil si film. A dost dlouho jsem se divil, o čem to tu všichni píšou. U mě to bylo odzačátku a pak ještě dlouho po něm na pěti. Jenomže vedle super gagů (zejména cvičení v tělocvičně nebo natírání lodi pod vodou, jakože i mnohých dalších) přišly i scény jako potápění a nafukování kombinézy nebo laviny na horách.___Vůbec by přitom nevadila zpětná projekce, to je něco co tehdejší filmový průmysl běžně používal, je to dobové a byla by blbost to posuzovat dnešními měřítky. Nicméně některé "triky netriky" byly až moc laciné a hlavně naprosto nehodící se.___Takže mi hodnocení spadlo o pár procent dolů. I tak jsem ale pořád zůstal dost vysoko, protože já se u téhle komedie opravdu bavil. Jo a skvělá angličtina, btw. Man overboard! Aye aye.(8.8.2008)

Taková průměrná britská komedie stojící rozkročena nad dvěma filmovými světy - tím právě přicházejícím světem bláznivé crazy komedie a před nedávnem odešlým světem staré němé éry - americké grotesky. Z obou čerpá něco, bohužel ne to nejlepší, hrdina je správně potrhlý, několik gagů je skutečně povedených, ale takovýchhle filmů byly a jsou tucty... Zajímavý je černobílý obraz, úsměvné naivní vypodobnění šikany u britského námořnictva, hodně ruší dobově příznačné zpětné projekce... Prostě průměrná film s průměrnou porcí zábavy - ani dieta, ani vepřové hody...(13.1.2008)

Takový celkem standardní Norman Wisdom, který nepřináší nic až tak zásadně nového, i když se musí uznat, že oproti předchozím filmům je zde více trikově náročnějších scén, které musely vypadat směšně už v době natáčení, ale dnes v sobě mají takové zvláštní, nostalgické a groteskní kouzlo, které na mě dolehlo.(20.6.2016)

• Flego

Norman Wisdom bol v tých dobách populárnym komikom na britských ostrovoch, niektoré filmy ( Zásah v pravú chvílu ) boli veľmi úspešné. Nie som si istý, či tento patrí medzi ne, lebo je rozdrobený zbytočnou "epizódkovitosťou ". Niektoré gagy boli dobré, ale poväčšinou príbeh plynul len s ľahkým úškrnkom na tvári.(13.1.2008)