Baaghi

Baaghi: A Rebel For Love

• Nový Zéland

Rebel

Akční / Komedie / Romantický

Indie, 2016, 133 min (Alternativní: 115 min)

• Aljak

Fúha, tak toto bolo na mňa naozaj moc. Nepatrím medzi fanúšikov akčných filmov, ale sem tam nejakú tú bitku a súboj znesiem - samozrejme, keď to pôsobí ako tak realisticky. Lenže takéto prehnané a predimenzované súboje, ktoré tu zabrali podstatnú časť filmu, to jednoducho neznesiem. Ale v podstate, ani po dejovej stránke žiadna sláva, zápletka úplne priemerná. Akurát ten kus príbehu, ktorý predchádzal tomu nešťastnému únosu, to bolo relatívne fajn (hoci aj tam bolo tej teatrálnosti na môj vkus dosť). Ale popravde? To najlepšie na tomto filme bola Shraddha Kapoor - tak aspoň za ňu 1*.(4.4.2018)

Bez prdele, nadsázky a ironie - romantické kung fu. Tohle prostě zvládnou funkčně skloubit jenom v Indii (možná tak ještě v Koreji). Pořád nechápu, že tenhle formát ještě neobjevily naše televize a nedávají indické filmy. Ty romantické chvíle mamin a tatíků u televize... Ženské by si rvaly rodidla, chlapi by stínovali pěstní souboje a pak ty uvzdychané noci... Nejmodernější verze Romea a Julie po indicku, barevná, akční, s tradičními tanečními a pěveckými čísly, hezkými ženami, svalnatými muži, záporáky zabíjejícími a bourajícími budovy pouhým pohledem. Přehnané, kýčovité, sladké až z toho bolí zuby, uvzdychanější než kdejaká západní romantika a s tak úpěnlivými pohledy, že se herci ze Stmívání mohou jít klouzat. Prostě, ach, romantika. Těším se na dvojku.(2.7.2018)

Príbehu tu na komentovanie moc nie je, tak toto bude o formalitách. Tiger je na prvý pohľad dosť nesympatický xicht, ale nedá sa mu uprieť, že nejaký druh toho martial umenia (príliš sa v tých klasifikáciách nevyznám) dáva špičkovo! Fakt, čo sa akcie týka, v mnohom to predčuje väčšinu Stathamoviek. Za to primárne plus. Ale dá sa ísť ďalej: Hrdinka zlatíčko, zloduch výrazný, roztomilé žvatlajúce dieťa bez zubov, netradične šťavnaté praskanie kostí a potom také niečo ako znesiteľný pátos. Ale nech mi niekto skúsi nakecať, že si nevšimol ako je to stavbou akčných scén vykradnutý Ong-Bak, či Protector (s T.Jaa). Jo a najväčšieho killera nemusel hrať číňan, ktorý ako by z oka vypadol jednému slovenskému bakalárovi. Ale to je poznámka skôr pre tuzemských ;-)(25.6.2018)

Dnesni muj druhy Boolywoďák a opět milé překvapení. Stejně jako u sultána by mohla být stopáž o něco kratší, ale když přijdou souboje, je zdlouhavý začátek celkem rychle zapomenut. Souboje jsou trochu víc vidět nahrané, ale i tak je na co koukat. Písničky jsou chytlavé. Hlavní dvojice je sympatická. Celé je to pěkně barevné a má to příjemnou atmosféru v poklidných částech. Za mě 96% :-)(14.2.2017)

Rozpočet $5,2miliónaTržby USA $438,207Tržby Celosvetovo $18,500,000▐ Namyslený junák potrebuje nájsť poriadnu kázeň aby sa správne nasmeroval u učiteľa bojových umení. Takže nie len borci z Činy až po Indonéziu točia karate filmy. Pridáva sa aj India a celkom zdatne. Nie je to samozrejme taký dych berúci klenot s dynamickými súbojmi ako sme mali možnosť vidieť u filmov ako Ong-Bak či Prepadovka (The Raid) ale čo to tu ponúkne. Dejovo ide o klasický nástrel keď hrdina musí povstať doslova z popola aby zachránil spanilú divu a práve Shraddha Kapoor celkom spĺňa kritéria. Hlavne keď sa pekne vykrúca pri kvapkách dažďa. Takže máme tu všetko čo má akčný film made in India spĺňať, romantiku zo sympatickou ústrednou dvojicou, podrazy, machinácie, živelnú akciu, komické vsuvky a samozrejme tanečné kreácie, ktoré samozrejme chutia. /70%/(13.11.2017)