Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tak a dost, v tomhle domě já prostě žít nebudu…
Novomanželé Juliet (Sally Smith) a Dexter (Stanley Baxter) se vrací z líbánek ve Francii a hned aby učinili závažné rozhodnutí o společné budoucnosti. Mohou buďto žít pod jednou střechou s Julietiným otcem (James Robertson Justice), bohatým uměleckým agentem, nebo si pořídit vlastní domov, na který ovšem nemají peníze. Dexter jako pravý Skot by sice rád ušetřil, ale bydlet se sirem Beverlym Grantem znamená snášet jeho časté vrtochy a nepřetržité výpady do soukromí. A to ranní buzení, když vždycky s oblibou přetáhne Dextera přes zadnici! Takhle už to dál nejde, vezmou si půjčku v bance a koupí ten domek na samotě, který jim dohodil realitní makléř Roddy Chipfield (Leslie Phillips). Jenomže vysněný a značně zchátralý domov bude vyžadovat nákladnější úpravy, než se původně mohlo zdát, a sir Beverly je vždy připraven přispěchat na pomoc.

Velmi volné pokračování komedie The Fast Lady (1962) doznalo dvou zásadnějších změn, režisér Peter Graham Scott převzal štafetu po Kenu Annakinovi a ústřední mužskou hereckou trojici S. Baxter – J. R. Justice – L. Phillips doplnila převážně seriálová herečka Sally Smith, která vystřídala Julii Christie. (dopitak)

(více)

Recenze (2)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Protože původní šablona (i tentokrát občas sklouzáváme ke grotesce) fungovala, nebylo ani tentokrát moc co měnit. Christie už do pokračování nešla, točila Billyho lháře, ale více než dobře jí zastoupila neznámější Sally Smith (jež jí navíc byla fyzicky celkem podobná). Tentokrát náš Skot (postavy se jmenují jinak, aby scénáristé neměli svázané ruce) řeší bydlení, rád by se zbavil škodolibého (v prvním díle byl mnohem zákeřnější) tchána. Koupí proto dřevěnou ruinu nazvanou honosně Vila Rosé a pozve partu řemeslníků, co během svačinových přestávek zkouší čísla na kytaru, aby mu barák zrekonstruovali. Pěkně, ale proboha hlavně levně! Ve filmu se objeví i budoucí duch Hopkirk (Kenneth Cope), který si zahrál jednoho z fušařů - vidět ho v historickém kostýmu na slavnosti ochotníků prostě stojí za to! ()

Reklama

Reklama