Marta a Věra (TV seriál)

Komedie

Česko, 2014 - 2016, 7 h 35 min (Minutáž: 16x28 min)

• Tom_Lachtan

To že Liška nosí Hitlerknír NENÍ vtipné. To že je každá z titulních dam kravoidní jinak NENÍ vtipné. Umělý smích v českém seriálu NENÍ vtipný. Ono to celé tak nějak NENÍ vtipné. A rádobyvtipy na téma facebook žere čas jsou už jenom a jenom trapné (a to říkám jako někdo, kdo facebook nikdy neměl a nikdy mít nebude). Zatím výjimečně nevtipný ekvivalent v trávě zapadlého polohnilého párku. Navíc převzetí vysílacího času po čtvrté hvězdě je tady dost nevděčné. Po druhém díle: Proč do prdele musí tak sympatická Bára Poláková hrát tak nezměrnou krávu? A když je magorný Liškův šéf nejsympatičtější a nejlogičtější postavou, je něco dost špatně. Po třetím díle: Krávy, totální krávy a dementní scénář, navíc s výjimečně nevtipným kopání do čecháčkovství, končím a zcela vyjmečně ohodnotím, aniž bych viděl celou sérii, tohle se totiž fakt nedá, jedna čestná, ale od odpadu ne moc daleko.(1.4.2014)

Pár dobrých (ve smyslu vtipných) momentů se v seriálu najde. Přijde mi však, že potenciál zůstal více než nevyužit. Z takovéto sestavy tří nesourodých postav se dalo vytěžit mnohem víc (navíc s přihlédnutím k tomu, že bylo jen osm dílů a nápady tak nemusely být tříštěny). Scénáristická bezradnost je nejmarkantnější u postavy, kterou hraje Pavel Liška .Nějak jsem nepochopil proč tato postava měla hitlerovský knírek - vtipné mi to nepřišlo ani trochu. Nechci sahat autorům do svědomí, ale mám pocit, že Liškovo jméno mělo fungovat jen jako vějička pro diváka.(29.5.2014)

• Firebug

"Nazdár! [HaHaHa] Já jsem Věra! [HeHeHe]" To je jako vážně nutné, šroubovat umělý smích za každé druhé slovo? Marta a Věra je hodně mimózní pokus o český sitcom amerického střihu, který působí ze všeho nejvíc unyle. Češi by se měli podobnému subžánru obloukem vyhnout, protože to vážně zoufale neumí. Asi pět mírných pousmání za dva díly je hodně málo a v tomhle ohledu je válcuje i "jednooký král" Ozzák. Dílko je to nicméně cílené zejména na ženskou populaci, která se třeba v kravoidní postavě, kterou se asi snaží hrát Poláková (záměrně nevýrazně, nebo jí to fakt nejde), najde a sitcom si třeba i oblíbí. Pro mě ale od Kolečka fakt obrovitánské zklamání. Po 3. díle hodnotím 2* a další šanci tomu už nedám...(8.4.2014)

• Fr

,,ŠÉF JE TVŮJ NEJLEPŠÍ PŘÍTEL...“ /// Tak tohle je kurevskej balanc na hraně. Vlastně je to veselejší (neznamená vtipnější), než jsem čekal! Ale nikdo tady ze sebe nedělá čuráka (Liška? V poho, to s tím knírem se dá přetrpět…). Rozšafná Věra upjatý Martě votevírá 13.komnatu úplně ve všem a snažej se o situační konverzační humor ohledně firmy, která na tom není moc dobře – hlavně kvůli produktům, který nabízej. Mladší (tlustá) Janžurka v komediální roli ukecaný ženský celkem ujde. Taky Lišákovi vobčas ten ftip vyjde. Jako – žádná sláva, ale vlasy bych si nerval (a nechal si je na příště). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Petr Kolečko. 2.) Dělám v kanclu a moje historky mi připadaj vtipný. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(13.6.2014)

Souhlasím s komentářem uživatele EllienPM. Na seriál si nejdříve musíte zvyknout, přijít mu na chuť a možná si ho dokonce zamilujete. Ze začátku jsem byla trochu zklamaná, protože jsem se na seriál hrozně těšila a najednou jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo ne. Seriálu jsem ale fandila a postupem času to bylo lepší. Z první řady jsem se nejvíce pobavila u dílu Věčírek! Potom jsem díly shlédla znovu, začala druhá řada a já to vidím trochu jinak. Pavel Liška je zde bezkonkurenční! Hrát to někdo jiný, je to asi propadák. Bára Poláková se mi taky moc líbí. DLOUHO jsem si zvykala na projev Sabiny Remundové, trochu jsem si zvykla:-) Jinak super, člověk se většinou pobaví.(7.5.2014)

• - V díle "Vstřebávání! Věra (Sabina Remundová) líže nanuk, který se během scény zvětšuje a zmenšuje, přestože by se měl zmenšovat. (Chip89)

• - Doménu Leeevně.cz si zaregistrovala Česká televize a využila ji jako fiktivní rekvizitu seriálu. (MTHRFCKR)

• - Exteriér fiktivní kanceláře Leeevne.cz se nachází na Vinohradech, v ulici U Zvonařky. (hermiona)