Marta a Věra (TV seriál)

Komedie

Česko, 2014 - 2016, 7 h 35 min (Minutáž: 16x28 min)

• miserable

šipka dolů v logu jasně určuje úroveň seriálu. Souhlasím s komentáři níže, je to taková ředěná NOVA s heslem "hlavně decentně". Otázka je proč se k této trapárně platí web http://leeevne.cz. Ovšem na webu ČT má tato trapárna 80%, pro mě je tento seriál trapnost vyhnaná práškem.(11.5.2014)

• martins

Bohužel i ČT jde po stopách Novy a nyní Primy, hold nové vedení přeběhlíků z Novy se nezapře. Po Combecku či Heleny je tady další bomba v podobě sitcomu Marta a Věra. Obsazení velitel a la Adolf Hitler, jedna naivní trubka a jedna prasnice zažívající starosti v kanceláři firmy leeevne.cz. Jedna hvězda za Pavla Lišku, v takových rolí je opravdová hvězda... a druhá za to, že ČT dokáže natočit ještě větší paskvily...(30.4.2014)

• MickeyStuma

Tento seriál je důkazem toho, jak lze znásilnit sitkom. Dějství o třech hercích postrádá úplně vše. Proboha, co tu je zábavného? Nemám si vzít lupu? Nebo radši mikroskop? Očekával jsem především konverzační humor, ale ten tu prostě není. Tohle bylo opravdu megalomanské šlápnutí vedle a zbytečná útrata peněz.(19.5.2014)

• honajz

První díl mě mile překvapil. Není to nic extra, nic, co bychom jinde neviděli, ale je to slušně zahrané, solidně to balancuje na hraně, kdy už by to bylo blbé, a kdy je to ještě uvěřitelné, a myslím, že podobných žen s myšlenkou na promarněný život strávený v kanclu bude víc. Zasmál jsem se u prvního dílu víc než u tolik vychvalované Čtvrté hvězdy (všechny díly), a i když občas je Poláková na zabití, jak se moc snaží, aby byla vážná i tou vážností vtipná, odlehčená Remundová to celé utáhne. Jsem zvědav, kam se dostane postava šéfa, který je až moc „čtyřhvězdičkový“ na můj vkus, a ten fór s hitlerovským knírkem skutečně není vtipný, i když politicky nekorektní. Ale tenhle sitcom asi neměl být o politické nekorektnosti, tu snad vyzuřili na Čtvrté star. Jinak ty úvodní a závěrečný vnitřní monolog by slušný dramaturg škrtl hned v první verzi scénáře, jak jsou pitomoučké, dlouhé a zbytečné. --- EDIT: Po druhém dílu snižuji na dvě hvězdy, přece jenom se z toho stává vylouhovaný čaj, a co bylo zajímavé v dílu prvním je zde křečovité.(1.4.2014)

Po 5 minutách to vypadá jako by to mělo být extra trapny, ale ve finále jsem se hrozně nasmál, což se mi u jinýho českého seriálu kromě comebacku ještě nestalo. Ale nebýt Pavla Lišky by to prostě nešlo. Viděl jsem 6 dílů na YouTube z 2. Série a až ji dojedu tak jdu 100% na 1. Sérii na česká televize. 90% 4.10 - viděl jsem všechny díly asi 3x a ten dnešní taky. A musím říct že se dalšího dílu nemůžu dočkat.(26.9.2016)

• - Doménu Leeevně.cz si zaregistrovala Česká televize a využila ji jako fiktivní rekvizitu seriálu. (MTHRFCKR)

• - Exteriér fiktivní kanceláře Leeevne.cz se nachází na Vinohradech, v ulici U Zvonařky. (hermiona)

• - V díle "Vstřebávání! Věra (Sabina Remundová) líže nanuk, který se během scény zvětšuje a zmenšuje, přestože by se měl zmenšovat. (Chip89)