Marta a Věra (TV seriál)

Komedie

Česko, 2014–2016, 7 h 35 min (Minutáž: 27–30 min)

První díl a jsem docela překvapen. Až minusová očekávání lehce rozptýlily vtipy jako krysy člověka sežerou jen ve smečkách, konec pracovní doby a nebo i Pavel Liška se svým knírkem a návštěvou židovského hřbitova (nebo čehoto). Určitě zvládnu další díl(y). Za celkovým hodnocením stojí u většiny asi podobné předsudky, jaké jsem měl já. Ale Remundová je tu skvělá a humor je takový ze života se špetkou zveličování.(3.4.2014)

Já nechápu, co všichni furt mají (hnidopichové)... Viděla jsem všechny díly a opravdu jsem místy chcala smíchy (jestli to tak můžu říct)... Pro mě je herecké obsazení úžasné, pokaždé jsem se bavila a na to mi stačili 3 herci. Pro mě hodně povedený český sitkom a doufám, že se tvůrci nenechají odradit a budou i další díly. Za mě opravdu **** :-)(18.6.2014)

No já od toho absolutně nic nečekal, protože celkově mě česká tvorba nezajímá a už vůbec ne sledování sitcomů (skončil jsem když jsem někdy v 90.letech dokoukal prvních pár řad Krok za Krokem a Alfa), a možná díky tomu jsem byl velice mile překvapen. Přistihl jsem sám sebe, že se u toho bavím a poslední gag v úvodním dílu (Liškovo přecházení kolejí a "děkování" zdviženou pravicí) nás s manželkou rozsekalo a skončilo vzájemným pohledem "to snad ani v televizi nemůžou,ne?". Jediné, s čím jsem myslel, že budu mít problém bylo to, že jsem pár minut předtím viděl v Případech 1. oddělení Sabinu jako soudkyni nebo státní zástupkyni a pak tady hraje "tohle", ale vůbec mi to nakonec nepřišlo. Takže já se těším na další díly a pak třeba hodnocení ještě upravím. Zatím krásných 80%(3.4.2014)

Mně se to líbí. Pravda, nic jsem od toho nečekala, tím spíše, když z trojlístku jsem měla ráda opravdu je Báru Polákovou, což je podle mě skvělá komička (což je něco, čím pohledné herečky jsou málokdy). Ale baví mě to. Díly jsou tak akorát dlouhé, zasměju se i u vnitřních monologů Marty i jejích konfliktů s Věrou...Možná je to i tím, že je v tom vidět ten rozdíl, nechci říkat generační, ale určitě věkový. Protože Marta je ok, ale až příliš disciplinovaná holka, zatímco Věra už toho spoustu zažila a vyzkoušela a nic si z toho nedělá. Jasně, spousta věcí je "televizních", třeba ohledně výplat apod. "vtipů" jsem se jen držela, protože to je hloupé, také mi moc nesedí Pavel Liška, který se sice umně zakoktává stále stejně, ale ve svém věku působí trochu perverzně, čemuž nasadil korunu ten knír. Škoda, v prvním díle jsem se u ukazování zarámovaných fotografií i zasmála. Každopádně o to větším překvapením je Sabina Remundová, kterou jsem vlastně viděla jen ve Výletu a která se ukazuje být komičkou na slovo vzatou. A není to jen tím, že když mluví, slyším Janžurovou. Remundová je živá, i nijaké a hloupé věty dokáže přesvědčivě podat. Sitcom pro ženy možná, ale ujde.(15.5.2014)

• piranha

Demence většiny pseudovtipů prohlášených v prvním dílu tohoto veledíla mě odvála málem až za roh. Jak jsem se tak hrabala zpoza toho rohu, usoudila jsem, že lepší už to nebude, a tudíž si nebudu krátit život takovými pochybnými činnostmi jako je sledování Lišky v přestrojení za Hitlera a jeho dvou hloupých společnic.(19.6.2014)

• - V díle "Vstřebávání! Věra (Sabina Remundová) líže nanuk, který se během scény zvětšuje a zmenšuje, přestože by se měl zmenšovat. (Chip89)

• - Exteriér fiktivní kanceláře Leeevne.cz se nachází na Vinohradech, v ulici U Zvonařky. (hermiona)

• - Během natáčení se Pavel Liška sblížil s Barborou Polákovou. (Bioscop)