Marta a Věra (TV seriál)

Komedie

Česko, 2014 - 2016, 7 h 35 min (Minutáž: 16x28 min)

Souhlasím s komentářem uživatele EllienPM. Na seriál si nejdříve musíte zvyknout, přijít mu na chuť a možná si ho dokonce zamilujete. Ze začátku jsem byla trochu zklamaná, protože jsem se na seriál hrozně těšila a najednou jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo ne. Seriálu jsem ale fandila a postupem času to bylo lepší. Z první řady jsem se nejvíce pobavila u dílu Věčírek! Potom jsem díly shlédla znovu, začala druhá řada a já to vidím trochu jinak. Pavel Liška je zde bezkonkurenční! Hrát to někdo jiný, je to asi propadák. Bára Poláková se mi taky moc líbí. DLOUHO jsem si zvykala na projev Sabiny Remundové, trochu jsem si zvykla:-) Jinak super, člověk se většinou pobaví.(7.5.2014)

• Fr

,,ŠÉF JE TVŮJ NEJLEPŠÍ PŘÍTEL...“ /// Tak tohle je kurevskej balanc na hraně. Vlastně je to veselejší (neznamená vtipnější), než jsem čekal! Ale nikdo tady ze sebe nedělá čuráka (Liška? V poho, to s tím knírem se dá přetrpět…). Rozšafná Věra upjatý Martě votevírá 13.komnatu úplně ve všem a snažej se o situační konverzační humor ohledně firmy, která na tom není moc dobře – hlavně kvůli produktům, který nabízej. Mladší (tlustá) Janžurka v komediální roli ukecaný ženský celkem ujde. Taky Lišákovi vobčas ten ftip vyjde. Jako – žádná sláva, ale vlasy bych si nerval (a nechal si je na příště). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Petr Kolečko. 2.) Dělám v kanclu a moje historky mi připadaj vtipný. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(13.6.2014)

• P. J. D.

Průměrný scénář balancující na hranici podprůměrnosti, který byl sepsaný nejspíš horkou jehlou. Průměrné hraní Barbory Polákové, skvělý výkon Sabiny Remundové, podprůměrný pak Pavla Lišky. Všechno to ale působí trochu mdle. Za mě dvě hvězdičky. Česká televize má plno skvělých seriálů (např. Cirkus Bukowsky), ale tento k nim bohužel nepatří.(5.4.2014)

Poměrně slušný počin. Slušné pointy a výtečně pojaté kancelářské pipky. Jen kdyby s tím Liškovo "Knírem" tolik netlačili na pilu. Chápu, že pan Brouček měl být karikatura a asi měl být trapný jako Gervais z Kanclu, ale To Liškovo pojetí mi nesedlo. Postavy sitcomu maj bejt ujetý ale uvěřitelný. Vzhledem k okolnostem by možná bylo daleko vtipnější kdyby protentokrát Liškova postava nebyla prvoplánově komická. Už jen ta představa, že Liška je nekoktající studenej manažerskej studenej čumák ...(13.2.2015)

Pár dobrých (ve smyslu vtipných) momentů se v seriálu najde. Přijde mi však, že potenciál zůstal více než nevyužit. Z takovéto sestavy tří nesourodých postav se dalo vytěžit mnohem víc (navíc s přihlédnutím k tomu, že bylo jen osm dílů a nápady tak nemusely být tříštěny). Scénáristická bezradnost je nejmarkantnější u postavy, kterou hraje Pavel Liška .Nějak jsem nepochopil proč tato postava měla hitlerovský knírek - vtipné mi to nepřišlo ani trochu. Nechci sahat autorům do svědomí, ale mám pocit, že Liškovo jméno mělo fungovat jen jako vějička pro diváka.(29.5.2014)

• - V díle "Vstřebávání! Věra (Sabina Remundová) líže nanuk, který se během scény zvětšuje a zmenšuje, přestože by se měl zmenšovat. (Chip89)

• - Doménu Leeevně.cz si zaregistrovala Česká televize a využila ji jako fiktivní rekvizitu seriálu. (MTHRFCKR)

• - Exteriér fiktivní kanceláře Leeevne.cz se nachází na Vinohradech, v ulici U Zvonařky. (hermiona)