Marta a Věra (TV seriál)

Komedie

Česko, 2014 - 2016, 7 h 35 min (Minutáž: 16x28 min)

No já od toho absolutně nic nečekal, protože celkově mě česká tvorba nezajímá a už vůbec ne sledování sitcomů (skončil jsem když jsem někdy v 90.letech dokoukal prvních pár řad Krok za Krokem a Alfa), a možná díky tomu jsem byl velice mile překvapen. Přistihl jsem sám sebe, že se u toho bavím a poslední gag v úvodním dílu (Liškovo přecházení kolejí a "děkování" zdviženou pravicí) nás s manželkou rozsekalo a skončilo vzájemným pohledem "to snad ani v televizi nemůžou,ne?". Jediné, s čím jsem myslel, že budu mít problém bylo to, že jsem pár minut předtím viděl v Případech 1. oddělení Sabinu jako soudkyni nebo státní zástupkyni a pak tady hraje "tohle", ale vůbec mi to nakonec nepřišlo. Takže já se těším na další díly a pak třeba hodnocení ještě upravím. Zatím krásných 80%(3.4.2014)

"Každý pořádný šéf má alespoň dva podřízené, aby mohl naplno rozvinout své manažérské schopnosti." A diktátor Brouček je maminčin manažér dle mého gusta. Jeho podřízené mě až tolik nebaví, ale když už jsem s nimi strávil tolik času a rád nakupuju opravdu leeevně, tak si objednávám 20 ledňáčíčků, přepravku ležáku Chroust, dva luky Malý Robin, jedno posezení v manželské poradně a půl bobule Acaí.(5.12.2016)

• Firebug

"Nazdár! [HaHaHa] Já jsem Věra! [HeHeHe]" To je jako vážně nutné, šroubovat umělý smích za každé druhé slovo? Marta a Věra je hodně mimózní pokus o český sitcom amerického střihu, který působí ze všeho nejvíc unyle. Češi by se měli podobnému subžánru obloukem vyhnout, protože to vážně zoufale neumí. Asi pět mírných pousmání za dva díly je hodně málo a v tomhle ohledu je válcuje i "jednooký král" Ozzák. Dílko je to nicméně cílené zejména na ženskou populaci, která se třeba v kravoidní postavě, kterou se asi snaží hrát Poláková (záměrně nevýrazně, nebo jí to fakt nejde), najde a sitcom si třeba i oblíbí. Pro mě ale od Kolečka fakt obrovitánské zklamání. Po 3. díle hodnotím 2* a další šanci tomu už nedám...(8.4.2014)

Pár dobrých (ve smyslu vtipných) momentů se v seriálu najde. Přijde mi však, že potenciál zůstal více než nevyužit. Z takovéto sestavy tří nesourodých postav se dalo vytěžit mnohem víc (navíc s přihlédnutím k tomu, že bylo jen osm dílů a nápady tak nemusely být tříštěny). Scénáristická bezradnost je nejmarkantnější u postavy, kterou hraje Pavel Liška .Nějak jsem nepochopil proč tato postava měla hitlerovský knírek - vtipné mi to nepřišlo ani trochu. Nechci sahat autorům do svědomí, ale mám pocit, že Liškovo jméno mělo fungovat jen jako vějička pro diváka.(29.5.2014)

Mně se to líbí. Pravda, nic jsem od toho nečekala, tím spíše, když z trojlístku jsem měla ráda opravdu je Báru Polákovou, což je podle mě skvělá komička (což je něco, čím pohledné herečky jsou málokdy). Ale baví mě to. Díly jsou tak akorát dlouhé, zasměju se i u vnitřních monologů Marty i jejích konfliktů s Věrou...Možná je to i tím, že je v tom vidět ten rozdíl, nechci říkat generační, ale určitě věkový. Protože Marta je ok, ale až příliš disciplinovaná holka, zatímco Věra už toho spoustu zažila a vyzkoušela a nic si z toho nedělá. Jasně, spousta věcí je "televizních", třeba ohledně výplat apod. "vtipů" jsem se jen držela, protože to je hloupé, také mi moc nesedí Pavel Liška, který se sice umně zakoktává stále stejně, ale ve svém věku působí trochu perverzně, čemuž nasadil korunu ten knír. Škoda, v prvním díle jsem se u ukazování zarámovaných fotografií i zasmála. Každopádně o to větším překvapením je Sabina Remundová, kterou jsem vlastně viděla jen ve Výletu a která se ukazuje být komičkou na slovo vzatou. A není to jen tím, že když mluví, slyším Janžurovou. Remundová je živá, i nijaké a hloupé věty dokáže přesvědčivě podat. Sitcom pro ženy možná, ale ujde.(15.5.2014)

• - V díle "Vstřebávání! Věra (Sabina Remundová) líže nanuk, který se během scény zvětšuje a zmenšuje, přestože by se měl zmenšovat. (Chip89)

• - Exteriér fiktivní kanceláře Leeevne.cz se nachází na Vinohradech, v ulici U Zvonařky. (hermiona)

• - Doménu Leeevně.cz si zaregistrovala Česká televize a využila ji jako fiktivní rekvizitu seriálu. (MTHRFCKR)