Marta a Věra (TV seriál)

Komedie

Česko, 2014 - 2016, 7 h 35 min (Minutáž: 16x28 min)

• honajz

První díl mě mile překvapil. Není to nic extra, nic, co bychom jinde neviděli, ale je to slušně zahrané, solidně to balancuje na hraně, kdy už by to bylo blbé, a kdy je to ještě uvěřitelné, a myslím, že podobných žen s myšlenkou na promarněný život strávený v kanclu bude víc. Zasmál jsem se u prvního dílu víc než u tolik vychvalované Čtvrté hvězdy (všechny díly), a i když občas je Poláková na zabití, jak se moc snaží, aby byla vážná i tou vážností vtipná, odlehčená Remundová to celé utáhne. Jsem zvědav, kam se dostane postava šéfa, který je až moc „čtyřhvězdičkový“ na můj vkus, a ten fór s hitlerovským knírkem skutečně není vtipný, i když politicky nekorektní. Ale tenhle sitcom asi neměl být o politické nekorektnosti, tu snad vyzuřili na Čtvrté star. Jinak ty úvodní a závěrečný vnitřní monolog by slušný dramaturg škrtl hned v první verzi scénáře, jak jsou pitomoučké, dlouhé a zbytečné. --- EDIT: Po druhém dílu snižuji na dvě hvězdy, přece jenom se z toho stává vylouhovaný čaj, a co bylo zajímavé v dílu prvním je zde křečovité.(1.4.2014)

No já od toho absolutně nic nečekal, protože celkově mě česká tvorba nezajímá a už vůbec ne sledování sitcomů (skončil jsem když jsem někdy v 90.letech dokoukal prvních pár řad Krok za Krokem a Alfa), a možná díky tomu jsem byl velice mile překvapen. Přistihl jsem sám sebe, že se u toho bavím a poslední gag v úvodním dílu (Liškovo přecházení kolejí a "děkování" zdviženou pravicí) nás s manželkou rozsekalo a skončilo vzájemným pohledem "to snad ani v televizi nemůžou,ne?". Jediné, s čím jsem myslel, že budu mít problém bylo to, že jsem pár minut předtím viděl v Případech 1. oddělení Sabinu jako soudkyni nebo státní zástupkyni a pak tady hraje "tohle", ale vůbec mi to nakonec nepřišlo. Takže já se těším na další díly a pak třeba hodnocení ještě upravím. Zatím krásných 80%(3.4.2014)

Tak ono to vypadá jako dobrá krávovinka a celkem se tam toho moc neděje. Jenže občas příjde nějaký inteligentní vtípek nebo narážka na něco a rázem to trochu zvedá latku. Nečekejte fekální a prvoplánový humor a budete asi spokojeni.Brzo hodnotit ,ale odpad ani náhodou na to je to vcelku chytré. Takže zatím za 3 hvězdy a příště koukám určitě znovu.(7.4.2014)

• MickeyStuma

Tento seriál je důkazem toho, jak lze znásilnit sitkom. Dějství o třech hercích postrádá úplně vše. Proboha, co tu je zábavného? Nemám si vzít lupu? Nebo radši mikroskop? Očekával jsem především konverzační humor, ale ten tu prostě není. Tohle bylo opravdu megalomanské šlápnutí vedle a zbytečná útrata peněz.(19.5.2014)

• GeusX

Český pokus napodobit sitcom ve stylu "Kancl". Několik vtipných scének mi na tváři úsměv vykouzlilo, jiné působily trochu bezradně. Rozhodně lepší než paskvily typu "PanMáma". Po čtyrech dílech dávám se zavřenýma očima tři hvězdy, které však mají hooodně odřené všechny hroty. Vzhledem k celkem pouhým osmi dílům je vidět, že tvůrci nemají dostatek nosných témat. A nebo testují publikum... edit: s ohledem na jiné sitcomy, musím snížit hodnocení. A to jsem viděl úplně všechny díly! Asi jsem čekal zázrak...(1.4.2014)

• - Doménu Leeevně.cz si zaregistrovala Česká televize a využila ji jako fiktivní rekvizitu seriálu. (MTHRFCKR)

• - Exteriér fiktivní kanceláře Leeevne.cz se nachází na Vinohradech, v ulici U Zvonařky. (hermiona)

• - V díle "Vstřebávání! Věra (Sabina Remundová) líže nanuk, který se během scény zvětšuje a zmenšuje, přestože by se měl zmenšovat. (Chip89)