Fotbalový turnaj o Stříbrný pohár

Dokumentární / Krátkometrážní

Rakousko-Uhersko, 1914, 4 min

Vlasta Burian

Úvodný plagát je najzaujímavejší. Oznamuje: "Footbalový turnaj o Stříbrný pohár Spolku pro vydržování kuchyně české školní mládeže v Žižkově dne 11. a 14. června 1914 na hřišti S. K. Viktoria v Žižkově, Vstupné kdoví". Nasleduje klasický nedeľný vidiecky fucík obohatený o defilé viacerých družstiev. Okolo štadióna postávajú a pofajčievajú diváci i okoloidúci očumovači. Zaujímavosťou je účasť Vlastu Buriana kdesi medzi pózujúcimi hráčmi. Osobne som si tých Burianov vyhliadol asi štyroch, a keďže šot samotný nič moc, poskytol aspoň toto detektívne spestrenie.(16.10.2013)

Zabávajúci sa ľudia a ľahko zdokumentovaný futbalový turnaj, taká klasika, za ktorú môžeme byť ale radi, že vôbec je.(18.7.2015)

• Cheeter

Klasický dokumentační film své doby, tentokrát zachycující fotbal. A docela by mě zajímalo, zda místo, kde Viktorka hraje, je stále to samé.(1.4.2019)

Po obsahové stránce nic neříkající (nejen proto, že film je němý). Ani nijak zvlášť zajímavý, ale mám rád kopaný míč cvičících :)(18.1.2014)