Fotbalový turnaj o Stříbrný pohár

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Rakousko-Uhersko, 1914, 4 min

Vlasta Burian

Reportáž z fotbalového turnaje na hřišti S. K. Viktorie Žižkov v červnu 1914. Film zachycuje i zajímavé osobnosti - jednoho z obdivovatelů a průkopníků kinematografie, autora snímku a zakladatele žižkovského kina Royal Bioscop (1910), Františka Ponce (1869 - 1946) a herce Vlastu Buriana mezi pózujícími hráči. (oficiální text distributora)

Radko

Úvodný plagát je najzaujímavejší. Oznamuje: "Footbalový turnaj o Stříbrný pohár Spolku pro vydržování kuchyně české školní mládeže v Žižkově dne 11. a 14. června 1914 na hřišti S. K. Viktoria v Žižkově, Vstupné kdoví". Nasleduje klasický nedeľný vidiecky fucík obohatený o defilé viacerých družstiev. Okolo štadióna postávajú a pofajčievajú diváci i okoloidúci očumovači. Zaujímavosťou je účasť Vlastu Buriana kdesi medzi pózujúcimi hráčmi. Osobne som si tých Burianov vyhliadol asi štyroch, a keďže šot samotný nič moc, poskytol aspoň toto detektívne spestrenie. ()

swamp

Já tam toho Buriana nenašel, ale o to asi ani nešlo. :) Prostě fotbalový turnaj s nástupem týmů, veškerou parádou a udivenými pohledy směrem ke kameře. I takové byly začátky "filmařiny" za Rakouska-Uherska. ()

Marek1991

Zabávajúci sa ľudia a ľahko zdokumentovaný futbalový turnaj, taká klasika, za ktorú môžeme byť ale radi, že vôbec je. ()

Trevor

Mňa zaujali dva momenty - konský voz ktorý kropil plochu futbalového "trávnika" aby sa na ňom neprášilo a posedenie hráčov Viktorie Žizkov so súpermi (podľa dresov predchodcov pražských S a ktovirešte akých tímov). Skôr historická hodnota ako dokument na základe ktorého by bolo možné niečo určiť, zrejme okrem víťaza - domácej Viktorie Žižkov. Ale o tom putovné turnaje kedysi boli. Aby vyhral usporiadateľ a aby boli aj tak všetci spokojní... ()

Cheeter

Klasický dokumentační film své doby, tentokrát zachycující fotbal. A docela by mě zajímalo, zda místo, kde Viktorka hraje, je stále to samé. ()

Severus007

Po obsahové stránce nic neříkající (nejen proto, že film je němý). Ani nijak zvlášť zajímavý, ale mám rád kopaný míč cvičících :) ()