poster

Finsterworld

 • Německo

  Finsterworld

Drama

Německo, 2013, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • slunicko2
  **

  Depkoidní německá realita. Alespoň že tu byl 25letý Jakub Gierszal (student Maximilian).(15.1.2015)

 • POMO
  ***

  Samostatné príbehy vzťahových strastí, ktoré narazia na odhalenie skrytých “úchylok" partnera, plus jeden na tému viny a krivého obvinenia. A nejakým spôsobom sa tieto príbehy pretnú, kde by ste nečakali. Ako festivalová výplň OK, ale v spoločnosti Hanekeho či Alejandra Inárritua film neobstojí. Obsahuje iba jednu top scénu (trefný dialóg v aute o plusoch a mínusoch nemeckej povahy), príbehové linky nepretne nijako zvlášť premyslene, a postavičky s úchylkami nepodáva tak "roztomilo ujeté", aby sme s nimi mohli chápavo sympatizovať.(29.4.2014)

 • trepiel
  ***

  německá Magnolia bez vtipu(31.12.2016)

 • Jossie
  ***

  Začátek otřesný a nudný, pak se to rozjede a vypadá to zajímavě, ale ke konci je většina těch příběhů zakončena opravdu divně až nechutně. Navíc je hodně postav vyloženě nepříjemných, třeba taková reportérka, fakt sem jí už nemohla poslouchat. Opravdu dobrá byla jen scéna v autě o prezentaci Německa ve světě.(3.3.2015)

 • romain vagnae
  *****

  málokterý německý film si dovolí tak otevřeně kritizovat dnešní Německo a chválit doby nacistické, mj. vlajku s hakenkreuzem .. zajímavá mozaika, kde jsou lidi, ač nežidi, zavíraní do spalovacích pecí v koncentráku či střílení v autě v rámci pomsty za vraždu havrana, nebo se chodí muchlovat na ultra-zvrhlé párty v převlecích za hebké králíčky ...., dokonce tu máme i pána, který vypadá jak Till Lindemannn z Rammstein (po většinu filmu jsem si říkal, jestli to fakt není on .. a doteď závěrečným titulkám nevěřím, že existuje nějaký Maertens - určitě Tillův pseudonym) - který peče úchvatné perníčky z ostrouhané kůže z nohou jedné staré paní (se kterou pak má dost peprnou milostnou scénu, chuťovka) --> závěrem - je to velice bizarně ale zároveň velice chytře ztvárněná satira na dnešní (nejen) německou společnost a její pokrytectví (ať už vůči svým blízkým, tak vůči nacistické minulosti) a drobné zvrhlůstky, které má každý jednotlivec a s nimiž musí nějak žít(22.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace