Reklama

Reklama

Dobrý řidič Smetana

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

V plném znění a bez nutné cenzury vstoupí 12. prosince do českých kin dokumentární komedie Dobrý řidič Smetana. Film o olomouckém řidiči autobusu Romanu Smetanovi, který se do boje s nespravedlností, mafiánstvím a nevkusem české politiky vyzbrojil lihovým fixem. Smetana politikům na plakátech přikresloval tykadla a pod to psal, že jsou to lháři, zloději a korupčníci. Na kameru ho zachytili Vít Klusák a Filip Remunda. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Dadel 

všechny recenze uživatele

Omlouvám se za vytahování mrtvol z hrobů, já opravdu chtěl ten film vidět dřív, ale pirátům vůbec nestál za zkopírování, což je příznačné. Až teď jsem ho náhodou objevil na dafilms.cz, takže ho okomentuju až teď, kdy je ze Smetany znova ta nula, kterou byl kromě 100 dnů slávy celý život. Smetana, lidový hrdina, kdysi počmáral pár plakátů a vyhýbal se spravedlnosti, a díky tomu se stal idolem lůzy (kdyby počmáral plakát se Zemanem, tak mu bude tatáž lůza místo vynášení do nebes sprostě nadávat, to je jasné) a dostalo se mu zcela nepochopitelné mediální slávy včetně celovečerního dokumentu. Film je docela zábavný a Smetanu a jeho fanoušky zesměšňuje dostatečně (ale oni by to zvládli i sami), bohužel na konci to Remusák a Klunda trochu zabili svým prohlášením, ve kterém Smetanu podpořili. Navíc je otravné, že film je doprovázen těmi největšími odrhovačkami od Bedřicha Smetany (Chápete? Stejné jméno!!! HAHAHA! To musíme dát do filmu!!) ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Na ten mediální povyk si pamatuji. Šlo to dokonce v kinech. Je to celkem malicherná zápletka. Dokument jí uměle živí , čímž působí nevěrohodně. Ivan Langer se tak stal morálním vítězem. Dokument by se dal označit za aktivistický, s protesty "síly národa". Takovéto politické agitky každý hodnotí dle svých názorů. Ale filmově nuda. ()

Reklama

ORIN 

všechny recenze uživatele

Myslím, že asi tohle: "Tak končí (aspoň doufám!) naše komédie. Zlo prohrává a dobro žije. Vám, paní, vidím, se slzy v oku blyští, však chodí to tak pouze na jevišti. V životě našem opáčně to bývá. Tam dobrák úpí, vrch má duše křivá. Jak ale říkám na každičké štaci: Svět bude lepší, dáme-li si práci. Je marné vzlykat, modliti se zdrávas, vše závisí jen na vás, na nás, ale hlavně teda tady vlevo na vás!" a ještě tohle http://www.youtube.com/watch?v=amiBTezWKqQ. ()

DJ Lonely 

všechny recenze uživatele

Dokument je to dostatečně zábavný na jedno shlédnutí, ale upřímně úplně nechápu názory Klusáka a Remundy. Když třeba v závěrečné scéně vyjadřují Smetanovi podporu slovy "Naprosto rozumíme jeho potřebě dozdobit nevkusné politické reklamy, se kterými byl nucen korzovat po městě." To je populismus jako prase. Nikdo ho nenutil s tím busem jezdit a když se mu to nelíbilo, měl si najít jinou práci. A dosah popularity získané poškozováním cizího majetku a děláním z komára velblouda je krásně vidět ve scéně, kde jde Smetana podat vysvětlení na policejní stanici a před vchodem ho vítá celých šest podporovatelů. ()

Liznic 

všechny recenze uživatele

Smetana vychází jako poměrně dost inteligentní sympaťák, zato Klusák a Remunda jako dva pitomci. Ač jsem tuto kauzu moc nesledoval, nedozvěděl jsem se zhola nic nového, natož zajímavého. Nikde nepadne jediný inteligentní dotaz (dobře, jeden jsem našel, ale teď už nevím, co to bylo), natož aby padla nějaká inteligentní odpověď, postřeh. Následuje "hejtění" napůl povinné a napůl vyvolané tímto filmem: politici jsou svině, média jsem ......... ()

Galerie (10)

Zajímavosti (4)

  • Ivan Langer se svými právníky požadoval, aby byla jeho scéna z filmu vystřižena. Argumentoval, že vzhledem k tomu, že se jedná o "umělecký dokument", tak vlastně vystupoval v roli jako každý jiný umělec, k čemuž je zapotřebí autorská smlouva. (Zdroj: Bontonfilm)
  • Autoři filmu nebyli za pomalování billboardu Tomáše Töpfera nikdy stíhání, ani pokutováni. (Zdroj: Bontonfilm)
  • Filip Remunda a Vít Klusák byli jediní členové štábu, kteří mohli s Romanem Smetanou natáčet ve vězení v Rapoticích. (ČSFD)

Reklama

Reklama