Sedm dní v Japonsku

Henri Decaë

John Glen

Scénografie:

John Stoll

Toto je skutečně obdoba Prázdin v Římě. Spoiler ! - Britský princ - Michael York jede na oficiální cestu do Japonska. Je neskutečně znuděn všemi ceremoniemi, oficialitami a tak v noci vypadne z přísně střeženého sídla, kde je ubytován a vyrazí do nočního Tokia. To je však pro uhlazeného Brita šálek hodně silného čaje. Noční ruch velkoměsta je neskutečný mazec. Samozřejmě sebou nemá hotovost a tak v jedné z restaurací způsobí roztržku a rvačku. Ujme se jej pohledná Japonka, která pracuje jako stevardka na palubě turistického autobusu. Vezme jej na cestu po památkách a oba se do sebe zamilují. Mezitím je u královské rodiny pravé pozdvižení a nejvíce to schytává ochranka, která neví co se stalo a zda princ nebyl unesen. Oficiální prohlášení zní, že princ má asijskou chřipku a je indisponován. Ten si zatím užívá s pohlednou a milou Japonkou tolik žádaný klid a pohodu. Ona jej vezme k rodičům do krásného domu na břehu jezera a tam tráví společné chvíle... Oba však vědí, že je to jen krásný okamžik v jejich životech, který se brzy rozplyne. Tajné služby jsou následníkovi trůnu na stopě a tak se princ sám s těžkým srdcem vrátí ke svým povinnostem. Závěrečná píseň při které se na rušné Tokyjské mnohoproudové komunikaci míjí královská limuzína s autobusem mi dodnes utkvěla v hlavě... Krásná romance! A řekl bych, že to bylo lepší než ty Prázdiny v Římě. Ale to asi proto, že mám rád Asii jako takovou. Tři sakurové květy. * * *(22.2.2013)

V tv uveden pod názvem Sedm nocí v Japonsku. Romance Yorka v zemi vycházejícího slunce.(21.5.2007)