Utrpení knížete Sternenhocha

(divadelní záznam)

Groteskní drama o lásce a nenávisti doslova až za hrob. Záznam inscenace Divadla Komedie. Dramatizace slavného románu Ladislava Klímy (1878 – 1928) zdůrazňuje groteskní a komickou dimenzi příběhu pruského knížete, který chce být naprostým, ničím neomezovaným suverénem, k jeho ženě Helze. Sternenhoch touží tuto divokou bytost „mít". Své dítě, jediný plod Sternenhochovy touhy, Helga usmrtí a lásku věnuje pouze Trhanovi (Roman Zach). Sternenhoch ji uvězní v hradní věži a hladem umučí k smrti. (Česká televize)

Adramelech odpad!

Stejnojmenný román Ladislava Klímy je velkolepý, ale tato jeho divadelní dramatizace mi přišla vysloveně ubohá. Vše filosofické, éterické, strašidelné a vlastně i komické se z díla vytratilo. ()

Quijote

jedno z nejsilnějších divadel. naprosto jedinečné a unikátní divadlo komedie ve své vrcholné formě. prkna co znamenají.. peklo. teda prkna.. sedačky. výborná hudba ivana achera. ()

tein odpad!

Po cca 10 minutách velké dávky vulgárního až fekálního "humoru" jsem to vzdal a raději vypnul, protože jsem se obával, že by to mohlo pokračovat úplně stejně nebo nedejbože ještě hůř. Toto opravdu není inteligentní humor! Hanba mluvit a ostuda sledovat. Pokud někdo má rád když se na veřejnosti sprostě nadává, prdí atp. a příjde mu to jako ohromná zábava tak ten si tuto hru asi užije. ()

Misoponia

Česká televize natočila 11 inscenací Divadla Komedie, které byly vysílány každou sobotu od 19. 10. 2013. Dokument Divadlo Komedie 2002-2012. 1. Proces (Franz Kafka) 19. 10. 2013 2. Antiklimax (Werner Schwab) 26. 10. 2013 3. Utrpení knížete Sternenhocha (Ladislav Klíma) 2. 11. 2013 4. Nadváha, nedůležité: Neforemnost (Werner Schwab) 9. 11. 2013 5. Weissenstein (Johannes Urzidil) 16. 11. 2013 6. Legenda o sv. pijanovi (Joseph Roth) 23. 11. 2013 7. Poslední chvíle lidstva (Karl Kraus) 30. 11. 2013 8. Srdce temnoty (Joseph Conrad) 7. 12. 2013 9. Odpad, město, smrt (Rainer Werner Fassbinder) 14. 12. 2013 10. Spílání publiku 2010 (Peter Handke) 21. 12. 2013 11. Hodina, ve které jsme o sobě nevěděli (Peter Handke) 28. 12. 2013 ()