Záhady mimozemšťanů (TV seriál)

• Kanada

Alien Mysteries

Dokumentární / Sci-Fi

Kanada, 2013, 60 min

• Caesius S.

Výzkum UFO a mimozemského života mě zajímá, ale tohle jsem si pouštěl jako strašidelné pohádky před spaním. Všimli jste si, jak se podoba UFO mění? Nejprve to byly talíře a malé svítící koule, potom zvony, doutníky, trojúhelníky a dneska to jsou bumerangy nebo čočkovité lodě s reaktorem uprostřed. Otázkou je jestli se vyvíjí mimozemská technika nebo ta pozemská, ale přijde mi podezřelé, že většina závažných pozorování se uskuteční v blízkosti americké letecké základny.(11.8.2014)

Takové pěkné vánoční pohádky.(26.12.2020)

Zábavně povídačky o pozorování UFO k táborákovým večerům, které se celkem zdařile dokázaly přenést do této televizní minisérie. Dokument se snaží hrát na skeptickou strunu a "mimozemšťany" něčím prokazovat, nikoliv okamžitě předkládat jako fakt, když někdo mluví o pozorování světla, co ho láskyplně ozařovalo a mimosmyslově k němu promlouvalo. Problém je v tom, že k tomu často postačí jen radarové údaje, očité svědectví a jeden člověk z Mufonu, co po ledabylém pseudovyšetřování pronese: "Bylo to mimozemské plavidlo.". Zní to všechno hezky, bohužel se tomu nechce věřit. Problém těchto amerických pořadů a amerických očitých svědků spočívá v tom, že UFO tam viděl snad každý druhý ocas, což je v kontrastu se zbytkem světa, kde paranoia z UFO za studené války a pop-kultura o mimozemšťanech lidem dostatečně nevymyla mozek jako tupým Američanům, kteří krom toho, že skoro všichni viděli UFO, ještě skoro všichni věří v to, že je stvořil Bůh. Když potom dokument a svědci nejsou schopni ukázat ani žádný skutečně pádný důkaz, který by přesvědčil i vysloveně nalomeného člověka (například ostrou fotku, když žijeme v 21. století), tak veškerá průkaznost stojí jen na divákovi a jeho ochotě uvěřit pravdivosti příběhů, které tam kdosi z neznámých pohnutek vypráví. Já raději tvrdá fakta a důkazy, protože jsem od přírody skeptik. A skeptik v tomto pořadu mimochodem nevystoupí ani jeden, což je účel. 60%(11.9.2014)

Bolo treba oživiť nadšenie po kulte Chrisa Cartera: THE X-FILES,určite má,akú takú radosť,a ja sa len potmehúdsky zasmejem nad úžasnými príbehmi,ktoré vyvolávajú Nostalgiu z čias Aktov X,ale nič viac tomu nedávam,len ako zaujímavé príhody amerických obyvateľov,ktorí disponujú fantastickou predstavivosťou,ale človek nikdy nevie a nakoniec,predsa je pravda niekde tam vonku a niečo na tom môže byť,keď sa taktiež opriem o výpovede a analýzy expertov... Každý nech si vytvorí svoj názor podľa svojho gusta!(6.3.2015)