Mikrokosmos

Dokumentární

Francie / Švýcarsko / Itálie, 1996, 80 min

Bruno Coulais

Nádherné!!!(30.3.2008)

" Ze života Ferdy Mravence a jeho přátel", aneb jak lze udělat z přírodopisného námětu strhující podívanou. Stačí k tomu skvělá kamera, hudba a spoustu trpělivosti.(1.2.2003)

Krása se musí náležitě ocenit...(26.5.2003)

Na chvíli jsem chtěl být entomologem. 80% Zajímavé komentáře: Anthony, wipeout, Magggie, Jurator(2.4.2005)

Skvěle natočeno. Někomu se třeba díky tomuhle film může hmyz přestat i hnusit. ;-)(23.8.2012)

Francouzskym tvurcum se podarilo hrave a poutave zachytit zivot v trave.(3.8.2002)

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $1,573,842Tržby Celosvetovo $35,500,000║ Na toto sme išli povinne zo školy ale moc ma to nebavilo. /videl v kine: 40%/(19.7.2005)

Netradiční dokument nabízí nádherné záběry ze života hmyzu s pěknou hudbou Bruno Coulaise. Dívat se na plátně na šestimetrovou housenku je opravdu zážitek. Nejlepší části byly ty, kde se autoři pokusili aspoň o náznak nějakého minipříběhu - bažant útočící na mravence, milující slimáci, souboj brouků nebo déšť. V ostatních částech, kde jen sledujeme jeden hezký obrázek za druhým bez nějaké souvislosti, to je zajímavé méně. Film získal v Cannes 96 cenu za techniku a 4 Césary (hudba, kamera, střih a zvuk).(17.8.2003)

Unikátní dokument s příjemným nadhledem a perfektní technickou stránkou o jednom obyčejném dnu v trávě za domkem na louce... Osobně přesto od tohoto týmu mám ještě o malý chloupek raději Ptačí svět.(16.5.2005)

Velice zajimavej dokument s dobrou hudbou a suprovou kamerou. Jak by taky ne, kdyz tomu tvurci venovali pres 3 roky. Ale na druhou stranu i pres to, jak je to zajimavy, sem misty usinal. A docela mi tam chybeli u nejakyho hmyzu popisky, protoze sem nevedel co to je. A hovnival je krutak.(4.3.2005)

Záběry jsou to bezpochyby jedinečné, ale já se přesto docela nudil.(31.1.2003)

Nebudu chodit kolem horké kaše. Podle mě je tohle dokonale zpracované, skoro až umělecké, dílo, které muselo zabrat hromadu času jak v trávě, tak i následně ve studiu a kdyby se kamera čas od času nevzdálila, myslel bych si, že je to všechno jen nahraný. Ale ruku na srdce, koho se baví dívat zaujatě přes hodinu v kuse na život hmyzu? Moc lidí asi ne.(3.11.2012)

Většinou nemám podobná "shromaždiště krásných obrázků" rád, ale tohle je na rozdíl od třeba Home opravdu zajímavé, exkluzivní a nevidíte to po tisící. Ke konci už to začalo být trochu stereotypnější, ale rozumnou délku to rozhodně utáhlo.(27.9.2012)

Fascinujúci pohľad na svet pod našimi nohami. Keď sme na tom boli v kine v ôsmej triede, moc ma to nezobalo, ale po desiatich rokoch už mám na prírodu iný pohľad a toto mikroskopické blúdenie po lúkach a miestach, kde je hmyz pánom je krásne. A čo je hlavné, že je to spracované svižnou, nenásilnou, nie až tak poučnou, ale príjemnou až akousi zábavnou formou. Dokonca som predýchal aj scény s mojimi obávanými arachnidmi, takže na tom asi niečo bude. Plnohodnotný filmový zážitok to však zďaleka nie je. 80%.(11.5.2006)

Nový, netradičny poľad na život na zemi. U mňa to naviac fungovalo celkom dobre ako horor plný krvilačných príšer z béčkových filmov :). (7/10)(19.4.2010)

Jako dokument jednoznačně za 5*****, jako film jednoznačně za 2**. Jeho kvalitu hodně prověří TV formát a přemýšlím, kolika dokumentům by na druhou stranu stejně tak pomohlo velké plátno. Ale tu originalitu a odvahu uvést ho do kin jednoznačně oceňuji. Jen pro mě krásné záběry ještě automaticky neznamenají krásný film.(1.4.2005)

Nádherné zábery - nádherný film(14.8.2003)

• Divočák

Už se vám někdy stalo, že vedle vás usnula půlka kina? Mně ano a já k tomu taky neměl daleko. Co ale taky chtít od dokumentu, kde nastane největší vzrůšo, když hovnivál napíchne svoji kuličku na větvičku a nemůže ji koulet dál.(27.8.2007)

Vyjimecny a jedinecny prirodopisny dokument, zachycujici svet jedne male louky. Krasa.(2.1.2004)

Úchvatné jak někdo mohl něco takového natočit, Francouzi se stávají mistři světa ve zvířecích dokumentech, v řadě Mikrokosmos, Ptačí svět a Putování tučnáků (( ::(28.11.2005)

Toto zkloubení art filmu s dokumentem funguje na jedničku. Nemám co vytknout. Příroda dokázal všechno sama. Tvůrci "jen"pozorovali, vybírali a komponovali.(21.11.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11