The 6th Friend

USA, 2016, 85 min

Letia Clouston

Chris Burgon

• kaylin

Americký snímek „The 6th Friend“ není vyloženě špatně natočený slasher, ale je to slasher, který nedisponuje nějakým speciálním nápadem, který by ho trochu osvěžil. Je to škoda, protože vyvražďovačka, která se točí jenom kolem ženských postav, je vlastně docela dobrý nápad. Jen to chce přidat ještě něco trochu navíc, v takovém případě to pak bude fungovat ještě lépe.(6.6.2019)

• beso74

6 kamarátiek sa stretlo po 5 rokoch. Posledné stretnutie síce nedopadlo práve najlepšie, no skutočným hororom je až to dnešné. Feministický slasher v ére #MeToo (aj keď natočený krátko pred vypuknutím celého cirkusu) u mňa vyvolal nejaké to očakávanie, množstvo obáv a určitú zvedavosť a tak som si to pustil. Výsledok? Nudný film, ktorý klame telom a čo je najhoršie, snaží sa podviesť diváka svojim rozuzlením, ktoré celý predošlý dej filmu veľmi úspešne poprie a to aj napriek tomu, že asi od polovici filmu je viac ako jasné (aj napriek logike), kto je autorom všetkých tých vražedných plánov. Dievčatá vo filme sú primerane pekné, k tomu na slasher dostatočne hlúpe, jedna z nich dokonca aj sympatická (čo sa nedá povedať o afektovanej Chantelle Albers). Navyše, maska vraha je hrozivá, kamera a hudba obstojná. Chýba tomu len dať trochu hlavu a päty a mohlo to dopadnúť lepšie. Škoda, pokusy o implementáciu humoru cez postavu D.Swain ostali zväčša nedotiahnuté, satira sociálnych médii a reality show je už zastaralá a tak je výsledok na rovnakej úrovni tématický podobného kúsku Most Likely to Die.(20.1.2019)