Kano

Umin Boya

Ruby Chen, Te-Sheng Wei

Ting-chang Chin

Naoki Sató

Jeden z nejlepších filmů o baseballu který jsem vyděl. Kam se se.. Moneyball a o to víc neuvěřitelný je, že ho nenatočili američani, ale Tchaj-wanci, opravdu smekám. Neuvěřitelně strhující a dojemný příběh. I když se mi začátek malinko vlekl, konec mi vše vynahradil. Pecka. Už nikdy nezapomenu na team KANO a stadion pro 50 tisíc diváku v Koshien :-)(25.2.2015)

Trošku jsem se děsil toho, jak se tvůrci vypořádali s takovou délkou, ale bylo to v pohodě. Ubíhalo to rychle, člověka to vtáhne a udržuje si to určitou atmosféru a později i napětí. Takže délka se ztratí jako nic. Obsahově se mi to líbilo a i přesto, že nesjem fanda baseballu. Sportovní filmy mají vždy osobité kouzlo a jako obvykle jsem tomu podlehnul. K tomu to atraktivní tachajwanské prostředí (silně japanizovoné), tamní život, krajina. zvyky. To se mi líbilo. Hudba byla příjemná, volně podkreslující, ne nijak podmanivá, ale podle mě vhodně zvolená pro daný film. Nic se tam až tak úplně nedramatizovalo, svým způsobem to bylo pořád tak trošku odtažité. Takže některá osobní dramata postav nemají podle mě takový dopad, jak by mohly mít. Mladí herci byli sympatičtí, jejich postavy nelezli na nervy. Některé jsem si i oblíbil. Výprava byla fajn, člověk se aspoň podíval na jiné místo a jiný čas a zároveň nahlédl k baseballu. Jenže nakonec z toho nemám úplné unešené dojmy i přes tu všechnu chválu, mě to úplně nenadchlo, natolik abych tomu dal pět hvězd. Ale podívám se na to klidně kdykoliv znovu.(3.3.2015)

• carlos 2010

Presladené, preplácané, zdĺhavé. Totálna kópia amerických filmov zo športového prostredia, ale presladenejšia (a to je už čo povedať). Keby to dali do 100 minút, jedna * navyše.(2.3.2015)

Precizně natočený snímek prakticky extrémní délky. Sportovní zápletka hezká a velmi potěšující bylo poznání, že opravdu nekončí jako USA filmy "happy" ale nečekaně realisticky. Palec nahoru a doporučuji pro sportovní nadšence.(13.10.2015)

Precizně natočený sportovní film, u kterého mi nepřekážela ani ta extrémní délka. Především proto, že ve filmu není žádná vata, ale nějakých 95 % filmu je skutečně věnováno baseballu a odhodlání týmu, který nikdy nevyhrál žádný zápas a chce se kvalifikovat na národní šampionát. Po roztahaném Seediq Bale jsem něco takového nečekal a o to víc jsem byl příjemně překvapen. Pocit, že jde o něco speciálního sice nemám, ale fanouškům sportovních filmů určitě doporučuju. Horší 4*(26.2.2015)