Kano

V roce 1931 se hraje baseballový turnaj Koshien, na který se dostane i neznámý tým Kano. K účasti na Koshien vedla úmorná a dlouhá cesta. Pod vedením  trenéra Kondo Hyotaro se z týmu, který nikdy neskóroval, nikdy nevyhrál, stal zásluhou tvrdé dřiny, úcty k baseballu a svému trenérovi tým, který je schopen se kvalifikovat na závěrečný turnaj Koshien. Jejich cesta na turnaj začíná v roce 1929. Tým Kano získává trenéra, který jim naordinuje tvrdý trénink, skvělou taktiku a především pozvedne sebevědomí celého týmu. Z týmu Kano se po tvrdé dřině stává mistr ligy a v roce 1931 odjíždějí na vysněný turnaj Koshien. Jako outsider jsou silně podceňováni. Ale Koshien je jejich vysněný turnaj a v zápasech dokazují, že se kvalifikovali právem. V každém dalším zápase dokazují své kvality. Ale jejich protivníci jsou opravdu silní. Vyhrát turnaj může jen jediný. Ten nejlepší. (brodži)

ARI50

Mám rád sport, film s příběhem zaměření na to je pro výzva, tady je to moc dlouhý málo dramatický, možná i zem, nevím neuspokojilo moje očekávání. ()

Soundtrack

Precizně natočený sportovní film, u kterého mi nepřekážela ani ta extrémní délka. Především proto, že ve filmu není žádná vata, ale nějakých 95 % filmu je skutečně věnováno baseballu a odhodlání týmu, který nikdy nevyhrál žádný zápas a chce se kvalifikovat na národní šampionát. Po roztahaném Seediq Bale jsem něco takového nečekal a o to víc jsem byl příjemně překvapen. Pocit, že jde o něco speciálního sice nemám, ale fanouškům sportovních filmů určitě doporučuju. Horší 4* ()

carlos 2010

Presladené, preplácané, zdĺhavé. Totálna kópia amerických filmov zo športového prostredia, ale presladenejšia (a to je už čo povedať). Keby to dali do 100 minút, jedna * navyše. ()

wege

Já sportovní filmy rád, ale ten je prostě strašně natažený, strašně přeslazený. Kdyby to mělo dvě hodiny, tak by to bylo lepší. Zároveň asi dobrá exkurze, kdo z nás vědět, že i v Japonsku to hrají jako v USA na středních školách, a tak to žerou, a to už tak dlouho? ()

Vämpiriüs

Precizně natočený snímek prakticky extrémní délky. Sportovní zápletka hezká a velmi potěšující bylo poznání, že opravdu nekončí jako USA filmy "happy" ale nečekaně realisticky. Palec nahoru a doporučuji pro sportovní nadšence. ()

Vajnlich

Jeden z nejlepších filmů o baseballu který jsem vyděl. Kam se se.. Moneyball a o to víc neuvěřitelný je, že ho nenatočili američani, ale Tchaj-wanci, opravdu smekám. Neuvěřitelně strhující a dojemný příběh. I když se mi začátek malinko vlekl, konec mi vše vynahradil. Pecka. Už nikdy nezapomenu na team KANO a stadion pro 50 tisíc diváku v Koshien :-) ()