Martinu jsme v minulém díle opustili v momentě, kdy to s ní ve škole začalo jít z kopce. Od výuky utíkala zpátky k mámě, do Jiřetína. Tvrdila, že ji trápí celá řada zdravotních potíží – od průdušek, přes bolesti hlavy až po žlučník. Martina se také na začátku školního roku přihlásila do různých kroužků, ale postupně je všechny opustila. Ukazuje se navíc, že Martininy absence budou mít možná neblahé následky pro její další setrvání ve škole. Mladší Šárka školu naopak zvládá bez problémů, zapojila se mezi spolužáky, zkouší s pěveckým souborem. I nejmladší Věrce se v šesté třídě daří. Ač ji učitelé dlouho považovali za outsidera, mezi spolužáky se prosadila a v týmovém klání nakonec její družstvo zvítězilo. Školní rok už tradičně zakončují obyvatelé Domečku týdenní dovolenou na jezerním koupališti až u Opočna, aby maminky aspoň jednou ročně změnily vzduch a přišly na jiné myšlenky. Protože potom je čeká další rok, kdy se budou připravovat na to, až konečně, jednou se svými dětmi odejdou do běžného života ven, za zdi bezpečného Domečku. (Česká televize)