Clint Eastwood

Eastwood Factor, The

Dokumentární

USA, 2010, 85 min

Clint Eastwood je bůh a to všichni víme, ale tenhle dokument mně moc nezaujal. Čekala jsem, že se dozvím něco o životě tohoto nenahraditelného herce, který působí dost samotářsky, ale bohužel to byli z většiny sestříhané nejdůležitější scénky z jeho herecké kariéry. Jeho mluva k divákovy byla naprosto v pohodě, věty dávali smysl a zapadali do sebe s poté puštěnými scénkami a vsuvka z "kostymérny" byla taky fajn, zavzpomínat si takhle na své staré role muselo být celkem nostalgické.(12.1.2014)

Rutinní, líbivý výčet „důležitých“ filmů režírovaných mým oblíbencem. Stále vitální a dle mého skromná legenda Clint Eastwood nadále točí s velkým přehledem a čiší z něho obyčejná filmařská radost. Chlapík, který slovy neplýtvá a který natočil přes třicet filmů, utrousí nejprve pár slov k poutu se studiem Warner Brothers, pak představí své kousky, celkově promluví o branži, o filmové hudbě… Výseky jeho snímků jsou povedené (vesměs jde o klíčové/zajímavé scény – až to zavání výraznými spoilery pro ty, kteří jednotlivé snímky neviděli), chybí však názory jeho hereckých/režisérských kolegů a víc zajímavostí o tvůrcově soukromí. Platí nicméně, že ať se v případě dalších filmových výletů nepouští do žádných experimentů, ať si po svém plní své sny a dál si všímá postav, jejich vztahů, atmosféry, příběhu.(14.11.2014)

• Liznic

Clint je bůh, o tom není pochyb. Je to borec a chlapák, ale tohle není dokument o něm, je to prezentace některých jeho filmů, které vám řeknou pramálo nového. Občasné Clintovi vstuvky k filmům potěší a to jediné se mi na tomto dokumentu líbilo, ale proč kur*a musíte každý zmíněný film vyspoilerovat?!?!?!?! To mě tak naštvalo!(2.11.2013)

O kom jiném by se měli dělat dokumenty, než o lidech, jako je právě on. Mého srdce šampión. Člověk si až říká, jak dlouho už tady je, že toho stihl tolik natočit, zahrát, složit...Jeho filmy jsou mé oblíbené a on je tak mým nejoblíbenějším režisérem (+ david Fincher). A jak nakonci říká, že i když se ho už hodně lidí ptá, proč neskončí, nebo nepoleví? A jak on krásně odpoví, proč vlastně, když ho to baví. Když ho baví je na 100%. On je můj vzor. To, co dokázal a jak stále působí tak skromně a je pořád práci oddaný. A tento dokument to nádherně zachycuje. Každý jeho film, ve kterém je kousek něho.(15.2.2014)

Tento dokument pojednává spíš o díle než o životě Clinta Eastwooda. Přesto nebo právě proto, že se vyhnul bulvárním pikantnostem ze soukromí tohoto skvělého herce, ho oceňuji. Trošku mě mrzelo, že opomenul zmínit mé oblíbené filmy Vesmírní kovbojové a Absolutní moc, ale jinak byl přehled stěžejních snímků jeho kariéry téměř úplný. Většinu z nich dobře znám a proto pro mne byly myšlenky a úvahy, co ho na scénářích oslovilo a proč si je vybral, zajímavé. Herec a režisér musí být hodně dobrý, aby se mohl volně rozhodovat a to on je. Jeho filmy jsou důkazem, že co je komerční a divácky úspěšné, může být zároveň kvalitní. Jako velká obdivovatelka jeho tvorby věřím, že nás v budoucnu ještě nějakým příběhem potěší.(6.11.2013)