Ando Lloyd~A.I. knows LOVE ?~ (TV seriál)

• Japonsko

安堂ロイド~A.I. knows LOVE ?~

Romantický / Akční / Sci-Fi

Japonsko, 2013, 10x46 min

Svérázný koktejl plný různých prvků z akčního, sci-fi, romantického žánru, tvoří však ve finále i přes jisté anime nešvary, originální výbušnou směs. Kde naplno exceluje Takuya Kimura jako zabijácký robot, jeho precizní výkon dělá občas z kolegů pouhé nahrávače a kužely... Po Mr. Brain, opět naprostá absorbce rolí, sledujete postavu, nikoliv herce. Takuya je vážně neskutečně přesvědčivý, skvělý fanservis a roztomilou ujetost zajišťuje charakter Suppli (Honda Tsubasa). Seriál má vážně zajímavou zápletku, strhující tempo, parádní souboje, moc příjemný hudební podkres. Navíc rank sci-fi není v tv seriálech moc častý, co na tom, že hlavní idea o cestování časem přijde někomu klišovitá. Akci a napětí, samozřejmě rozřeďuje občas vhodně subtilní humor, různé zápichy. Vypadá to, že po mnoha relativně pustých sezónách, tak letošní tv sklizeň v Japonsku by mohla být bohatá (Hanzawa Naoki, Doctor X 2, jsou jistota, uvidíme co Link, Tokyo Band Wagon, Swinging Single aj.).(22.12.2013)

Po delší době dorama, u které mi bylo líto, že končí. Klidně bych snesl i pár dílů navíc. Příběh parádně skloubil velice rozličné žánry – romantiku, sci-fi a drama/thriller. Postavy se chovaly uvěřitelně a lidsky (nebo androidsky ;)). Velice mile mě překvapilo chování hlavní hrdinky. I když na ni útočil jeden android za druhým, tak neječela, ani nevolala o pomoc. Nepočítala s Lloydovou pomocí automaticky, ale přijímala ji s díky. A i když nejsem žádný velký fanoušek sci-fi, tak se mi líbila i tahle stránka příběhu, vše nakonec hezky do sebe zapadlo. A konec? Byl takový, jaký měl být. Člověk se ale i tak neubránil jisté lítosti. Za příjemně strávený čas dávám dnes čtyři hvězdičky. (9/10)(17.12.2018)

Tak hrozně dlouho jesem na tento seriál koukala. Nemůžu tomu uvěřit, že jsem to dokoukala až teď. Jediným kladem je hlavní herec. Hlavní herečka mi lezla vysloveně na nervy a to nemluvím o Supply. Líbily se mi efekty a pár chvilek z minulosti jak Lloyda tak Reijiho. Jsem ráda, že je tento seriál za mnou.!(15.1.2016)