Les sebevrahů

(TV film)
  • Česko Smrtící Halloween (více)
Trailer

Na halloweenský svátek, 31. října, se americká studentka s japonskými kořeny Maiko, která studuje v rámci zahraničního pobytu na japonské univerzitě, rozhodne pátrat po své skutečné matce, která spáchala sebevraždu v lese Aokigahara. Její spolužáci Kyle, Terry a Amber se vydávají do lesa s ní, protože chtějí o Maičině pátrání natočit dokument pro školní projekt. Všichni očekávají, že celé pátrání bude opředené tajemstvím. Při příjezdu do lesa se setkávají s podivným starcem, který je přesvědčuje, aby odjeli pryč, protože vstup do lesa je nebezpečný, jelikož se v něm pohybují zbloudilé duše lidí, kteří zde spáchali sebevraždu. Skupina se však jeho varováním nenechá odradit a do lesa vstoupí. Nejprve jsou přepadeni skupinou tří podivných mužů, ze kterých se ovšem vyklubou jejich spolužáci Craig, Brody a Skylar, kteří se jim výlet rozhodli trochu opepřit černým humorem. Trojice však krade osobní věci mrtvých sebevrahů, jejichž těla v lese potkávají. To se vůbec nelíbí tajemnému starci. Maiko a její přátelé jsou ze svých objevů mrtvých v lese zaskočeni, avšak ani přes starcovo naléhání mu nevydají natočený materiál. Po nějaké době na obě skupiny studentů začnou působit tajemné síly... (TV Prima)

Trailer

*CARNIFEX*

Maiko je mladé dievča, ktoré sa pokúsi v doprovode priateľov nájsť telo svojej biologickej matky, ktorá pred niekoľkými mesiacmi v odľahlej časti lesa spáchala samovraždu. Nakoľko sa jej telo nikdy nenašlo, rada by v danej oblasti vykonala rituál "Segaki", ktorým si chce uctiť pamiatku zosnulej. Samotný "výlet" do prírody je navyše dobrým námetom pre dokument, ktorý by sa zameral na miesto, kde za posledné roky pravidelne dochádza k samovraždám. Vstúpiť na územie mŕtvych duší s čistým úmyslom však ešte neznamená, že všetko prebehne v pokoji podľa plánu. Musím uznať, že spracovanie pár vizuálnych efektov napriek citeľne menšiemu rozpočtu príjemné prekvapilo. Tak ako masky, aj gore, ktoré sa z času na čas objavilo spĺňalo pomerne slušné kritériá. Bohužiaľ, atmosfére sa aj vďaka fakt nefunkčným lakačkám pocit zimomriavok vyvolať nepodarilo. Na kvalite nepridala ani debilita postáv. Záver Grave Halloween pomerne "živý" takže nakoniec si tento snímok úroveň troch hviezd predsa len zaslúži. Vyslovene strata času to síce nebola, no mimoriadne zázraky by som od tohto čistokrvného béčka neočakával - 55%. ()

darkrobyk

,,Dívejte se, kam šlapete!" ...,,Uáááááááá!!!" Instruktážní film jak se nechovat v lese, jak nerušit klid mrtvých, jak se nevydávat do lesa. Les. Vraždící les! Nádherný, báječný, chtěl bych mu dát 10*. Tedy pravda, vraždy mohly býti vynalézavější - oběšení, rozčtvrcení, nabodnutí...průměrné. Japanbubu nějak nemusím (neděsí mě), ale do lesa vcelku zapadly. Omladina se chovala idiotsky, tudíž nezasloužila slitování. Za les a vybíjenou - velmi slušné 3*. ()

ricci.s

Keď má režisér peniažky, dokáže nakrútiť pecky ako ISOYG 1 a 2, keď sa dá z finančných dôvodov späť na TV produkciu (ktorou vlastne aj začínal), divák má obavy, čo z toho vznikne, ale našťastie je už dostatočne skúsený, takže "vtipné" prepadáky typu Ogre, Wyvern, či Sasquatch Mountain sa našťastie nezopakujú. Teda aspoň zatiaľ. Skupinka teenagerov si to s kamerami namieri do "suicide forest", naserú zlých duchov a môže sa začať peklo. Duchárska lesná naháňačka / vyvražďovačka šikovne prepojená s námetom ázijských vlasatíc príjemne prekvapila. Plus pekná hlavná hrdinka, duchovia s kvalitnou démonickou vizážou, živý les, potrebná porcia gore, dostatočne akčný záver a príjemná postupná masakráž jedného hrdinu po druhom. Kto doteraz videl niečo lepšie od Syfy, sem s tým. Mne sa ale nestáva často, že by som sa pri nejakom lacnom televíznom béčku tak dobre bavil. ()

tron

Čudujem sa, že horory s takýmito klišé scenármi a zastaranými spôsobmi strašenia (halucinácie, zrevanie v hrobovom tichu) ešte chodia do kín. No hoci Grave Halloween (bravo, film sa odohráva v Aokigahare a pomenujem ho Grave Halloween, to ktorý debil vymyslel?) nie je žiadna hororová udalosť roka, nemôžem sa naň hnevať a to z jedného dôvodu. Kvôli fascinujúcej téme. Nechápem, prečo je neslávne slávny japonský les, kam ľudia chodia páchať samovraždy (!), tak málo prepieraný v médiách a hororoch, či už filmových alebo knižných. V Grave Halloweene bohužiaľ nie je predstavený nijako extra démonicky; po tejto stránke je to fakt dosť veľká bieda. Ale, na druhej strane, práve akási „obyčajná, bežná civilnosť“ dáva (inak dosť nudnej, predvídateľnej a nie príliš vydarenej) snímke zaujímavú, znepokojivú auru. Postavy, zápletka, príbeh a logika o ničom, nepochopil som základné veci (prečo dvojička išla do lesa? Ako s ňou súvisel austrálsky novinár? Prečo ju mal odfotenú v mobile?). ()

George Stobbart

Zaujímavá legenda samovražedného lesa "Aokigahara" vo filmoch prekvapivo ešte nie je dostatočne využitá a SyFy sa s touto témou popasovalo dosť dobre a zmixovalo to v rámci viacerých hororových subžánrov. Bolo to príjemne atmosférické, dokonca som mal pocit, že na ich pomery až málo béčkové a mne sa to páčilo asi tak ako "Scarecrow", ktorého ponúkli pred dvoma týždňami; teda veľmi silné 3*. ()