• nascendi
  ***

  Nepozerám často seriály a nejaké knihy od Dominika Dána som prečítal. Tak som si pozrel aj kriminálku odohrávajúcu sa v reáliách môjho rodného mesta. Necítim potrebu znižovať kritériá, keď ide o domácu produkciu. Nepozeral som, a po prečítaní niekoľkých komentárov ani necítim potrebu, pozrieť si prvú sériu. Táto bola pozerateľná, niekedy som pri sledovaní zaškrípal zvyškami chrupu a keď bol na obrazovke Saša Rašilov, tak som sa buď nahlas smial alebo som sa za neho cítil trápne. To je akčný hrdina na pohľadanie. Ostatní robili, čo bolo v ich silách, aby prekomplikovanému, posledným dielom denaturovanému, príbehu dali punc vierohodnosti. Takže pokus sympatický, ale cesta ku konkurencieschopnému seriálu ešte predlhá.(11.4.2016)

 • Gwaihir
  ****

  Toto pokračování celkem úspěšné česko-slovenské spolupráce je rozhodně milým překvapením. Podstatně se mění styl vyprávění, které tentokrát sleduje jen jedinou velkou propletenější kauzu, soustřeďuje se více na vyšetřování a působí tak ucelenějším dojmem. Jednotlivé vrstvy celého případu jsou odhalovány postupně, čímž příběh drží slušnou dávku napětí a vytváří povzolně houstnoucí atmosféru, v níž není všechno tak, jak to na první pohled vypadá. 70%(7.12.2013)

 • Sonnery
  ****

  Paráda. Ve srovnání se světovým standardem to je sice místama na úrovni školní besídky základní školy v Luhačovicích, ale i tak jde o OBROVSKEJ skok kupředu - pojetím (jeden velký případ), hudbou (kupodivu sedí), hereckými výkony i režií. Jo a je hrozná prdel pozorovat Sašu Rašilova v akčních scénách, protože jestli si při močení drží pinďoura stejně skvěle, jako zbraň, tak po něm musí mít mokrý vlasy.(17.11.2013)

 • Autogram
  ****

  V druhej sérii tvorcovia zmenili štýl zo samostatných príbehov na jeden príbeh na pokračovanie a urobili dobre. Dostalo to lepšie grády, je čas na prejavenie všetkých postáv a opakované zamotávanie a rozmotávanie situácie. Nie všetky herecké výkony oslnia, ale Fialová je štandardne dobrá, staršia generácia tiež. Škoda len neúčasti Pauhofovej, jej náhrada Linda Rybová ma nepresvedčila herecky ani svojou akčnosťou, keď zvalí a spúta stokilového chlapa jednou rukou. So Starým mestom to už veľa spoločného nemá, skôr sa pendluje medzi Prahou a Bratislavou. (21.11.2013) –– Záverečné akčné obraty ako trojnásobné salto mortale boli akoby nasilu a mierne nezvládnuté, ale to nič nemení na fakte, že celá druhá séria kriminálky je vysoko nadpriemerná a stojí za pozretie. (28.11.2013)(21.11.2013)

 • Tosim
  ***

  Přeškoda posledního dílu! Spousta klišé a nepřesvědčivých výkonů (štkající Linda Rybová) zastínilo sympatický počin, náznak, jak by se u nás seriály měly točit - na méně dílů, ale o to hutnější vyprávění. Chválím! Pak prominete třeba očividné vykrádačky, některé hudební pasáže jsou jasnej Bond, James Bond. ;-) 70%.(29.10.2013)

 • - V druhej sérii sa pozmenil vyšetrovací tím a taktiež sa zmenila úvodná zvučka seriálu. (Johnny.ARN)

 • - V epizodě čtyři v jedné ze scén Viktor Stránský (Saša Rašilov) sleduje Alexandera (David Suchařípa) ke stanici metra Malostranská, ale v následujícím záběru nastupuje Alexandr do soupravy ve stanici Skalka. (Bicman)

 • - Ve čtvrtém pokračování jsou v 52. minutě použity zrcadlově převrácené záběry nejprve letadla a následně osobního vozu, ve kterém jede Zuzana Krausová (Zuzana Fialová) a Viktor Stránský (Saša Rašilov). Lze to poznat podle obrácených písmen v označení na trupu letounu a na registrační značce auta. (Drom)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace