• Gemini
  ****

  Velmi příjemné překvapení! Čtyři hvězdičky, 80%. A tím by se dalo skončit. Jenže jelikož komentář by měl vysvětlit PROČ a ne být bezobsažným výkřikem nadšení nebo nenávisti (pravda, někdy to jinak nejde;)), tak to tím neskončí. Takže - druhá série staromestskej kriminálky je na rozdíl od té první postupně gradujícím celkem s ústřední vyšetřovací linkou, a na rozdíl od svého předchůdce je něčím víc než běžnou televizněkriminálkovou rutinou. Zdobí ji vynikající obsazení, správně zamotaný a postupně rozkrývaný příběh, a také dvojí hra některých postav. A především to výborně funguje nejen v technických kategoriích, ale hlavně pokud jde o napětí a takové ty věci, což je věc v našich (česko-slovenských) luzích a hájích věc nepříliš vídaná. No a nedejte si pak 80%, když tu k tomu všemu máte vyšinutého nájemného vraha Ondřeje Malého:) Co se mi ale moc nepozdávalo byl rutinně zpracovaný vztah ústředních hrdinů, stejně jako s tím související Rašilovův typicky klukovský styling. Tu svoji čtyřicítku už by mohl začít respektovat. Závěrečné rozuzlení bylo taky poněkud zvláštní, když uvážíme, co se s jistou ženskou postavou dělo ve všech předchozích dílech, ale co už - jak víme, nic není dokonalé; ani totalita:) Nicméně jestli byla někde na místě po šest televizních večerů plně spokojená osmdesátka, tak to bylo tady.(22.10.2013)

 • Autogram
  ****

  V druhej sérii tvorcovia zmenili štýl zo samostatných príbehov na jeden príbeh na pokračovanie a urobili dobre. Dostalo to lepšie grády, je čas na prejavenie všetkých postáv a opakované zamotávanie a rozmotávanie situácie. Nie všetky herecké výkony oslnia, ale Fialová je štandardne dobrá, staršia generácia tiež. Škoda len neúčasti Pauhofovej, jej náhrada Linda Rybová ma nepresvedčila herecky ani svojou akčnosťou, keď zvalí a spúta stokilového chlapa jednou rukou. So Starým mestom to už veľa spoločného nemá, skôr sa pendluje medzi Prahou a Bratislavou. (21.11.2013) –– Záverečné akčné obraty ako trojnásobné salto mortale boli akoby nasilu a mierne nezvládnuté, ale to nič nemení na fakte, že celá druhá séria kriminálky je vysoko nadpriemerná a stojí za pozretie. (28.11.2013)(21.11.2013)

 • Sonnery
  ****

  Paráda. Ve srovnání se světovým standardem to je sice místama na úrovni školní besídky základní školy v Luhačovicích, ale i tak jde o OBROVSKEJ skok kupředu - pojetím (jeden velký případ), hudbou (kupodivu sedí), hereckými výkony i režií. Jo a je hrozná prdel pozorovat Sašu Rašilova v akčních scénách, protože jestli si při močení drží pinďoura stejně skvěle, jako zbraň, tak po něm musí mít mokrý vlasy.(17.11.2013)

 • Tosim
  ***

  Přeškoda posledního dílu! Spousta klišé a nepřesvědčivých výkonů (štkající Linda Rybová) zastínilo sympatický počin, náznak, jak by se u nás seriály měly točit - na méně dílů, ale o to hutnější vyprávění. Chválím! Pak prominete třeba očividné vykrádačky, některé hudební pasáže jsou jasnej Bond, James Bond. ;-) 70%.(29.10.2013)

 • nascendi
  ***

  Nepozerám často seriály a nejaké knihy od Dominika Dána som prečítal. Tak som si pozrel aj kriminálku odohrávajúcu sa v reáliách môjho rodného mesta. Necítim potrebu znižovať kritériá, keď ide o domácu produkciu. Nepozeral som, a po prečítaní niekoľkých komentárov ani necítim potrebu, pozrieť si prvú sériu. Táto bola pozerateľná, niekedy som pri sledovaní zaškrípal zvyškami chrupu a keď bol na obrazovke Saša Rašilov, tak som sa buď nahlas smial alebo som sa za neho cítil trápne. To je akčný hrdina na pohľadanie. Ostatní robili, čo bolo v ich silách, aby prekomplikovanému, posledným dielom denaturovanému, príbehu dali punc vierohodnosti. Takže pokus sympatický, ale cesta ku konkurencieschopnému seriálu ešte predlhá.(11.4.2016)

 • - V druhej sérii sa pozmenil vyšetrovací tím a taktiež sa zmenila úvodná zvučka seriálu. (Johnny.ARN)

 • - Počas nakrúcania v dobe záplav v Prahe boli záplavy aj v Bratislave. Zaplavilo prístav, v celom prístave bolo 10 cm blata, ktoré sa neskôr premenilo na prach. To je aj vidieť v jednom zábere, ako kukláči zatýkajú volavku. (DaviD3141)

 • - Štáb a hercov mohli stretávať nielen obyvatelia centra Bratislavy, ku ktorému je viazaný nielen názvom, ale aj veľkou časťou dejovej línie, no i Prahy, Brna, Beladíc, Hubíc, Plaveckého Štvrtka a iných lokalít. (DaviD3141)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace