Girl Most Likely to..., The (TV film)

Komedie

USA, 1973, 90 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

"Byla jsem nádherná osobnost v ošklivém těle," vzpomíná hrdinka Miriam na dobu, kdy vypadala jako zvoník od Matky Boží a každý na střední škole jí to předhazoval. Jedna autonehoda obrátila její neštěstí v možnost sladké pomsty. Nutnost zásahu plastické chirurgie ji nečekaně zrekonstruovala do podoby sexy dívky, kterou nikdo z jejích známých nepoznává a ona se jim proto může pomstít za všechna příkoří... Nejsem zvyklý očekávat příliš od televizního filmu, ale tato černá komedie mě nadchla. Stockard Channing hraje v jistém smyslu asi šestiroli, protože první polovinou filmu prochází - zohavena k nepoznání - jako neohrabaná, nešťastná puberťačka s nulovým sebevědomím, ve druhé vystřídá rozmanité převleky, aby každé ze svých budoucích obětí dopřála zcela individuální pomstu. Jednotlivé vraždy jsou tak nádherně nerealistické, že by mě nejspíš rozesmály už kdyby mi je někdo vyprávěl, ale vidět je na vlastní oči vážně stojí za to. Opravdu mě udivilo, že spoluautorkou scénáře je Joan Rivers, dnes známá především jako maskot bulvárních amerických talk show a chodící reklama na plastickou chirurgii. Že by autobiografické prvky? 80%(25.7.2011)