Karbon (amatérský film)

Horor

Česko, 2013, 50 min

Lukáš Bulava
  • Khumbac

Vyjdu z biografu a za mnou nějaká žena na někoho volá: " Ty vole o čem to vůbec bylo, ten film...? " :-D To mě pobavilo. Jinak první polovina a možná trochu déle, byla skutečně psycho. Ve třetí třetině se tvůrci předvedli hlavně zvukově. Rodina v domku. Nějak mi nepasoval hlas toho borce se sekyrou, co s ní šil do stromu, jako by ten hlas byl časově špatně přiřazen. Černobílé pojetí bylo na místě a kamera měla pár vynikajicích záběrů(né mnoho), trefně zvukově i obrazově propojených. Pro zajímavost dům rodiny mé přítelkyně rovněž odkoupila šachta a pak jim ho v Doubravě zatopili. Kurviná rulez !!!(9.11.2013)

To, že „Karbon“ sem tam využívá některé zbytečné prvky, které až moc bijí do očí, jako například postava, která jako kdyby vyskočila z japonského duchařského hororu, je holt jedna věc, obešlo by se to i bez nich a vypadalo by to lépe. Vedle toho ale pořád máte film, který dokáže vyvolat tu správnou atmosféru, kdy skutečně můžete odcházet správně naladění děsem, pokud se necháte filmem unést. Docela jsem zvědavý, s čím Lukáš přijde dál.(7.3.2014)

Obrazově i hudebně působivé, temně lyrické, experimentální. Expresionistická kamera využívá světel a stínů, detailu i celku, rozostřování, zoomování i nájezdů. Hudba místy připomněla Z. Lišku (což je plus), kterého si zde také umím představit. Les, tiché stromy, mlčenlivé jezero, magický symbol, krev a smrt. Snově halucinogenní a básnické. Příjemné překvapení z českých luhů, hájů a tajuplných vod.(12.12.2018)

Tuž, co na to povjedať synci? Film samotny tak za 2 hvězdy...ale, nemůžu tomu upřít zajímavou atmosféru, která mi připomíná nějaké obskurní blackmetalové kapely, a celkový dojem hodně zvedá taky povedená hudba, která se mi v některých pasážích moc líbila a vzhledem k tomu, že jde o amatérský film, tak teda smekám před autorem hudby. No a výsledná trojka je tak na světě.(11.3.2016)

Karbon je posledním filmem z tvorby L. Bulavy který mi zatím unikal. Bulava má za sebou slabší kousky, který jsou vyloženě odadový ( především v začátcích ) mám na mysli " Tvoje poslední šlapka " a " Bestie z koupelny ", ale i kousky který mají něco do sebe jako " Šest prstů v zeleném ", " Teď ne, Broskvičko " a " Kyselý dech ". Kousek " Karbon " řadím určitě k těm povedenějším filmům z jeho tvorby. Obsahově to sice není žádná extra pecka, někteří " herci " jsou slabší, ale po audiovizuální stránce je to na vysoké ůrovni. Film měl určitě zajímavou atmosféru a proto se přikláním ke 4 hvězdám.(31.1.2019)

• - Poprvé se pod hlavičkou Horrorwatch vytvářel zvuk ve studiu. (Luk80)

• - Malou roli si zde zahrál průvodce hornického muzea Landek pan Klučka. (Luk80)

• - Snímek se natáčel převážně v odlehlých částech města Karviná. Jednou z nich je dnes již zaniklá osada Solca, kde kdysi stával rozsáhlý zámek Larisch-Mönnichů. (Luk80)