Lord of Tears

The Owlman

Horor / Drama

Velká Británie, 2013, 100 min (SE: 85 min)

Sarah Daly

Gavin Robertson

• Beckett51

První polovinu jsem měl chuť napálit nekompromisní odpad, protože tak nudně dlouhou a nezajímavou pseudo-artovou debilotinu jsem dlouho neviděl. Ale po scéně v lese, kdy se Moloch odhalí ve své plné kráse, se to konečně aspoň trochu rozjelo. Původně jsem chtěl dát tři, jenomže to bylo amatérský jak polovina videí z RedTube a kameraman zjevně navštěvoval místo školy svojí spolužačku. Takže silnější dvě hvězdy, díky skvělý atmosféře v druhý polovině a díky Molochovi... a to jsem ještě hodnej.(11.8.2014)

Ukážkový hororový nezávislák, v ktorom talentovaní tvorcovia využili krásne prostredie škótskej vysočiny, kde rozohrali temný príbeh, na ktorého pozadí stojí tajomné monštrum; tzv. Owlman. To čerpá inšpiráciu z rovnomennej, starej anglickej legendy, jeho prezentácia nie je povrchná a maskou sovy nostalgicky pripomenie 80´s slasher "Deliria". Celkovo film môžem iba chváliť; je atmosférický, štýlovo natočený, s dokonalou hudobnou stránkou a dokáže nielen príjemne postrašiť, ale aj plnohodnotne vypovedať svoj dramatický príbeh... Po opakovaných zhliadnutiach zvyšujem na plné hodnotenie, pretože pre mňa je to jeden z absolútne najlepších nezávislých hororov, ktorý zbožňujem aj so všetkými jeho nedokonalosťami.(30.4.2014)

Sympatický úmysel sa poprieť nedá. Tá masakrálna minutáž však odhalila badžet a to bola chyba, pretože svoje momenty snímok určite má. Nasekať to do 80ky a zvýrazniť atmosféru, ktorá tu vyslovene na diváka musela čakať...bol by to vkusný pokusný skus, ktorému by som nechala odkusnúť bodík plus. Ale aj tak fajnové, síce nekorektné ale povzbudivé 3 kusy.(4.7.2014)

• Campbell

Víte jak se těšíte jak malý na nějaký film a nakonec zjistíte že to byla ztráta času a nápadu? Tak to přesně je tenhle film. Tohle byl dost možná můj nejsledovanější horor na který jsem čekal a nakonec z toho vznikla nuda. Uznávám že atmosféra tu je sem tam silná ale těch 100 minut je naprosto šílených. Owl man je geniální "monstrum" ale tady je silně nevyužitý. Noční scény kde se má něco dít tak se neděje nic. Bohužel kromě owl mana a sem tam atmosféry se bohužel jedná o podprůměrnej horor který mě nejen zklamal ale i naštval.(14.7.2014)

Zvláštny horor. Počas prvej hodiny sa tam toho veľa neudialo, a prišlo mi to dosť spomalené. Prostredím a hudbou sa postupne vytvárala pekná atmosféra, no niečo tomu stále chýbalo. Ten desivý prízrak vlastne vôbec desivý nebol, väčšinou sa objavoval len v krátkych flashbackoch a aj keď bol spracovaný pekne, veľmi sa nebolo čoho báť. Takže skôr som si vychutnával peknú atmosféru, no pri tej zdĺhavosti som si sem tam podriemkával a v kútiku duše sa už zmieroval s tým, že viac ako priemer to nebude. Ale čuduj sa svete, záverečná tretina sa zmenila na totálne peklo (samozrejme v pozitívnom zmysle slova), takže celkové dojmy výborné. Neviem prečo, ale spomenul som si pri tom na môj obľúbený "Livide" - síce bez gore, ale ten podivný príbeh ma upútal. Ináč, za masky jednoznačne plný počet, keď sa už niečo objavilo, tak to rozhodne stálo za to. Musím si to ešte chvíľu uležať, ale čoskoro si tento zázrak určite pozriem znova.(7.5.2014)