poster

Madonna: Like a Prayer (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 1989, 6 min

Režie:

Mary Lambert

Hrají:

Madonna
 • kingik
  ****

  U Madonny došlo i na modlení. Kdyby se písnička možná až nechtěně netlačila do kontroverzní roviny, kterou jí přiřkli zlomyslní věřící, kteří v interpretce viděli mimo jiné znesvěcení Maří Magdalény, tak by to písnička měla jednodušší. A stejně to songu nezabránilo, aby se stal velkým hitem s klipem, ve kterém hoří kříže a Ježíš je černé pleti, si provokující Madonna zadělala na velké problémy u církve, což jí pomohlo katapultovat se do hitparád na nejvyšší příčky. Jde hlavně o kvality písničky, která je stejně dobrá, jak s klipem, tak i bez něj. Režisérka Mary Lambert dala vzniknout hudebnímu klipu, o kterém se mluvilo dlouhou dobu podstatně více než o jejích filmech, se kterými nikdy nesklízela příliš velké úspěchy. Madonna na sklonku osmdesátých let docílila svého. Ovládla taneční parkety, znepřátelila si na věky věků církev a každý ji napodoboval, ale její stylovosti nedosáhl nikdo s takovou drzou samozřejmostí jako právě ona. Mně na klipu vadila přece jen přílišná koncentrace náboženských symbolů. 80%(13.2.2014)

 • eraserhead666
  *****

  Madonna mě zrovna dvakrát nebere, ale tenhle song se okamžitě stal mou srdeční záležitostí. Nehorázná pecka, která mi ježí chlupy a vyvolává mrazení za krkem. Navíc výborný klip, který točila má oblíbená horrorová režisérka. Ta kombinace textu s jeho vizuální stránkou je výborná. A kromě toho, tady to Madonně sluší nejvíce. Prostě to miluju.(1.9.2014)

 • Handle
  ****

  Like a Prayer patří asi k tomu lepšímu od Madonny.(22.1.2015)

 • vesper001
  *****

  Madonna mě nikdy nepohoršovala, ostatně provokace věřících jsou už dávno tradiční a spolehlivou metodou budování vlastní popularity, a vlastně ani nikdy moc nezajímala. Během dospívání jsem trochu sledovala její klipy, protože nebyly jen o juchání, poskakování a zběsilém střihu, ale měly příběh a nápad. Klip k Like a Prayer dodnes považuji za jeden z nejlepších vůbec. Nechybí erotický náboj (ale na Madonnu je to v podstatě cudné a navíc jí to tu ještě docela sluší), ale řeší se tu i témata rasové (ne)snášenlivosti a násilí na ženách. Že poněkud explicitnější formou už patří k věci a k marketingu. No a že je Ježíš tmavé pleti? Jak by taky ne, když Bůh je černoch. :)(3.9.2014)

 • ChArLeNe

  Pesnička dobrá, ale mňa klipy spojené s kostolom a všetkého okolo toho (i keď, tu na je to práve v negatívnom svetle) neberú.(26.10.2013)

 • - Madonnin nejkontroverznější videoklip. (veronica 01)

 • - Píseň byla použita také v reklamě na Pepsi, ale po zveřejnění videoklipu byla reklama stažena. (veronica 01)

 • - Videoklip bol natáčaný v americkej Kalifornii a v roku 1989 získal na MTV Video Music Awards ocenenie Choice Award. (Raccoon.city)