Zjevení zla

• USA The Appearing (více)

Poté, co utrpěli tragickou ztrátu, se detektiv Michael a jeho manželka stěhují do malého městečka. Michael se přidává do řad místní policie a během svého prvního vyšetřování, jež se týká pohřešované osoby, odhalí, že je město sužováno temnými silami... Michael bude muset sebrat veškerou odvahu, aby nad temnotou zvítězil dřív, než mu všechno sebere. (Cinemax)

kaylin

Snímek „Zjevení zla“ tak nepřináší naprosto vůbec nic a tváří se jen jako naprosto podprůměrný vymítačský horor, kterým také nakonec je. Jediná děsivá scéna je zde ve chvíli, kdy někdo zpívá, a vy nevíte, kdo to je. Ta latina opravdu nezachrání všechno a říct, že je to mrtvý jazyk, vám zrovna husí kůži nenažene. No, pochybuji, že se Daric Gates bude dál živit natáčením hororů. ()

beso74

Film, v ktorom sa vŕši jedno hororové klišé na druhé. Nájdete tu všetko, čo ste už aspoň sto krát videli, strašidelný dom (ktorý nie je vôbec strašidelný), odcudzenú manželskú dvojicu, celoživotnú traumu, ducha dievčatka, rádio vyhrávajúce o 106 aj keď nie je zapojené v sieti, vymietanie diabla atď. Miestami nuda, miestami celkom pozerateľné, aj keď je pravda, že priemerne inteligentná opica bude mať už po prvých 25 minútach vo všetkom jasno. Krátko a stručne, film sa snaží spojiť prvky strašidelného domu a posadnutosti, k dokonalosti to ma síce riadne ďaleko, ale už len fakt že to nie je found footage má moje obrovské sympatie... ()

ricci.s

Strašne nenávidím nezmyselné flashbacky v hororoch, a tu si ich divák rozhodne užije dostatok. Keby boli aspoň trochu desivé, ale to nehrozí. Už v polovici filmu som to mal chuť vypnúť. Jeden z najnudnejších a najdebilnejších hororov o posadnutosti. Tá krava v hlavnej úlohe tam stále niečo vidí (veď samozrejme, trpí traumou z minulosti, tak musí byť logicky drbnutá na hlavu), ale bohužiaľ, treba prečkať takmer hodinu, kým ju konečne posadne aj nejaká kokotina, na čo vzápätí nasleduje to najmizernejšie vyháňanie démona, aké som vôbec videl za posledných neviem koľko mesiacov / rokov? Tu už nestačí vymeniť režiséra a scenáristu v jednej osobe, ale rovnako aj všetkých hercov, proste tragédia vo všetkých smeroch. Nakrútené to síce nebolo úplne odpadovo, ale odporúčam to najskôr len tým, ktorí dlho nemali migrénu. ()

George Stobbart

Policajt sa so ženou presťahuje do zdanlivo pokľudného malomesta, aby vyhnali z hlavy smrť ich dcéry. Pri vyšetrovaní stratených osôb sa však ukazuje, že v meste pôsobí démonická sila, ktorá si samozrejme posvieti aj na nich. Údajne na základe skutočných udalostí spracovaný, nudný pokus o realistický démonický horor. Hrozní herci, rozptyľujúca kresťanská tematika, skákanie medzi témami a dejovými linkami, málo napätia, hororovosti a ešte menej toho, čo by stálo za pozornosť. Snáď len to, že sa točilo v slávnom dome z Hitchcockovho Psycha, ktorý minimálne z exteriérov spracovali naozaj pekne. ()

LucyNeliel

Překonala jsem onu silnou touhu film po 5 minutách vypnout a dokoukala ho až do konce (možná jsem to neměla dělat). Scénář by sám o sobě nebyl tak zlý, má své mouchy, ale na tom by se dalo zapracovat. Na čem by se ale hlavně mělo zapracovat, jsou herecké výkony! To co předvedli se snad ani nedá nazývat herectvím. Kamera taky nic moc. Celkově dávám slabou jednu hvězdičku (za ten "příběh"). ()