Když před třemi lety Kim Young-soo (Cheon Jeong-myeong) potkal mladou prodavačku z bageterie Kang Hee-joo (Kim Min-jeong), věděl prakticky ihned, že se jedná o lásku jeho života. A i když měla mladá žena kolem sebe celé zástupy obdivovatelů, rozhodl se, že bude právě on tím, kdo získá její srdce. A to se také podařilo. Vzali se, a ač se to zdá možná neuvěřitelné, prožili šťastné tři roky manželství. Tedy až do onoho osudného dne, kdy se mladí manželé zúčastní srazu spolužáků, kde se stane něco, co v Young-soovi probudí jisté podezření. Podezření, že před ním jeho krásná manželka tají cosi ze své minulosti. (EMIA)

sniper18

Je to dosť dobrá romanticky ladená komédia. Má vydarený príbeh o utiahnutom mužovi, ktorý síce má skvelú prácu, no kvôli svojej povahe dlhodobo nemá šťastie so ženami, až raz predsa len spozná úžasnú ženu, ktorá jeho city opätuje, vezmú sa a vytvoria dokonalý pár, ktorému každý len závidí. Lenže všetko sa pokazí, keď po niekoľkých malých náznakoch zistí, že jeho žena má za sebou divokú minulosť plnú večierkov a priestupkov, teda jeho pravý opak, s čím sa nevie vyrovnať a narušuje to ich spoločný život. A tak sa musí rozhodnúť, ako sa k celej situácii postaví. Spracovanie sa mi páči, ešte spočiatku som z toho nemal ideálne pocity, hlavný hrdina si ma moc nezískal a navyše mi úvod prišiel až príliš rýchly, ale po tej rozbehovej štvrťhodine sa to už začne uberať priamym smerom a získalo si ma to. Hlavný hrdina spolu so svojou životnou partnerkou vytvoria sympatický pár, ktorému takmer nemám čo vytknúť, keďže mi už následne sedeli obaja, poteší zaujímavá pracovná línia, pri ktorej som bol dosť zvedavý, ako sa to vyvinie, ale najväčší priestor má očakávane samotné pátranie po minulosti a partnerské problémy s tým súvisiace a toto je zvládnuté viac než dobre. A navyše sa to po celý čas nesie vo veľmi príjemnej atmosfére, takže si tu ani nemám moc na čo sťažovať, dosť ma to bavilo. Sadlo mi to aj žánrovo, nie je tu nič prehnané, ale romantika je príjemná, humor mi tiež prišiel taký sympatický, takže som sa bavil dobre a dokonca potešia aj nejaké tie doplnkové akčnejšie sekvencie, ktoré tu ale nepredstavujú plnohodnotný prvok, takže žáner to nijak neovplyvňuje. Herecké obsadenie nie je zlé, síce hlavné duo mohlo byť obsadené aj o trochu lepšie, ale spolu im to sedí a výborne sa dopĺňajú, takže mi to nakoniec vôbec neprekážalo a poteší aj viacero zaujímavých vedľajších postáv, hlavne jej známe z minulosti. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, vizuálna stránka a aj atmosféra sú úplne v poriadku, takže tu nemám žiadny problém. Queen of the night v rámci žánru určite nepredstavuje nič výnimočné, podobných filmov sa nájde viac, no to nič nemení na tom, že som dostatočne spokojný, až na ten úvod som sa bavil viac než dobre a o hodnotení ani trochu nepochybujem. 74% ()

elanista1

Výborne. Aj keď čistokrvné romantické filmy nevyhľadávam, v tomto som sa našiel a bavil som sa dobre. Humor je veľmi podarený a zdvihol mi náladu, herci sú sympatickí a ich ľúbostný vzťah je milý a uveriteľný. Som spokojný až nad mieru. Podľa plagátov som možno čakal aj niečo erotickejšie, ale musím si asi zvyknúť, že plagáty sú väčšinou zavádzajúce. ()