Da-eun je mladá žena jako každá jiná. Má perfektního otce, který dělá vše pro její štěstí. Jednou Da-eun zajde s přáteli do kina na film, který pojednává o 15 let starém únosu v Koreji, jenž vyústil ve vraždu malého chlapce. Pachatel nebyl dosud vypátrán a případ má být během pár dní promlčen. Da-eun při sledování filmu pojme podezření, že únosce je její milovaný otec. Ačkoliv něčemu tak hroznému odmítá uvěřit, začne sama shromažďovat důkazy, které její domněnku potvrzují. Opravdu je ale její otec únoscem? Proč by vůbec páchal tak ohavný čin? (tompaulman)

sniper18

Je to celkom dobrá kriminálna dráma. Má veľmi dobrý príbeh o mladej žene, ktorá má celkom spokojný životo, po štúdiu sa chystá stať reportérkou a žije so svojim otcom, ktorý sa síce živí podradnými prácami, no hlavne sa majú nadovšetko radi. Ale všetko sa zmení, keď na premiére filmu založeného na skutočnom a nikdy nevyriešenom prípade únosu a vraždy malého chlapca, ktorý sa odohral pred mnohými rokmi a o pár dní by už kvôli zákonnej lehote nebolo možné vraha zatknúť spozná v nahrávke vraha hlas svojho otca. A tak sa musí rozhodnúť, ako sa k tejto veľmi nepríjemnej situácii postaví a navyše dochádza aj k ďalším nepríjemnostiam. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj viac. Spočiatku to vyzerá výborne, ideálne zoznámenie s hlavnými postavami, ku ktorým sa aj dá vytvoriť vzťah, skvelá a celkom netradičná kriminálna zápletka a ešte pár zaujímavých doplnkov, ktoré ponúkajú slušný potenciál do budúcna. Ale po tej prvej tretine to už trochu upadne, no nie tým spôsobom, že by sa znížila kvalita filmu, ale tvorcovia si podľa mňa nevybrali práve najideálnejší štýl. Toto je prakticky čistá dráma na kriminálnom pozadí, ale chcelo by to výraznejšie thrillerové prevedenie, pretože takto sa tu o postavy vlastne ani nedá obávať. Ale ani takto to nie je zlé, to odkrývanie rodinného tajomstva je celkom zaujímavé, bol som skutočne zvedavý, ako sa to skončí, pričom záver ma nesklamal a navyše aj kvôli krátkej dĺžke sa tu stále niečo deje. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, skvelá Son Ye-Jin zase po dlhšej dobe v hlavnej úlohe a zahrala to výborne, nesklame ani jej otec a k tomu ešte viacero slušných vedľajších postáv, či už priatelia, tajomný príbuzný, vyšetrovateľ a podobne. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, kvalitná vizuálna stránka, ale aj zvyšné zložky viditeľne dopadli tak, ako mali tvorcovia v pláne. Takže k lepšiemu hodnoteniu by som potreboval práve to thrillerové prevedenie, ktoré sa k tejto zápletke hodí viac, než dramatické, ale aj tak je Blood and ties rozhodne dobrý film, ktorý si kľudne ešte pozriem. 68% ()

Fr

,,ZLATÍČKO, NEBOJ SE. TATÍNEK TO NEUDĚLAL.“… /// Dramatický drama o idylickým vztahu otce a dcery, kterej začnou protkávat pochybnosti, aneb, jak se sluníčkový dny mění v peklo. Film, jenž ,,z ničeho“ vybuduje celkem obstojnou (nejen) filmovou atmosféru a donutí vás – stejně jako Da-eun pochybovat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jak by vypadaly ,,Soukromý pasti“ po korejsku. 2.) Mám rád tu o ,,božích mlýnech“. 3.) Thx za titule ,,mevrt“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

PetrPan

Hodina pravdy, kterou v závěru bohužel nespasí Vichr z hor. Přeslazené melodrama o báječném vztahu otce a dcery, jenž je nahlodán červem pochybností o minulosti a vše vyústí v prakticky jediný možný a očekávaný závěr. Dong-suk Guk si však svou předvídatelnost evidentně uvědomoval a nabízí divákovi ještě jeden twist, tentokrát naprosto neočekávaný, ale také naprosto zbytečný. Ač to tak nevypadá, nebyl jsem zase tak nespokojený, důvodem je samozřejmě Ye-jin Son, i v tomhle poněkud hloupém nic se na ni krásně koukalo. ()

*CARNIFEX*

Po 15 rokoch od vraždy malého chlapca, zverejnila Kórejská polícia skutočný hlas únoscu. Samotná nahrávka telefonátu, médiami označená ako "Diablov šepot", bola dokonca zaradená do novovytvoreného úspešného filmu, ktorý preráža v tamojších kinách. Da-eun je mladou, krásnou slečnou, ktorá má jediný sen. Potom ako úspešne ukončila všetky školy s vyznamenaním, rada by sa stala reportérkou úspešných novín. Bohužiaľ, nakoľko sa jej nedarí prejsť pohovorom, dostáva jednu a tú istú odpoveď dookola: "Skúste šťastie nabudúce". Jedného večera sa spolu s priateľmi vyberie do kina na momentálny trhák o šialenom vrahovi. Rada by pozabudla na starosti, ktoré spoločne s ťažko pracujúcim otcom prežívajú. Opak sa však stáva pravdou. Z kina odchádza úplne na dne. Je možné, aby Da-eun, po tak dlhej dobe, opoznala hlas vraha?! Veľmi nápaditý snímok skĺbený s výbornými hereckými výkonmi (ale na to si už človek pri Kórei zvykol). Nie, že by bol "Blood and Ties" zlým snímkom, to ani náhodou! No keď ho porovnám s množstvom iných thrillerov z týchto končín, ktoré boli omnoho atmosférickejšie, ich kvalitu proste nedosahuje. Napriek tomu, že je záverečné rozuzlenie bez mimoriadnych zvratov (s malým prekvapením), film odporúčam. Je totiž stále originálnejší, ako tucet amerických brakov. ()

Jirka_Šč

Smutnokruté (možná s malinkatou částečnou nadějí na konci). Neoznačil bych to za mysteriózní jako tompaulman (pod tímto pojmem si představuji lehké fantasy nebo sci-fi). Samozřejmě, že Son Ye-jin byla výborná, mě navíc zajímal ještě Kim Kap-soo, který mě zaujal v Sungkyunkwan Scandalu a nadchl v Cinderellas' Stepsister - což je jinak seriál, v kterém jsem přeskočil deset epizod a nic se nestalo (u obou seriálů na ČSFD neuvedený). Tak jsem se těšil, co z toho vyjde. Nejsem sklamán. ■ P.S. Koukaje na aktuálních 64% - myslím, že je tu tento film poněkud podceněn. ■ Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=f4YQIgVv74A ()