Da-eun je mladá žena jako každá jiná. Má perfektního otce, který dělá vše pro její štěstí. Jednou Da-eun zajde s přáteli do kina na film, který pojednává o 15 let starém únosu v Koreji, jenž vyústil ve vraždu malého chlapce. Pachatel nebyl dosud vypátrán a případ má být během pár dní promlčen. Da-eun při sledování filmu pojme podezření, že únosce je její milovaný otec. Ačkoliv něčemu tak hroznému odmítá uvěřit, začne sama shromažďovat důkazy, které její domněnku potvrzují. Opravdu je ale její otec únoscem? Proč by vůbec páchal tak ohavný čin? (tompaulman)

sniper18

Je to celkom dobrá kriminálna dráma. Má veľmi dobrý príbeh o mladej žene, ktorá má celkom spokojný životo, po štúdiu sa chystá stať reportérkou a žije so svojim otcom, ktorý sa síce živí podradnými prácami, no hlavne sa majú nadovšetko radi. Ale všetko sa zmení, keď na premiére filmu založeného na skutočnom a nikdy nevyriešenom prípade únosu a vraždy malého chlapca, ktorý sa odohral pred mnohými rokmi a o pár dní by už kvôli zákonnej lehote nebolo možné vraha zatknúť spozná v nahrávke vraha hlas svojho otca. A tak sa musí rozhodnúť, ako sa k tejto veľmi nepríjemnej situácii postaví a navyše dochádza aj k ďalším nepríjemnostiam. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj viac. Spočiatku to vyzerá výborne, ideálne zoznámenie s hlavnými postavami, ku ktorým sa aj dá vytvoriť vzťah, skvelá a celkom netradičná kriminálna zápletka a ešte pár zaujímavých doplnkov, ktoré ponúkajú slušný potenciál do budúcna. Ale po tej prvej tretine to už trochu upadne, no nie tým spôsobom, že by sa znížila kvalita filmu, ale tvorcovia si podľa mňa nevybrali práve najideálnejší štýl. Toto je prakticky čistá dráma na kriminálnom pozadí, ale chcelo by to výraznejšie thrillerové prevedenie, pretože takto sa tu o postavy vlastne ani nedá obávať. Ale ani takto to nie je zlé, to odkrývanie rodinného tajomstva je celkom zaujímavé, bol som skutočne zvedavý, ako sa to skončí, pričom záver ma nesklamal a navyše aj kvôli krátkej dĺžke sa tu stále niečo deje. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, skvelá Son Ye-Jin zase po dlhšej dobe v hlavnej úlohe a zahrala to výborne, nesklame ani jej otec a k tomu ešte viacero slušných vedľajších postáv, či už priatelia, tajomný príbuzný, vyšetrovateľ a podobne. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, kvalitná vizuálna stránka, ale aj zvyšné zložky viditeľne dopadli tak, ako mali tvorcovia v pláne. Takže k lepšiemu hodnoteniu by som potreboval práve to thrillerové prevedenie, ktoré sa k tejto zápletke hodí viac, než dramatické, ale aj tak je Blood and ties rozhodne dobrý film, ktorý si kľudne ešte pozriem. 68% ()

Lacike

Tak tu mame dalsi dramaturgicky dodrbany film. Mohla z toho byt skvela drama o tom ako dcera zazne upodozrievat otca zo spachania hrozneho trestneho cinu v ktorej by sme postupne sledovali ako sa im meni vztah. Na druhej strane to mohol byt aj thriller so sokujucou pointou, keby konanie hlavneho zaporaka davalo zmysel pred aj po pointe. Dokazal by som akotak odpustit aj to, ze to jeho konanie nie je konstantne a sprava sa podla toho ako sa scenarista vyspal. Ale scena ktora film v mojich ociach uplne zhodila je ta v ktorej sa konecne dozvieme pravdu a zaporak vystrihne taky beckovy zaporacky muhehe usmev, ze nieco tak trapne som nevidel ani v najbeckovejsich srackach alebo imbecilnych telenovelach. Cize mi ani tak nevadi pointa ale je prevedenie. Definitivnou otravnou bodkou je politicka korektnost, ked spravodlivost musi dostihnut aj postavu dcery. Preto davam znechutenych 1/10. ()

Fr

,,ZLATÍČKO, NEBOJ SE. TATÍNEK TO NEUDĚLAL.“… /// Dramatický drama o idylickým vztahu otce a dcery, kterej začnou protkávat pochybnosti, aneb, jak se sluníčkový dny mění v peklo. Film, jenž ,,z ničeho“ vybuduje celkem obstojnou (nejen) filmovou atmosféru a donutí vás – stejně jako Da-eun pochybovat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jak by vypadaly ,,Soukromý pasti“ po korejsku. 2.) Mám rád tu o ,,božích mlýnech“. 3.) Thx za titule ,,mevrt“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

tompaulman

Já mám tyhle mysteriózní filmy rád, takže jsem si užíval to napětí a tu nejistotu, zda to její otec udělal, proč to udělal a co se s ním a jeho dcerou stane. Odpovědi na většinu otázek se dají vytušit už v průběhu filmu a potvrzeny jsou až v úplně poslední scéně, bohužel některých odpovědí se nedočkáte. Son Ye-jin zvládne bravurně každou roli, o jejich kvalitách už nemá smysl se rozepisovat. V podobné roli jsem ji viděl poprvé a to by bylo, aby zklamala. ()

ainny

Šla bych výš, ale vzhledem k tématu prostě nemůžu. Herecký koncert dvojice Kim Gab-soo a Son Ye-jin nemohl ani jinak dopadnout. Oba byli skvělí, ale absolutní vítěz může být jenom jeden. A tady to byl mužský hlavní hrdina. Byl tak uvěřitelný, že jsem byla dlouho, dlouho na vážkách jestli ne nebo ano. I když je většinou opičí láska přisuzována matkám, tak ve filmu jsou jejími představiteli otec s dcerou. Nejde jednom o zápletku samotnou, ale i o tenhle tak nezdravý až patologický vztah. To pozorovat, čekat jestli se z něho hlavní hrdinka vymaní, pro mě bylo svým způsobem zajímavější než ústřední zápletka. Že to bude dost těžké, se dalo čekat a tvůrcům patří dík za stopáž. Žádné umělé natahování se nekonalo. Korejci tak oblíbeného patosu se tady taky nedočkáte. Kamera si hrála s nasvícením, které bylo - hlavně v samotném závěru - výborné. Stejně jako využití ticha v klíčové scéně. Film asi nesedne úplně každému, ale mně se do vkusu strefil poměrně přesně. ()