Pravá a Ľavá

(studentský film)
  • USA Left and the Right One, The

Honza trpí poruchou rozlišovania medzi pravou a ľavou stranou. Kvôli tejto poruche nemôže vykonávať prácu ostreľovača, o ktorej vždy sníval. Prijímu ho však do Prahy, kde by mohol strieľať holuby, kvôli bezpečnosti prúdových lietadiel. Honza stojí pred životnou dilemou. Ostať pri svojej priateľke, ktorá študuje v Bratislave, alebo odísť a riskovať rozchod. Rozhodnúť sa mu pomôže nová známosť, Marika, ktorá okrem miernejšej povahy a bytu v Prahe skrýva aj iné výhody. Dokáže dezorientovaný Honza nakoniec nájsť tú pravú? (oficiální text distributora)

Anderton

Zaujímavý námet, zaujímavé obsadenie, zaujímavá pointa. Ale viete, ak tvrdíte, že je niečo zaujímavé, tak tým vlastne vyjadrujete, že neviete k veci zaujať ani negatívne, ani pozitívne stanovisko. Príbeh s "veľkým" tajomstvom, ktoré by nás malo posadiť na zadok, ale iba poteší. Z určitého hľadiska to ale stačí. Že je hlavná postava viac akýsi westernový hrdina, prichádzajúci z neznáma ako mladý človek, hľadajúci svoju identitu v citovo vyprázdnenom svete, je skôr dotaz na scenáristu, ktorý ju mal možno lepšie divákovi predstaviť. ()