Faults

Keith Calder

Kostýmy:

Emily Batson
  • angloumene

Ty jo, tohle bylo tak hloupé, až mě to vyvedlo z míry! Autoři se tedy diváka určitě snaží trošku poposunout z jeho stávající pozice plné mylných představ o tom, co je to sekta. Na rovinu ale přiznávám, že si nejsem jistá, jestli to uchopili za ten správný konec. Úvodních pár minut ve kterých vystupuje bláznivý a totálně zruinovaný bojovník proti autoritářským náboženským skupinám z celého filmu zaujme asi nejvíc. Naneštěstí se děj brzy přehoupne do snahy očistit jednu nešťastnici od neblahého vlivu modlářských fanatiků a navrátit ji zpět k milující rodině. No a závěr není těžké neuhodnout. Celkově Faults hodnotím jako průměrnou nudu s neuvěřitelně hloupým vyvrcholením.(28.6.2017)

• honajz

Normální mindfuck neboli ojeb. Když se nad tím zamyslím jako nad celkem, vlastně je to pozitivní agitka pro sebevražedné náboženské sekty, což se mi jako celkové vyznění filmu moc nelíbí. Má to zvláštní atmosféru, poněkud absurdní a jemně přehnané situace, chybí však nějaký větší zlom - protože kdo si nedomyslí, jak se věci vyvinou, u toho předpokládám velmi mizernou fantazii a logiku. Ani holka není moc sexy, aby se na její tlustou zadnici a nohy s celulitidou dobře koukalo, jakože nám je cpe režisér skoro do každého záběru, včetně záběrů bosých nohou - asi je taky foot fetišista jako ten chlápek, co natočil Kill Bill. Ale jinak je ten film fakt o ničem a vlastně je i přes rádoby "dobrý" konec strašně negativní a depresivní. Fuj.(27.4.2015)

Komorní, ale přesto velmi bohatá psychologická studie, která na malé ploše rozehrává velkou vtahující hru, která dokáže naprosto pohltit a na konci vás vyplivnout spokojené a šokované. Je zajímavé sledovat hloubavé rozhovory postav a jejich vzájemné argumentování a přesvědčování o vlastních pravdách a střet jejich názorů. Dialogy jsou napsané a hlavně herci podané opravdu skvěle a mají potřebnou intenzitu a přirozenost. Faults jsou milým překvapením a snímkem, o kterém se moc neví a bylo by fajn, kdyby se mu dostalo větší popularity, kterou si díky svým kvalitám rozhodně zaslouží.(29.3.2018)

• warrenur

Zvlastny film. Skoda len, ze ritata Eliska, ktora vo filme prejde cez sedem tibetanov az po astralne telo, urobi v zavere taky "mindfuck". Keby sa film bol drzal aspon akej takej logickej stavby, mohla to byt zaujimava mysterka. Skoda. Naviac, mam dojem, ze som na "mass suicide-temu" videl podobny, ale viac temny korejsky kusok. Zial, neviem si spomenut na nazov. Dal by som ho do pozornosti. Tento film je slabsi priemer a kazdemu teda nesadne.(7.6.2015)

Tajemný, plíživý a znepokojující debut, který si můžete pustit jako dvojfilm třeba s Martha Marcy May Marlene. Kdo by to byl řekl, že Mary Elizabeth Winstead - ta pusinka z Grindhouse - bude nakonec točit takovéhle ambiciózní nepříjemné indie filmy, kde nepůjde o její hezkej ksicht (dále třeba Smashed). Hodně té holce fandím. Ale pozor, velkou hvězdou je tu i skvělý Leland Orser, kterého si pamatujete třeba jako tatíka z Wingardova The Guest. 7/10 P.S. Riley Stearns a M.E. Winstead jsou manželé.(23.3.2015)