Madonna: Ray of Light

Režie:

Jonas Åkerlund

Madonna

-bad-mad-wolf-

Svého času všudypřítomná hitovka se skvělým klipem, který krásně vystihoval fofr doby, jenž se stávala čím dál víc posedlá nekonečnými nočními mejdany. ()

kingik

Závěrečná fáze devadesátých let patřila Madonně, která sázela na originalitu svých hudebních klipů a (ne)nápadné experimentování se zrychleným obrazem prostřednictvím režiséra specializujícího se na klipovou tvorbu Jonase Akerlunda. Její úspěšný singl "Ray of Light" nabízí chytlavou a melodickou písničku, která se okamžitě vměstnala do všech hitparád a samotnou interpretku to katapultovalo na hudební výsluní. V budoucnu si ještě několikrát prodělala svůj osobní i tvůrčí comeback, který vždy doprovázela změna image i nějaký ten hudební posun směrem k horšímu i lepšímu. Nedokážu posoudit, jestli s tímhle singlem ohromila hudební kritiky, ale pokud jde o druhou polovinu devadesátých let, tak přesně zapadá svým soundem i mírně nadčasovým pojetím do převážně popového závěru milénia. V dnešní době už mně přijde skladba poměrně jednoduchá a její tehdejší nadčasovost se téměř vytratila. Není to song, který by přežil (hudební) roky. Přesto jeho nepřehlédnutelné postavení v hudební historii mu určitě nelze upřít. 60% ()