Madonna: Don't Tell Me

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
USA, 2000, 5 min

kingik

Do nového milénia s dámou od krav. Pro svůj tehdejší klip, potažmo i album zvolila Madonna asi nejméně zajímavou image ze své kariéry. "Starý hadry přešila" řeklo by se v Hošticích. Na Cowboygirl už tehdy zpěvačka neměla ten ideální věk. Klip neměl ty největší kvality. Příliš neuznávám zadní projekci, ať už úmyslnou nebo jen z recese, pokud video vzniklo na prahu 21 století. Kovbojský klobouk, kovbojská košile, široký opasek a vysoké kovbojské boty nebyly pro matadorku image to nej, co ve své dlouholeté kariéře předvedla. I písnička nese prvky či nápěvky country, ale také stopy reggae. Co video nenabralo po technické stránce nebo invenčním charakteru, dohání v obrazových kvalitách, na které režisér Jean-Baptiste Mondino má punc. Nezřídka dokázal klip povýšit v jeho jednoduchosti na zapamatovatelné hudební video. Tentokrát v hlavní roli s blond zpěvačkou křepčící v prachu u cesty za tonů rytmické písničky, která zpěvačku posunuje do roviny stárnoucí umělkyně, která chce mládí dohánět všemi možnými způsoby. V konečném kontextu to tak neoslní, jak bylo interpretkou zamýšleno. Období nevkusného stylizování naštěstí netrvalo příliš dlouho. 40% ()

silentname

"Don't Tell Me" je jedna z mojich TOP skladieb od Madonny. Osobne nie som jej fanúšik a nikdy ani nebudem. A posledné roky akosi nepriniesla skladby, ktoré by mi nejako utkveli výrazne v pamäti. Alebo aspoň nie v dobrom. Niektorí hovoria, že keď hodnotíme videoklip tak skladbu by sme nemali brať do úvahy, lebo tá k tomu nepatrí. Nuž... podľa mňa patrí. Bez tej hudby by to video toho moc nepovedalo a preto v hodnotení zahŕňam aj to. A ak je hudba dobrá, tak to je základ. Koniec koncov, video to už má len nejako doplniť. Nie? Čo sa klipu týka, tak podľa mňa sa na neho pozerá dobre. Je to veľmi minimalisticky spravené, no na druhú stranu sa mi na to dobre pozerá. Možno Madonna nie je ideálna kovbojka, no minimálne poviem, že ten outfit v kockovanej košeli a džínsoch jej pristane. Môj názor. Celkovo to funguje a neirituje ma to asi v ničom. Pre mňa jeden z jej najlepších hudobných momentov. A jedna zo skladieb, ku ktorej nemám problém sa vrátiť. ()

corpsy

Kto v tom chce vidieť niečo viac ako Madonnin ďalší úlet, tak sa sklame. Ako ináč. Táto umelkyňa vie, ako na to. ()