Jamie Marks Is Dead

Amy Williams

Kostýmy:

Rachel Dainer-Best
  • silentname

Nakoniec voči filmu nepociťujem až nejako silne výraznú zášť, no viem pochopiť všetkých, ktorí ju majú. Ja som osobne len s niektorými elementami strašne nespokojný, nakoľko oberajú film o možnosti, ktoré v ňom sú. Vezmime si napríklad scénku, kde Adam podpáli duchovi dievčaťa dom a tá sa mu bude chcieť pomstiť. Problém je, že postavy, ktoré sú v tomto filme mŕtve pôsobia strašne živo. Možno majú trošku bledšiu tvár a špinavé šaty, ale tam mi nikto nepredá fakt, že títo herci sú živí a ten make-up na nich nefunguje. Ani trochu. A nefunguje to ani ako to urobili seriály ako Medium alebo Ghost Whisperer, pretože aj tam ste dokázali duchov identifikovať podľa iných čŕt. Tu je jasné, že tie decká sú živé a majú predstavovať duchov. Tým sa všetko z toho stráca. Dokážu chytiť niekoho za ruku, nedokážu prejsť cez zavreté dvere ale musia ich preraziť. To skutočne nefunguje. Plus herci nie sú sympatickí a nevedia do toho dať niečo, čo by človeka chytilo pod krkom a dokázal tak viac prežiť tú atmosféru. Páči sa mi, že je film neustále veľmi temný, no práve spomenuté problémy tomu nedovolia poriadne vyťažiť a nefunguje to tak, ako by som chcel. Vzťahy tiež moc nefungujú, príbehové línie nie sú zaujímavé, no jediné čo skutočne oceňujem sú niektoré nápady, ktoré do filmu dali. A práve tá temná atmosféra ma v tom vedela udržať do konca, aj keď by som sa k tomu určite v živote viac nevrátil. Je to príliš prázdne a hoci z toho chce vyplávať dobrý film, tak toto skôr působí ako jeho pokusne zlepená verzia, ktorá určite neohúri. Hodnotenie: C-(5.1.2016)

• Morholt

Chlapec se skamarádí s jiným chlapcem a i přesto, že je jiný chlapec mrtvola, zažívají spolu všelijaká dobrodružství. Třeba potkávají jiné mrtvoly a tak podobně. Vlastně jsem jen čekal, kdy dojde na nějaké pořádné hrobeso a kluci si to rozdaj. A to bylo taky to jediné, čeho jsem se tu bál. Příšerná sračka, jejíž smysl mi unikl. Carter Smith na úspěšné Ruiny rozhodně nenavázal ani náznakem.(14.6.2015)

• maddy

J*A*S*M to presne vystihol „queer and weird“, ja by som len doplnil, že (veľmi) queer and (veľmi, veľmi) weird“. Horror fans rozhodne ruky preč, toto nemá najmenšiu šancu naplniť akékoľvek hororové očakávania a ja vlastne ani netuším koho očakávania to vôbec má šancu naplniť. Uznávam, že tá melancholická nálada a podivná atmosféra je z časti pútavá, občas dokonca dokáže film nahnať aj hrôzu (scény s Francis), ale takých scén je strašne málo. Po väčšinu času sa to sústredí na tú prapodivnú vzťahovú líniu, ale tá nie je dostatočne nosná a až priveľmi taká... no, prapodivná. Nevzbudzuje žiadne emócie, ani záujem a v podstate mi to prišlo až značne nezáživné. Síce oceňujem, že sa film nesnaží ísť cestou zavďačenia sa každému, ale toto je možno až priveľký odklon na úkor zaujatia len minimálneho počtu divákov (som celkom zvedavý aký bude prvý štyri, prípadne päť hviezdičkový komentár). Veľmi svojské, veľmi divné. Síce ma to ničím neotravovalo, ale ani absolútne nenadchlo. CELKOVO: 2* (4/10)(5.9.2014)

Queer and weird. Neskáču z toho nadšením, po výborných Ruinách byla očekávání nutně vyšší, ale o špatný film se rozhodně nejedná, byť pro "hororáře" se tu toho moc nenajde. Ta hlavní vztahová linie není vůbec marná, mohla být základem pro opravdu silný, smutný film, ale trpí určitými momenty, které strašně násilně "ruší" a vytrhávají z pozornosti, kdy člověk postavám jejich chování prostě nežere (a tím nemyslím jen některé momenty mezi Jamiem a Adamem, ale i mezi Adamem a matkou a Adamem a Gracie), mělo to být prostě podáno trochu jinak, aby jim člověk víc věřil. Ten film umí být atmosférický, nepříjemný a značně creepy - tedy pokud se o to zrovna snaží (první zjevení Jamieho, okamžiky s Francis), a kdyby se vyrušily ty nejrušivější WTF momenty (lehání si na místo činu, létající talíř apod.), šel bych s hodnocením klidně i výš. Takhle z toho mám trochu pachuť promrhané příležitosti, ale současně potěšení z originálního filmu, který se nebojí být "svůj", ačkoli s tím u řadového publika příliš nepochodí.(31.8.2014)

• *CARNIFEX*

Bolo skutočne hororovým zážitkom sledovať ksicht Liv Taylor s kruhmi pod očami, či "Harryho Pottera", ktorý sa trasie od zimy ako osika. Takto dopadne každý koho zamordujú, a namiesto toho aby v pokoji zaujal polohu mŕtveho chrobáka, pláva v Novembri v rieke Nitra. Predstavte si, že "poznáte" v živote človeka, ktorého neznášate a chcete mu zle. Napr. pre svoje názory, arogantné chovanie či stupídny výraz, takzvane povedané, ideálneho na facku. Zhliadnutie tohto snímku ma donútilo premýšľať, ktoré z týchto "pozitívnych" kritérií, v očiach užívateľa, "GeorgeStobbart" spĺňam, keď mi podhodil túto nemastnú, neslanú "nudo-drámu". Já neviem. Ozaj sa mi musel takto škaredo pomstiť? Čo som ti spravil??!! ;) Veď tých 101 minút som mohol v kľude teplého domova "preh**iť" nad rozmočeným, vyšedilevým obrázkom z OKM z pred 20 rokov, kde Pamela Anderson, v červených plavkách, s vetrom vo vlasoch, beží po pláži, s natriasajúcima sa ceckama. Keby mu tá mladá aspoň "BlowJob" zrobila, ale oni sa ešte aj pri "fajke" museli pohádať - 25%.(9.9.2014)