Jamie Marks Is Dead

Jedného dňa, v pochmúrne zasneženom zapadákove, objavia na brehu rieky medzi starými vyplavenými pneumatikami, vyblednuté a polonahé mŕtve telo tínedžera Jamieho Marksa (Noah Silver), chlapca, s ktorým nikto nikdy neprišiel do kontaktu okrem spolužiakov, ktorí ho šikanovali. Táto smutná a tragická udalosť zblíži dohromady precitliveného chlapca Adama McCormicka (Cameron Monaghan) so samotárskou a výstrednou dievčinou Gracie Highsmith (Morgan Saylor). Avšak ani jeden z nich netuší, akým smerom sa budú udalosti vyvíjať po tom, čo sa im obom jednej noci zjaví duch nebohého chlapca... (sochoking)

gogo76

K filmu som sa dostal cez režisérov výborný horor Ruiny, ktorý ma zaujal a bol som zvedavý, či nenatočil aj nejaký iný. Treba jasne povedať, že viac ako polovica filmu nepôsobí ako horor a momenty, ktoré tak pôsobiť mali boli príliš povrchné a neúčinné. Nápad to nebol najhorší, ale trebalo to uchopiť nejak inak. Vôbec som netušil, že sa vo filme v menšej roli matky objaví Liv Tylerová, ktorú posledné roky akosi nevidno. Film má pomalé tempo, chýba mu napätie a gradácia a márne som vyčkával moment, kedy sa film konečne rozbehne. To vláčne tempo a nevýrazný príbeh asi mnohých sklamalo, preto hodnotenie pomerne zodpovedá výsledku. Asi som naivne čakal viac a 3 hviezdy by boli veľmi štedré, preto 40%. ()

George Stobbart

V malomeste pri rieke nájdu mŕtve telo školského outsidera, ktorého duch však ešte ostal zaseknutý a začne otravovať mladú dvojicu. Teda nejak podobne ako v prípade pár rokov starej mystery "The Invisible" - až na to, že v nej sa dialo aspoň niečo (normálne). Od režiséra vydareného hororu "The Ruins" by som teda čakal viac než nezáživnú, útlocitnú drámičku plnú otravných, úchylne sa tváriacich postáv. Ale aby som nezabudol; bolo to samozrejme aj bu-bu-bu strašidelnééé, veď tiež by som sa asi bál, keby sa pri mne zjavovala taká nahá buznička. 1* dávam za príjemné melancholické prostredie, ktoré mám vo filmoch rád, ináč je to niečo otrasné. Ale možno keby som bol oplašený, šikanovaný bisexuál, ktorý nemá iné na práci len premýšľať nad svojim vtákom, tak by som bol z toho unesený, neviem. No bola to bohovská nuda. Skoro taká ako čítať pseudo-inteligentné análytické drísty Bluntmana. ()

Morholt odpad!

Chlapec se skamarádí s jiným chlapcem a i přesto, že je jiný chlapec mrtvola, zažívají spolu všelijaká dobrodružství. Třeba potkávají jiné mrtvoly a tak podobně. Vlastně jsem jen čekal, kdy dojde na nějaké pořádné hrobeso a kluci si to rozdaj. A to bylo taky to jediné, čeho jsem se tu bál. Příšerná sračka, jejíž smysl mi unikl. Carter Smith na úspěšné Ruiny rozhodně nenavázal ani náznakem. ()

Wacoslav1 odpad!

Co tohle kurva bylo?! No já nestíhám žasnout! Nějak jsem nepochopil co nám tvůrci tímhle depresivním a opravdu nechutným (pravý význam toho slova) spektáklem chtěli říct??? No možná, že zdejší mistr narace a odborník přes filmy kterým nikdo nerozumí, by mi to vysvětlil, ale nějak se bojím zeptat...5% ()

Flipnic odpad!

Koment az zitra,protoze po takovy sracce pro 5% publikum se musim radeji odreagovat. Kdo jste normalni,vubec na to nekoukejte,promarnenej kus zivota ... / Jo, takže pomalý děj, ale k tomu ještě naprosto nudný... a to je hlavní mínus filmu. To, že se to celý odehrává v přítmí, se mnou rozhodně nic neudělalo, spíš mě to vytáčelo. Nuda - nuda - nahatej kluk - drama mezi rodinou - drama mezi přáteli - drama mezi milenci ... Připitomnělý, trapný a ubohý drama. Který s hororem kromě pár výjevů nemá nic společnýho. Naprosto nesympatičtí herci, proboha ten film je celej ŠPATNEJ !!! Celej !!! Já nevím, co bych tomu vytknul, protože by to muselo být úplně všechno !!! To, že na to "svatá čtveřice" musela kouknout jako na novinku mi jen potvrdilo, že ne každá novinka je dobrá, ani zajímavá. A že jsem tak po čase učinil já, tak ať už je můj vkus jakýkoliv, tento film divákům za sebe NEDOPORUČUJI !!!!! Pokud budete nasraní, tak si pak můžete vlézt do skříně u pana BLUNTMANA a vykouřit slavíka panu J*A*S*M*V*I , nebo naopak, za zavádějící info a hodnocení ... 4* u této sračky ...to už je snad hřích proboha ??!! ()

• Celosvětová premiéra proběhla 19. ledna 2014 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)