poster

Ki hwanghoo (TV seriál)

 • Jižní Korea

  기황후

 • anglický

  Empress Ki

 • anglický

  Empress Qi

 • anglický

  Battle of Flowers

  (neoficiální název)
 • anglický

  Hwatu

  (pracovní název)

Historický / Drama / Romantický / Thriller

Jižní Korea, 2013, 51x65 min

 • Jirka_Šč
  ****

  Historický seriál, aktuálně běžící, s Ha Ji Won v hlavní roli. ■ Psáno na třináctém dílu: Mám zásadní námitku, že je postava hlavní hrdinky až nereálně dobrá a nesobecká. Paradoxně mě možná i víc zajímají některé další postavy, například sexi turecká generálka. Na druhou stranu, kdyby se mě někdo zeptal klasickou anketovou otázku, se kterou současnou herečkou přiměřeného věku bych rád zašel na večeři, byla by Ha Ji Won na solidním druhém místě - proto mě vůbec nevadí se na ni dívat. Seriál má dynamicky a občas i neklišoidní děj, vyčetl bych některé střihy mezi ději na různých místech a občasnou "mlhavou" kameru u které jsem si asi dvakrát nebyl jist, zda, co sleduji, je realita nebo sen. ■ Psáno po 22 epizodě: Uvažuji o zvednutí hodnocení, hlavně kvůli kvalitě scénáře. Ha Ji Won byla v 22 epizodě v situaci, ve které jsem ji dosud ve filmu neviděl (nechci spoilerovat, sorry), jsem zvědav, co se bude dít dál! ■ Po 23. epizodě: Sklamání - lehce dějově přitažené za vlasy :(. ■ Po 24. epizodě: Zase se to kvalitativně zvedlo ("otrokář" má charisma - toho herce registruju už od A Moment to Remeber). ■ Po 29. epizodě: Momentálně je to docela drama a intriky. První seriál, kde existuje trojúhelník a kde si fakt nejsem jist, kdo s kým (a zda vůbec) skončí. Aktuálně nejsledovanější seriál v Koreji. ■ Po 41. epizodě: V porovnání se začátkem oceňuji, nakolik se silně seriál posunul. Hlavní hrdinka už je někde jinde, než byla v prvních cca dvaceti dílech. A u čtyřicáteho dílu mě na Gooddrama zaujal jeden diskusní příspěvek, ve kterém byl vysloven překvapivý názor na jednu z postav (Kolta). Po čtyřicátémprvním díle si myslím, že má dotyčný pravdu. Dobrý postřeh! ■ Posledních osm epizod jsem viděl s odstupem skoro jednoho roku. Výsledek: Zajímavý. "Zhltl" jsem to. Empress Ki má zřejmě nejprogresivnější (nejdramatičtější) vývoj postav, jaký jsem v seriálech viděl. Nechci spoilerovat, ale ze všeho, co jsem dosud viděl, zde jsem doopravdy netušil, jak to dopadne. Celkově má seriál nedostatky, ale na druhou stranu, ani s odstupem nižší hodnocení než 4* dát nechci.(19.1.2014)

 • andiek05
  *****

  Dorama s tolika díly vždy pečlivě zvažuji, i když v tomto případě to bylo docela jasné, protože když tam hraje Ha Ji Won, tak jsem si to nemohla nechat ujít. Když jsem pak viděla videoklip k písničce Thorn Love od 4MEN, kde byly ukázky, tak už jsem neváhala ani minutu a pustila se do toho. A nikdy jsem nelitovala, protože u každého dílu se velmi dobře bavím. Nechybí tomu napětí, zábava, romantika, akce. A takový vývoj!!! To je jedno překvapení za druhým! Je úžasné, jak autor diváka neustále překvapuje, ale tak … (nebo tedy alespoň mě) :-D :-D :-D Co říct k Ha Ji Won? Je to jedna z mých nejoblíbenějších hereček a její filmy či dorama mám ráda, takže více komentovat nemusím. Ji Chang Wook mi ve své roli císaře hlavně ze začátku připomínal Hyun Binova Kim Joo Wona ze Secret Garden, takže to byla taková menší nostalgie. I Joo Jin Mo je skvělý, všichni jsou!!!! Ale nejhorší je čekání na nové a nové díly, protože to se nedá vydržet :-D(16.1.2014)

 • kubka4
  *****

  Historické drama s nepřekonatelnou Ha Ji-Won v hlavní roli... Který milovník korejské kinematografie by to mohl vynechat? Já rozhodně ne a nelituji toho. Trochu jsem se obával, jestli není 51 dílů trochu příliš, ale mé obavy byly zbytečné. Ani na vteřinu jsem se nenudil a napětí, akce a dramatické momenty mě někdy doslova vyrazily dech. Celý seriál oplývá vynikajícími momenty, zvraty a překvapivým vývojem postav. Doopravdy jsem neměl ani tušení, "kdo koho a jak moc..." (nebudu spoilerovat) To už se mi dlouho nestalo. Oceňují také, že minimálně většina postav nebyla čistě kladná a nerozhodovala se vždy správně. Herecké výkony představitelů hlavních, ale i vedlejších postav, byly výborné a uvěřitelné. Obzvláště se mi líbila Seungnyang, Yon Feisu (Yeon Bi-Soo) a císař. Vše bylo doplněno výborným soundtrackem. Opravdu tento seriál doporučuji. - 100%(1.1.2016)

 • ainny
  *****

  Ne, není to dokonalé, ale když s překladem nějakého seriálu strávíte víc než rok a nepřestane vás to bavit, tak se vám prostě dostane pod kůži. Když má navíc dobře napsaný nejenom příběh, ale i charaktery jednotlivých postav tak tuplem. Nikdo tu nebyl jenom černý nebo bílý. Každá z postav měla chvilku, kdy jsem jí fandila, a kdy bych ji naopak nejraději neviděla. Škoda jenom dokonale zabitého Wang Yua. Z jeho postavy se toho dalo vytřískat víc. A taky se ukázalo, že když dva dělají totéž, není to totéž. Jeho protipólem byl Tal Tal s kamennou tváří a přesto tak výrazný a charismatický. On byl pro mě druhým hlavním hrdinou. Že je Ji Chang-wook dobrý herec, to jsem věděla, ale že je až tak skvělý, to bylo překvapení. Fracka dokáže zahrát skoro každý, ale dospělý císař, to byl herecký koncert. Korejci na seriálu ani v nejmenším nešetřili. Výprava byla nádherná a skvělou kamerou dovedená k dokonalosti. Hodně mě překvapilo, že na rozdíl od mnohem kratších seriálů se tady šetřilo flashbacky, což byla paráda. No a soundtrack. I ten mě dostal. Hlavně melodie patřící Nyang a Wang Yuovi byla nádherná a kolikrát jsem si nějakou scénu vrátila kvůli ní. Na jednu stranu jsem ráda, že mám tuhle dlouhou "práci" za sebou. Na druhou je mi to líto. Císařovna mi bude chybět.(15.4.2016)

 • Tyckin
  ***

  Očekáváte stejně jako já vážné historické drama? To fakt ani náhodou. Po 5 dílech sledování ukončuji, tenhle styl mi opravdu vůbec nesedí. Celé je to takové unáhlené, zbrklé, událostí až moc, značně nerealistické, nelogické, akční scény slabé a hlavně to stylem konverzace připomíná frašku. Způsob jak spolu mluví nejvyšší představitelé, tzn. králové, princové, generálové popř. i co si k nim dovolí podřízení, to je opravdu zoufalé – aby při návštěvě generál cizí země místnímu králi nařizoval co má a nemá dělat, to opravdu do historického seriálu nepatří, vyznívá to vysloveně komediálně. Z historických seriálů je člověk zvyklý, že panovník je trochu jako Bůh a je mu prokazován absolutní respekt i úcta – dokonce i samotný princ svého otce na trůnu musí poslouchat na slovo, zde se nejen s králem komunikuje stylem jako by šlo o bezvýznamného úředníka. Navíc někteří vojáci soudě dle účesů jako by právě vylezli z moderního kadeřnického salónu :-) Sice jsem se těch 5 dílů nenudil, ale pro styl zpracování dalších 45h prostě nedám, ač nepochybuji, že seriál má určitě co nabídnout, tedy pokud akceptujete jistou lacinost a poněkud netradiční způsob pojetí historie zejména co se chování postav týče, já se přes to přenést nedokáži. A mimochodem - že Ha Ji-won není chlap musí každej poznat na první pohled popř. dotek :-)(3.11.2017)

 • - Původní pracovní název byl Hwatu, v překladu "Bitva květin". Kvůli možné záměně se stejnojmennou karetní hrou byl tento název změněn. (andiek05)

 • - Inspirací pro toto drama byla skutečně žijící císařovna Ki, i když postava Ki Seung Nyang je smyšlená. (andiek05)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace