poster

Ki hwanghoo (TV seriál)

 • Jižní Korea

  기황후

 • angličtina

  Empress Ki

 • angličtina

  Empress Qi

 • angličtina

  Battle of Flowers

  (neoficiální název)
 • angličtina

  Hwatu

  (pracovní název)

Historický / Drama / Romantický / Thriller

Jižní Korea, 2013–2014, 50 h 9 min (Minutáž: 58–61 min)

 • Krysap
  ***

  Zezačátku mi to přišlo dost slaboduchý, potom u dvora to začalo být zajímavější.. Ale stejně je to taková naředěná televizní omáčka, i když se jedná o reálný postavy. Přiznám se, že značnou část jsem přetáčela, tedy konkrétně hlavně scény týkající se Wang Yua.. Chudák, taková zajímavá postava a sympatickej představitel, ale prostě Ji Chang Wook a jeho císař byl mnohem zajímavější. Pro Seungnyang byla vybraná dobrá představitelka, ta chlapecká role jí sedla výborně, v paláci se z ní stala fakt kočka.. ale po těch 50 dílech už mám toho jejího výhružnýho koulení očima docela plný zuby. Takže ano, pro zkrácení dlouhý chvíle dostačující, ale žádná pecka to fakt není. Jo a ještě jedna věc - krásný kostýmy a parádní hudba, to se musí nechat.(16.3.2015)

 • Vardara
  ***

  Tak další z mnoha historických seriálů, které se historie drží jen povrchově, je za mnou a já se cítím zcela vyčerpaná. Do 30. dílu jsem to zvládala, ale pak se dostavila i nuda, někdy to bylo opravdu jak telenovela – chyběl mi tam už jen Cimrmanův „strašný vichr z hor“. Jak je možné, že když se řeší důležité věci, tak je vždy někdo slyší a ten někdo stojí přímo za nimi? Hlavní postavy mohou být probodané skrz na skrz a přežijí a pak stačí jediný závan větru a jsou okamžitě pod drnem. Neustále tu někdo pláče nad jedním mrtvým a pak tečou potoky krve a nikdo nehne ani brvou. Jsem na to sice v případě asijských filmů zvyklá, ale tady mi to někdy už fakt vadilo. I typizace postav byla strašně průhledná – Yuan = špatný,fuj. Koryo = hrdina, hurá. Nebýt Tal Tala a Feisu, tak to snad vzdám, především díky nim je i moje hodnocení v průměru.(24.4.2020)

 • Bumkybunny
  *****

  Tak tohle bylo skvělý. I když mě počet dílů ze začátku trochu odrazoval, hned po pár dílech jsem si uvědomila, že to pro mě vůbec nebude problém dokoukat. Ve skutečnosti měl seriál hrozně moc kvalit, co na mě ale zapůsobilo nejvíc, byla ta úžasná hra na divákovu trpělivost. Jako osoba, která dřív jedná, než přemýšlí, jsem strávila skoro celou dobu nadáváním na všechny možné postavy a představovala si sama sebe na místě hlavní protagonistky, jak jim všem dám už konečně do držky (pardon za tu hrubost, ale vzhledem k situaci nelze jinak) . Skutečnost, že taková nespravedlnost zůstala vždy nepotrestaná až do poslední chvíle, mě neskutečně štvala, ale zároveň jsem to napětí, následné zadostiučinění a emoce, které to ve mně vyvolávalo, milovala skoro stejně jako miluju Taltala (Ne, přiznávám se - lžu. Na Taltala to nemá <3) Ehm. Takže nakonec bych chtěla doporučit všem, kteří mají rádi silné ženské postavy a intriky, či mají slabost pro chladné a inteligentní lidi (°____°) , aby doramu nevzdávali kvůli počtu dílů. Rozhodně se to vyplatí zhlédnout.(23.11.2020)

 • kubka4
  *****

  Historické drama s nepřekonatelnou Ha Ji-Won v hlavní roli... Který milovník korejské kinematografie by to mohl vynechat? Já rozhodně ne a nelituji toho. Trochu jsem se obával, jestli není 51 dílů trochu příliš, ale mé obavy byly zbytečné. Ani na vteřinu jsem se nenudil a napětí, akce a dramatické momenty mě někdy doslova vyrazily dech. Celý seriál oplývá vynikajícími momenty, zvraty a překvapivým vývojem postav. Doopravdy jsem neměl ani tušení, "kdo koho a jak moc..." (nebudu spoilerovat) To už se mi dlouho nestalo. Oceňují také, že minimálně většina postav nebyla čistě kladná a nerozhodovala se vždy správně. Herecké výkony představitelů hlavních, ale i vedlejších postav, byly výborné a uvěřitelné. Obzvláště se mi líbila Seungnyang, Yon Feisu (Yeon Bi-Soo) a císař. Vše bylo doplněno výborným soundtrackem. Opravdu tento seriál doporučuji. - 100%(1.1.2016)

 • andiek05
  *****

  Dorama s tolika díly vždy pečlivě zvažuji, i když v tomto případě to bylo docela jasné, protože když tam hraje Ha Ji Won, tak jsem si to nemohla nechat ujít. Když jsem pak viděla videoklip k písničce Thorn Love od 4MEN, kde byly ukázky, tak už jsem neváhala ani minutu a pustila se do toho. A nikdy jsem nelitovala, protože u každého dílu se velmi dobře bavím. Nechybí tomu napětí, zábava, romantika, akce. A takový vývoj!!! To je jedno překvapení za druhým! Je úžasné, jak autor diváka neustále překvapuje, ale tak … (nebo tedy alespoň mě) :-D :-D :-D Co říct k Ha Ji Won? Je to jedna z mých nejoblíbenějších hereček a její filmy či dorama mám ráda, takže více komentovat nemusím. Ji Chang Wook mi ve své roli císaře hlavně ze začátku připomínal Hyun Binova Kim Joo Wona ze Secret Garden, takže to byla taková menší nostalgie. I Joo Jin Mo je skvělý, všichni jsou!!!! Ale nejhorší je čekání na nové a nové díly, protože to se nedá vydržet :-D(16.1.2014)

 • - Původní pracovní název byl Hwatu, v překladu "Bitva květin". Kvůli možné záměně se stejnojmennou karetní hrou byl tento název změněn. (andiek05)

 • - Inspirací pro toto drama byla skutečně žijící císařovna Ki, i když postava Ki Seung Nyang je smyšlená. (andiek05)