Quan Min Mu Ji

Čína, 2013, 119 min

Xing Fei

Xing Fei

Chi-Leung Kwong

Solidní soudní thriller z Číny. Hravě a poutavě natočený s inteligentním scénářem, šikovnou režií a neobvyklým způsobem vyprávění. Samotný případ se jeví zpočátku absolutně samozřejmý, ovšem díky zvratům divák až do poslední sekundy netuší kdo je opravdu vinen a věřte či ne, rozuzlení je víc než překvapivé, Napínavé, zábavné, svěží, inteligentní a skvěle zahrané. Doporučuji. 80%(23.6.2017)

Absolútne našlapaný thriller zo súdnej siene na čínsky spôsob. Je to niečo obdobné ako s ich ostro kyslou polievkou. Darmo máte recept doma, v živote ju neurobíte tak, ako oni v reštike. Tá zmes pocitov, ktorú táto za vlasy pritiahnutá story ponúka, to je proste z úplne odlišného súdka, na aké je divák bežne zvyknutý, pričom v doprovode skvelej hudby, sa skutočne kvalitatívne jedná o hlboký nadpriemer! Veľmi spokojný ...(9.9.2017)

Poslední dobou jsou nějak podezřele v módě v JV Asii nejen katastrofické filmy, filmy s požárníky, ale také soudní dramata. Tohle je ovšem značně povedené, novátorsky pojaté, nelítostný souboj státního zastupitelství vedené Aaronem Kwokem (letos už podruhé v podobné roli) proti chladnokrevně logicky uvažující právničce (Nan Yu), která si jako šachista nechává největší bombu na konec. Tak povedené prostřihy, zacházení z předivem, časem příběhu jsem skutečně nikde neviděl. Nečekané zvraty i závěr. Honglei Sun jako boháč Tai Lin tradičně urval celý film pro sebe, je radost ho sledovat. Režisér Fei Xing si po špatném debutu The Man Behind the Courtyard House (2011) odmazává černý puntík, budu jeho počínání nadále pozorně sledovat, protože s touhle mírou scénaristické, řemeslné zručnosti, nemluvě o invenci bude patřit ke špičce.(4.1.2014)

Veľmi fajn krimi-thriller, na ktorý sa pozeráme z pohľadu viacerých postáv, takže sú zaujímavé aj obsah aj forma. V závere už som bola naozaj dokonale zmätená, kto že je to naozaj vinný. (Art Film Fest - Cinemax - Trenčín - 23.6.2014)(11.10.2014)

Porovnávám s jihokorejským remakem. Zpracované jinak. Pojaté jinak. Výrazný tah na bránu. Od začátku jsme v ději. Hodně stylové. JK verze cílí víc na lidi a je civilní, tato víc na příběh a nikdy neopustí určitou společenskou třídu. Obě verze jsou tak odlišné, že nedovedu říci lepší/horší.(4.3.2018)