poster

L.I.E.

Drama

USA, 2001, 97 min

Režie:

Michael Cuesta

Kamera:

Romeo Tirone

Producenti:

Rene Bastian, Linda Moran

Kostýmy:

Danny Glicker
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DwayneJohnson
  ****

  Ocenil bych dvě věci. Jednak herecký výkon, tehdy ještě vycházející hvězdy Paula Dana a pak hlavně samotné zpracování. I když je ve filmu nakousnuto několik témat, žádné se vlastně ani pořádně neotveře. Jenom malý náznak a hned jinam. Od krádeži k sexu a tak vlastně celý film.Nenápadné a hlavně málo známé zpestření, kterí sám za sebe můžu jen doporučit. ps :Kajdovi díky moc za jěho skvělý tip, on prostě nezklame nikdy!(18.10.2014)

 • Marqta
  **

  Zajímavý originální snímek. To co mi vadilo byl scénář- místy nahuštěný řešením různorodých problematik a místy rozvleklý a nudný. Námět byl slušný, ale kdyby se tvůrci zaměřili na řešení jedné problematiky, tu rozvedli a ostatní vynechali, tak by to mohlo fungovat mnohem lépe. Herecké výkony jsou dobré, škoda jen, že mnoho postav není více rozvedeno, to by podle mě posunolo snímek o hodně dál. S hodnocením váhám mezi dvěma a třemi hvězdičkami. ----"On the Long Island Expressway there are lanes going east, lanes going west, and lanes going straight to hell."----"I don't like that kid. He smiles too much."----(19.8.2013)

 • anniehall
  ****

  Michael Cuesta je zajímavý a nápaditý chlapík, který rád provokuje, ale činí tak vždy velmi sofistikovaně, neotřele a s nadhledem. Pomineme-li jeho režisérskou práci na velmi dobré sérii Odpočívej v pokoji, pak rozhodně musíme ocenit, jak šikovně a podvratně na nás spolu s jinými zosnoval předivo první série Dextera. (V Dexterovi je hlavním hrdinou forenzní vyšetřovatel, který se po nocích věnuje zabíjení lidí, a publiku to nejenže nevadí, ono mu ještě fandí. Je to zvrácené, je to amorální, je to podvratné, ale je to šik a je to natočené tak, že bychom snad Dextera přivítali doma s otevřenou náručí.) A stejně tak lišácky podvratný je pan Cuesta i v tomhle filmu. Jedna z hlavních postav je tu nepokrytě pedofilní a přes počáteční averzi se s ní divák sžívá tak, že na konci snímku je mu ho snad i trochu líto. Ale upřímně, není to jen o dobře natočené provokaci. To spíš okrajově. (Zajímavé je i to, že ve filmu, kde se řeší otázka sexuální identity a probouzení se do světa tělesné smyslnosti, se nevyskytuje vlastně ani jeden milostný akt, a to ani v náznaku!) Celé je to spíše o duši a pocitech jednoho mladého kluka nad prospastí, kterou mu vykopalo nejbližší okolí, rodina a společnost. A pak je to i o věcech, které jsou sice efemérní, ale bez kterých by nám tu bylo fakt smutno...(1.3.2011)

 • Aluska88
  ****

  Skvělé dílo, tématikou mi lehce připomínající Mysterious Skin, kterému pro mě zcela jasně vévodí dva herci. Úžasný Paul Dano a Brian Cox. Čekala jsem, co za hnusného parchanta zde Brian ztvární, ale tento film ukázal zcela jinou stranu příběhu, o němž jsem myslela, že se bude ubírat nekalou a nezákonnou cestou. Dospívající kluk a stárnoucí válečný veterán, který je "prostě na mladší kluky." A postava, jíž ztvárnil Billy Kay, coby dobrý kamarád Howieho Blitzera, mi svým vzezřením připomínala Brada Renfra. Drsňácký vzhled, náušnice, piercing, tetování a cigárko v ruce:) Z počátku jsem očekávala, že děj bude probíhat známým stylem, kdy na krajníku zastaví naleštěné auto, z okna se vykloní prošedivělý, obtloustlý a dobrotivý stárnoucí muž, který si bude s přívětivými způsoby a odporným úsměvem vodit do auta mladé kluky. Jenže Long Island Expressway je zcela jiná "cesta." Je to příběh o vztazích, lásce, o porozumění a také o tom neustálém hledání... všeho.(24.7.2011)

 • Macbeth
  *****

  L.I.E. je citlive natocenym snimkem o strastech nactileteho chlapce, jenz prisel o matku, tudiz ho vychovava jen otec. Samozrejme vztah otec - syn neni idealni, na cemz je postavena zapletka filmu. Chlapec najde sveho otce v pripade postarsiho pana; inu proste pedofilniho. Je zvlastni sledovat promenu od ciste sexualnich zameru tohoto pana, k tomu, stati se chlapci dobrym otcem. Misty se dej filmu presouva k ciste meditativnim scenam, mnou oblibenym, kdy chlapec cituje Walta Whitmana, coz vsak nepusobi krecovite, jako napr. ve Spolecnosti mrtvych basniku, nybrz to dava situaci novy rozmer. L.I.E. davam 5* a Sommersturmu hvezdu ubiram, jelikoz po filmove strance je toto dalece zdarilejsi.(11.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace