Molly Maxwellová

Masky:

Kristin Wayne

Kostýmy:

Sarah Millman

Výborná a pohodová oddychovka o zakázanom ovocí. V Amerike to je možno hand grenade, u nás v UK je to jail beit, avšak narozdiel od Amíkov, ktorí to majú nachuja, u nás je povolené už od šestnásť! Takže, keby sa mi super cool Molly Maxwellová ''nasáčkovala'' jedného dňa do kvartýru, splnil by sa mi sen! :)(23.4.2014)

Zmiešané pocity. Krehká nezávislá dráma o nedovolenom vzťahu sa tu bije s nesympatickým prostredím súkromnej školy, plnej zbohatlíckych detí, ktoré učí mladý profesor s vizážou zšenštilého modela. A riaditeľ vo svojej bizarnosti pre zmenu pripomína Jima Jarmuscha. Obidve tieto autority, spolu s rodičmi hlavnej hrdinky, zastávajú celkom liberálny, až benevolentný prístup k žiakom, čo vrcholí v predmetnom vzťahu učiteľ-študentka. Výsledný dojem asi takých 70%, ale prikloním sa k vyššiemu hodnoteniu už len kvôli náramne sympatickej Lole Tash, ktorá kompenzovala spomínané castingové nedostatky.(23.6.2014)

Uvěřitelné, uchopitelné, lidské. Postava matky Molly velmi rozumná, protože poznala intuitivně ten pravý okamžik, kdy by měla morálka lidská převýšit morálku nastavenou pravidly. Vezměte si, jak by to mohlo dopadnout, kdyby nepochopila... A to je vlastně i hlavní smysl tohoto snímku... Nenásilné a pozitivní zobrazení poměrně bezvýchodné situace ;-)(25.8.2015)

• Marqta

Otřepaný námět s prostým dějem v řekněme originálním "alternativně snobském" obalu. Děj je předvídatelný, ale přiznávám se že konec mě mile překvapil (víc spoilerovat nebudu). Celé prostředí a společnost, která se ve filmu objevuje vytváří zajímavou jemnou atmosféru a celkem hezky se na to kouká, takže bych film ve výsledku hodnotila jako průměrný. Hudba je fajn a neokoukaní herci, kteří nejsou z té "klasické typové sorty" nebo jak to nazvat (:D) tomu taky pomáhají. Film doporučuji na odreagování, když se vám nechce o ničem přemýšlet a nemáte chuť na nic hlubokomyslného, ale zase nechcete koukat, nebo prostě nemáte nervy na řekněme mainstreamovou slaďárnu. Kdyby nebylo té atmosféry neváhala bych a dala prostě dvě hvězdičky (a to kdo ví jestli) ale takhle se nemůžu rozhodnout jestli bych tam neměla dát i tu třetí protože to byl v celku příjemný zážitek, nicméně opakovat ho nehodlám.(6.7.2015)

Mne sa to páčilo. Je to dosť civilné a scenár napriek základnej zápletke neprináša nijako veľké kontroverzie (minimálne pre ponímanie v našich zemepisných šírkach). Prostredie experimentálnej školy film dobre oživuje. Takto nejako si predstavujem normálny teenagerský film, ktorý možno brať aj ako určitú generačnú výpoveď aj ako young adult drámu. Asi niečo podobné som čakal od LOL(A)...(8.5.2015)