Molly Maxwellová

• Kanada Molly Maxwell
Trailer

V tomto něžném nadčasovém dramatu odhalí bystrá mladá dívka z prestižní soukromé školy v Torontu Molly Maxwellová svůj skrytý potenciál poté, co si začne s mladým a pohledným učitelem Benem. Molly Maxwellová je šestnáctiletá studentka experimentální školy ve Phoenixu, kde se každý snaží vyjádřit svou osobnost takovým způsobem, aby předčil toho druhého. Molly by však radši byla neviditelná, než aby riskovala, že se projeví jako úplně obyčejná dívka. Když však na scénu vstoupí její mladý, pohledný a rozčarovaný učitel angličtiny, který Molly umožní, aby byla sama sebou, dívka najednou začne vzkvétat. Ovšem jen co vztah učitele a studentky přeroste v intimní záležitost, Molly se ve snaze dosáhnout svého začne ohrožovat těmi nejneočekávanějšími způsoby. Ale s každým neobratným, dychtivým krokem k zapovězené romanci Molly riskuje, že ztratí všechny, které miluje. (HBO Europe)

Trailer

emma53

Ach Molly Maxwellová, Ty jsi byla tak nádherně zamilovaná, přesně tak si to pamatuji i já. Ty blažené úsměvy, když ležíš v posteli, to nemělo chybu. Ale svět není někdy takový, jak bychom si ho představovali, tudíž chápu, že jsi se dokázala chovat neadekvátně ke svým blízkým a to jim ubližovalo. Za Lolu Tasch jdu určitě nahoru. Tak přirozený projev byl vysloveně famózní a dokonale uvěřitelný. A konec byl také moc povedený. Původně jsem do toho šla kvůli Robu Stewartovi ze seriálu Pobřežní hlídka, ale ten si tady moc neškrtnul, nicméně ve finále jsem byla ráda, že jsem po tomhle kousku sáhla, vůbec toho nelituji. ()

MontyBrogan

Zmiešané pocity. Krehká nezávislá dráma o nedovolenom vzťahu sa tu bije s nesympatickým prostredím súkromnej školy, plnej zbohatlíckych detí, ktoré učí mladý profesor s vizážou zšenštilého modela. A riaditeľ vo svojej bizarnosti pre zmenu pripomína Jima Jarmuscha. Obidve tieto autority, spolu s rodičmi hlavnej hrdinky, zastávajú celkom liberálny, až benevolentný prístup k žiakom, čo vrcholí v predmetnom vzťahu učiteľ-študentka. Výsledný dojem asi takých 70%, ale prikloním sa k vyššiemu hodnoteniu už len kvôli náramne sympatickej Lole Tash, ktorá kompenzovala spomínané castingové nedostatky. ()

klerik

Mne sa to páčilo. Je to dosť civilné a scenár napriek základnej zápletke neprináša nijako veľké kontroverzie (minimálne pre ponímanie v našich zemepisných šírkach). Prostredie experimentálnej školy film dobre oživuje. Takto nejako si predstavujem normálny teenagerský film, ktorý možno brať aj ako určitú generačnú výpoveď aj ako young adult drámu. Asi niečo podobné som čakal od LOL(A)... ()

sochoking

Výborná a pohodová oddychovka o zakázanom ovocí. V Amerike to je možno hand grenade, u nás v UK je to jail beit, avšak narozdiel od Amíkov, ktorí to majú nachuja, u nás je povolené už od šestnásť! Takže, keby sa mi super cool Molly Maxwellová ''nasáčkovala'' jedného dňa do kvartýru, splnil by sa mi sen! :) ()

JohnCZ

Upřímná lovestory, která se ani moc nesnaží o typické americké moralizování (aha, Kanada), ale spíš se snaží zobrazit pocity obou hlavních postav - Molly zejména. Film se veze na odlehčené vlně, má MOC příjemné herecké obsazení a hodně pěkný výběr indie hudby. Lolu Tash budu rozhodně sledovat, roli Molly Maxvell si užívala a bylo ti poznat zejména na její přirozené mimice a gestech. Prostředí experimentální školy zobrazené ve filmu na mě působilo úžasně, stejně tak notně zidealizovaný rodinný život. ()